Szeja i Butruk otwierają listę zgłoszeń Rajdu Kaszub

9. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup rozegrany zostanie w dniach 14-15 czerwca. Będzie to 4. runda Rajdowego Pucharu Polski i pierwsza asfaltowa na pomorzu. Organizatorzy, Automobilklub Orski opublikował listę zgłoszeń liczącą 32 pozycje.

Zobacz: Listę zgłoszeń do 9. Rajdu Kaszub - Gdańsk Baltic Cup

Listę według tegorocznego regulaminu otwierają załogi z klasy Gość. Z numerem 31 widnieje Kamil Butruk (Mitsubishi Lancer evo), 32 - Mariusz Małyszczycki (Skoda Fabia WRC), 33 - Krzysztof Rosa (Mitsubishi Lancer), 34 - Aleks Zawada (Renault Clio). Numer 35 dostał Szołek (Honda Civic Type-r).

Kolejne pozycje to stawka Rajdowego Pucharu Polski. Z jedynką wystartuje Jarosław Szeja, z dwójką - Marek Mularczyk (obaj w Citroenach C2). Numer trzy to Robert Halicki (Fiat Abarth 500). Kolejni zawodnicy to Mateusz Kubat (Honda Civic Type-r), Piotr Kalinowski (Renault Clio Sport), Jarosław Klonowski, Juliusz Sochoń (w Mitsubishi Lancerach), Sławomir Cichocki (Subaru Impreza Sti), Dawid Sawko (Honda Civic Type-r). Dziesiątkę zamyka Michał Bolek (Peugeot 206 RC).

Zobacz: Przewodnik Rajdowy

Już tylko kilka dni pozostało do rozegrania 4. rundy Rajdowego Pucharu Polski, 9. Rajdu Kaszub. Organizatorzy poinformowali o aplikacji mobilnej, jaką przygotowali dla kibiców. Mamy dla Was także onboardy odcinków tej pierwszej, asfaltowej rundy na Pomorzu.

Dzięki jednemu z partnerów rajdu - firmie Motoraporter - każdy posiadacz tabletu lub smartfona będzie miał możliwość śledzenia rajdu za pomocą swojego urządzenia. Aplikacja już niebawem będzie do pobrania na platformy iOS i Android.

Aplikacja będzie zawierała zakładki:

Aktualności - zamieszczane tu będą wszystkie komunikaty rajdowe oraz aktualne wyniki

Tablica - to centrum komunikacyjne pomiędzy kibicami w aplikacji dla kibiców; każdy korzystający z aplikacji będzie mógł na tablicy zostawić wiadomość, komentarz, dodać zdjęcie widoczne dla pozostałych użytkowników aplikacji; użytkownik będzie mógł połączyć aplikacje z kontem na facebook, zatem kazda jego aktywność w aplikacji będzie też widoczna na jego wallu na facebooku

Harmonogram Rajdu - kazdy OS rajdu dodany będzie jako osobny event, przy którym użytkownik bęzie mógł dokonać checkinu, zrobić zdjecia i dodać je do aplikacji, by były widoczne dla wszystkich użytkowników

Mapa Rajdu - mapa w dużej rozdzielczości z zaznaczonymi wszystkimi istotnymi punktami; każdy ważny punkt orientacyjny podczas rajdu (start/meta OS, strefa kibiców, park serwisowy, itp.) będzie naniesiony na mapę ze współrzędnymi, zatem kibic korzystając z tej aplikacji zostanie poprowadzony do danego punktu, tak jak jest prowadzony przez nawigację GPS

Zdjęcia / Wideo - materiały multimedialne na bieżąco dodawane przez organizatora

Zawodnicy - lista startowa, wraz z podstawowymi infomacjami dotyczącymi załogi oraz ich samochodu.

Zapraszamy do obejrzenia on-boardów odcinków specjalnych:

OS 1/4, Przodkowo
OS 2/5 - Bryza
OS 3/6 - Kartuzy

Serdecznie zapraszamy na 9 Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup - 4 rundę Rajdowego Pucharu Polski. Rajd z bazą w trójmiejskiej hali ERGO ARENA przeszedł w tym roku znaczną metamorfozę. Wraz z powrotem do historycznej nazwy, wracamy do letniego terminu rozgrywania imprezy. Całkowitą nowością jest natomiast nawierzchnia po jakiej będą prowadziły odcinki specjalne - jeszcze nigdy rajd nie był rozgrywany po asfalcie.

9 Rajd Kaszub GBC jest pierwszym rajdem asfaltowym organizowanym na pomorzu

Impreza rozpoczyna się w piątek 14 czerwca ulicznym prologiem, który odbędzie się na ulicach otaczających ERGO ARENĘ. W sobotę zawodnicy zmierzą się 3 całkiem nowymi odcinkami w okolicach Przodkowa i Kartuz, przejeżdżanymi dwukrotnie, a na koniec czeka ich odcinek Kłosowo. Bazą rajdu, jak również strefą serwisową pozostaje ERGO ARENA.

