Sześciodniówka na finiszu

Kolejna, już osiemdziesiąta ósma, edycja Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych w rajdach Enduro zakończyła się finalnym motocossem. Zawody zostały zdominowane przez Francuzów, którzy sięgnęli zarówno po World Trophy jak i Junior Trophy. Pozostałym reprezentacjom pozostało walczyć o niższe stopnie podium, które w klasyfikacji seniorów uzupełnili Amerykanie i Włosi. Jednak gdyby nie fatalny początek w wykonaniu lidera Włochów Alexa Salvini, tegorocznego mistrza Świata klasy E2, podium zapewne wyglądałoby inaczej. Niespodzianką tej Sześciodniówki był brak zespołu seniorskiego wielokrotnych zwycięzców - zespołu Finlandii, oraz zaledwie 11 miejsce fińskich zawodników w klasyfikacji Junior Trophy. Gospodarze zajęli drugie miejsce w zmaganiach Juniorów, a na trzeciej lokacie zameldowała się  młoda ekipa z Wielkiej Brytanii. Klasyfikację Kobiet po raz pierwszy zapisała na swoje konto ekipa Australii.

Polska drużyna narodowa startująca w tym roku tylko w klasyfikacji Junior Trophy, w składzie Paweł Szymkowski, Adam Tomiczek, Rafał Bracik oraz Jakub Kucharski, zajęła dziesiątą pozycję. Kapitan zespołu Paweł Szymkowski zajął 32 lokatę w klasie E2. Adam Tomiczek, syn byłego Mistrza Świata w drużynie z Assen z 1993 roku Andrzeja Tomiczka, który po raz pierwszy wystartował w tej wymagającej imprezie zajął 24 miejsce w klasie E1. Rafał Bracik uplasował się na 41 miejscu, a Jakub Kucharski na 43 lokacie również w klasie E1.

Jedyny polski zespół klubowy CKM Devil w składzie Damian Magierowski, Błażej Gazda i Robert Frydrych ostatecznie zameldowali się na 31 pozycji. Damian Magierowski mimo poważnej wywrotki i kontuzji obojczyka dojechał do mety zajmując 55 miejsce w klasie C1. Błażej Gazda ukończył zawody na 38 miejscu, a Robert Frydrych na 51 w klasie C2.

Rekordowa pod względem frekwencji (627 zawodników z 36 krajów) Sześciodniówka, rozegrana w stulecie organizacji pierwszej imprezy tego typu, nie okazała się aż tak wymagająca jak się wszyscy spodziewali. Zawodnikom i kibicom przede wszystkim doskwierał wszędobylski kurz i wysokie temperatury podczas sześciu dni rywalizacji. Za rok zawody odbędą się w San Juan w Argentynie w dniach 3-8 listopada 2014.

Motocykle:

News

W Mrągowie wystartują Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike YCF, MRF, Kayo!
Ekscytujący początek sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike YCF, MRF,... więcej
Nie żyje Tadeusz Hołubowski
Bardzo smutną informację otrzymaliśmy z Klubu Motorowego "Cisy" z... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Duust Rally Team z punktami w Rajdzie Portugalii
Zawodnicy Duust Rally Teamu, Konrad Dąbrowski i Jean-Loup Lepan, dotarli do mety... więcej