Treningowy start w Sosnovej

Sześciu Polskich kierowców wystartowało w finałowej eliminacji European Rallycross Challenge w Czechach na torze w Sosnovej. Była to ostatnia runda nowo powstałego cyklu, który został powołany na obiektach, które nie dostały się do kalendarza Mistrzostw Europy.

W Sosnovej najlepiej poradził sobie Robert Czarnecki. Kierowca Mitsubishi Lancer wywalczył piąte miejsce w SuperCars awansując z finału B. Był to bardzo dobry wynik dla Roberta biorąc pod uwagę że przejechał tylko jedną kwalifikację bez w pełni sprawnym autem, raz awarii uległą pół oś, później linka gazu. Więc musiał nadganiać zaległości w biegach finałowych.

Karol Skorupski to ciekawostka tych zawodów. Wsiadł on do VW Polo Super 1600 na miejsce swojego brata. Młodszy z braci Skorupskich dotychczas startował tylko w Junior Buggy oraz jednorazowo Fiatem Seicento, zawsze na torze w Słomczynie. Start w Czechach to podwójny debiut: nowe auto, oraz nowy tor. Konkurenci nie mieli taryfy ulgowej więc Karol musiał od początku przedzierać się przez silną stawkę Super 1600. Dostał się do finału B i ostatecznie wywalczył 12 miejsce.

Pozostali Polacy startowali w SuperNational. Tutaj najlepiej poradził sobie Konrad Kacprzak. Na ostatnich centymetrach toru, podczas finału B, wywalczył siódme miejsce. Marcin Perzyna zajął jedenaste miejsce w klasie. Startujący Fiatem Seicento Marcel Mrożek uplasował się na dwudziestej pierwszej pozycji.
Zawodów nie ukończył niestety Witold Starobrat. Awaria sprzęgła pierwszej kwalifikacji uniemożliwiła dalsze starty, naprawa się przedłużała i nie udało się wystartować w kolejnych biegach.

Samochody:
Źródło newsa:
Źródło zdjęcia:

Zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zmagań polskich zawodników podczas rundy RC Challenge na torze w Sosnovej.

Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski z trudną lekcją na chorwackich asfaltach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski w miniony weekend rywalizowali w... więcej
Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej