A teraz Polska!

Trzeci na Power Stage, Sebastien Ogier drugi raz z rzędu wygrał Rally Italia Sardegna, podnosząc do 20 liczbę zwycięstw w mistrzostwach świata. Mads Østberg przedzielił załogi VW - stracił 1.23 do Ogiera, ale wyprzedził Jari-Mattiego Latvalę o 9,7 sekundy. Robert Kubica i Maciek Szczepaniak zakończyli rajd szóstym czasem. Kubicy przypadły punkty za ósme miejsce w rajdzie.

- To wspaniałe uczucie - mówił Sebastien Ogier. -  Dla mnie był to bardzo ciężki weekend. Musiałem mocno cisnąć. W końcu wygraliśmy i czuję się naprawdę dobrze. Musimy to kontynuować. Jari jest w tej chwili bardzo mocny. Nie ma miejsca na relaks.

Mads Østberg uzyskał najlepszy wynik od zwycięstwa w Portugalii przed dwoma laty. Zespół Citroëna kierowany przez Marka Nawareckiego, może przyjmować gratulacje. - To był bardzo dobry weekend - mówił Mads. - Wszystko kontrolowaliśmy i drugie miejsce jest fantastyczne. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy! Bardzo dziękuję zespołowi. Team podjął za mnie kilka decyzji i wszystko dobrze zadziałało.

Jari-Matti Latvala, drugi na Power Stage, powtórzył trzecie miejsce na Sardynii z ubiegłego roku. - Prowadziliśmy, ale w sobotę uderzyłem w kamień i musiałem zmieniać koło. Teraz walczyłem o drugie miejsce, jednak Mads był za daleko. Starałem się na Power Stage, ale chyba za bardzo zużyłem opony.

Andreas Mikkelsen wygrał Power Stage. - Nie było perfekcyjnie, ale OK. Popełniłem parę drobnych błędów. Dla nas to wielki rajd, znowu z Olą. Wszystko dobrze funkcjonowało i teraz może być tylko lepiej. Naprawdę lubię Polskę. Chcę zdobyć podium. Mam dosyć czwartych miejsc!

Piąty na mecie, Elfyn Evans uzyskał swój drugi najlepszy rezultat w WRC. - W tym roku przyjechaliśmy tu w zupełnie innych okolicznościach. Jesteśmy zadowoleni z postępów. To solidne miejsce. Liczą się przejechane kilometry. Idziemy we właściwym kierunku i nadal musimy cisnąć.

Przed rokiem piąty na Sardynii, Martin Prokop tym razem znalazł się o jedno miejsce niżej w wynikach. - Było OK. Po prostu jechaliśmy do mety po punkty. Taki był nasz cel. Początek rajdu był zdumiewający. Naprawdę cieszę się z postępów. Piątek okazał się moim najlepszym dniem w WRC.

Henning Solberg w trzecim starcie w tym sezonie, trzeci raz zdobył punkty. - Jestem zadowolony. Pojechałem najlepiej, jak potrafię. W tych warunkach nie można było pojechać dużo szybciej. Zajęliśmy dobre miejsce. Pracujemy nad startem w Polsce, chcemy zdobyć dodatkowych sponsorów.

Robert Kubica punktował po raz drugi w tym sezonie. - Dla nas był to mieszany rajd. 90 procent okazało się pozytywne. W końcu miałem frajdę z jazdy na szutrze. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Rajdzie Polski. Zabrało to dużo czasu, jeszcze wiele muszę się nauczyć, ale zrobiłem duży krok naprzód. Wczoraj to był mój błąd. Za bardzo zbliżyłem się do krawędzi drogi na krótkim zakręcie. Jest tak, jak jest. Rajd Polski będzie wielką imprezą - z pewnością nie tylko dla nas, także dla kibiców. Mam nadzieję, że dla każdego. Niecierpliwie czekam na ten rajd. Jestem z Polski, ale nie znam większości odcinków. Dla mnie będzie to kolejny nowy rajd. Mam nadzieję, że dobrze nam pójdzie.

Dotąd dwukrotnie drugi, Lorenzo Bertelli wygrał rundę WRC 2 i został liderem mistrzostw. - Jest fantastycznie! Pokazaliśmy tempo, a dzisiaj byłem już tylko niedzielnym kierowcą. Marzyłem o tym zwycięstwie. Dla mnie to niesamowity wynik.

Khalid al-Qassimi zaliczył przygodę na Power Stage. - Dwa kilometry przed metą wykonaliśmy obrót na zakręcie, musiałem cofać. Zawiesiliśmy się na murku i myślałem, że to koniec. Mieliśmy szczęście.

Sebastien Chardonnet prezentujący w mistrzostwach świata Citroëna DS3 R5, wywalczył drugie miejsce w WRC 2. - To był perfekcyjny weekend. Miałem dużo frajdy jadąc tym samochodem. Drugie miejsce na początek jest perfekcyjne. Teraz czekam na Polskę. Zamierzamy kontynuować dobrą passę.

Hayden Paddon ukończył pierwszy rajd w i20 WRC na 12 pozycji, jako najlepszy z zespołu Hyundaia. - Weekend stanowił duże wyzwanie. Nie jechaliśmy takim tempem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ale byliśmy tu pierwszy raz i zbieramy doświadczenia. W Polsce oczekuję znacznie lepszego wyniku.

Bernardo Sousa zajął trzecią lokatę w WRC 2. - To dobre miejsce po tym wszystkim, co się wydarzyło. Dzisiaj jechaliśmy dobrym tempem. Al-Kuwari urwał koło i awansowaliśmy na trzecią lokatę. Zmieniliśmy chipa w mojej ręce i było OK!

Martin Kangur i Paweł Drahan ukończyli rajd na siódmym miejscu w WRC 2, 20 w generalce. Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń wygrali klasę RC4, byli drudzy w ośce i 37 w generalce.

Przed Rajdem Polski, w mistrzostwach świata Ogier (138) wyprzedza Latvalę (105), Østberga (66), Mikkelsena (63), Hirvonena (40), Evansa (36), Meeke'a (32), Neuville'a (31), Prokopa (30), Solberga (22), Bouffiera (18) i Kubicę (12).

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski z trudną lekcją na chorwackich asfaltach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski w miniony weekend rywalizowali w... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej

Strony

- Archiwum