- Zdecydowaliśmy się na ERGO ARENĘ, gdyż zapewnia świetną infrastrukturę oraz komfortowe warunki dla zawodników. Dodatkowo zwiększa zainteresowaniu się rajdem kibiców z trójmiasta. - zdradza Dyrektor rajdu Lesław Orski

Imprezę zakończy uroczyste rozdanie nagród pod ERGO ARENĄ, a wieczorem organizator przygotował "Super OES" w jednym trójmiejskich klubów, gdzie zawodnicy oraz kibice będą mogli wymienić się wrażeniami po rajdzie.

Trasa

Ceremonia otwarcia Rajdu odbędzie się w dniu 14.06.2013 o godz. 19.30 przy hali Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Następnie zostanie przeprowadzony Prolog Rajdu jako Super Odcinek Specjalny, który rozpocznie się o godz. 20.00 (w tym miejscu nastąpi również start oficjalny rajdu) na zewnątrz hali. Samochody startujące ustawiane będą na starcie na otoku hali Ergo Arena, skąd zjadą na dalszą część odcinka prologu zlokalizowanego na drogach zewnętrznych przy hali.

1 sekcja rajdu

Następnego dnia w sobotę 15.06.2013 o godz. 08.00 zawodnicy udadzą się z Parku Serwisowego zlokalizowanego przy hali Ergo Arena w normalnym ruchu drogowym i przejadą przez Osowę, Chwaszczyno, Miszewo, Przodkowo do Pomieczyna, gdzie skręcą w prawo w drogę na Rąb. Zaraz po skręcie w drogę z trelinki zaplanowano pełne zamknięcie drogi na której zawodnicy będą mogli rozgrzać opony przed startem usytuowanym 700 m od skrzyżowania za ostatnią firmą w Pomieczynie. Tam nastąpi start do Odcinka Specjalnego nr 1/4 „Przodkowo” który posiada długość 13,2 km. i zlokalizowany jest pomiędzy miejscowościami Pomieczyno, Kowalewo, Kłosówko, Kłosowo, Trzy Rzeki i Hopy. Meta usytuowana jest w miejscowości Hopy przed dojazdem do drogi Przodkowo – Łebno. Odcinek przebiega drogami utwardzonymi asfaltowymi wyłączonymi z ruchu. Z mety zawodnicy przejadą przez miejscowości Łebieńska Huta, Sianowo i Mirachowo w której zjadą z drogi na Bącz w prawo w drogę do Kamienicy Królewskiej, gdzie po 100 m. nastąpi start do Odcinka Specjalnego nr 2/5 „ Bryza” o długości 8,8 km. Odcinek zamknięty dla ruchu przebiega przez tereny leśne i kończy się metą zlokalizowaną przed nieużywanymi torami kolejowymi przy wjeździe do Kamienicy Królewskiej. Z mety odcinka zawodnicy przejadą w normalnym ruchu drogowym przez miejscowości Sierakowice, Miechucino, Łapalice i dotrą do Prokowa, gdzie na drodze do Pomieczyńskiej Huty przy końcu zabudowań Prokowa nastąpi start do Odcinka Specjalnego nr 3/6 Kartuzy o długości 10,5 km. Odcinek przebiega drogami utwardzonymi asfaltowymi zamkniętymi na czas rajdu dla ruchu przez miejscowości Pomieczyńska Huta, Masłowo, Hopy w stronę miejscowości Grzybno, gdzie w Pieczyskach zlokalizowano metę odcinka. Z mety w otwartym ruchu drogowym przez miejscowości Grzybno, Przodkowo, Miszewo, Chwaszczyno zawodnicy dojadą do Parku Serwisowego zlokalizowanego na parkingu hali Ergo Arena, gdzie zakończy się I Sekcja Rajdu.

2 sekcja rajdu

Po serwisie zawodnicy wyjadą z parkingu Ergo Areny i przejadą całą pętlę rajdu identycznie jak w Sekcji I-ej z tą różnicą, że po zakończeniu Odcinka Specjalnego nr 6 „Kartuzy” z miejscowości Przodkowo ponownie pojadą do miejscowości Pomieczyno na start Odcinka Specjalnego nr 7 „Kłosowo” o długości 7,1 km. Start znajduje się w tym samym miejscu co start Odcinka 1/4 Przodkowo. Odcinek przebiega tą samą trasą lecz jest skrócony, a jego meta znajduje się w miejscowości Kłosowo przed dojazdem do drogi głównej. Z mety odcinka zawodnicy przez miejscowości Kłosowo, Czeszewo, Przodkowo, Miszewo i Chwaszczyno udadzą się na teren przy hali Ergo Arena, gdzie zakończy się Sekcja 2 Rajdu i nastąpi ceremonia mety i uroczystego zakończenia 9 Rajdu Kaszub GDAŃSK Baltic Cup 2013.

Zobacz także:
Oficjalna strona rajdu
Przewodnik Rajdowy
Mapa rajdu
Harmonogram czasowy
Program rajdu
Regulamin uzupełniający

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

17 załóg w finale sezonu Motul HRSMP
66. edycja Rajdu Wisły – jednego z najstarszych i najbardziej znanych... więcej
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk Mistrzami Polski!
Na rajdzie Koszyc nie było niespodzianek. Liderzy klasyfikacji pewnie wygrali... więcej
Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego
To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium! Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim... więcej
Świetne tempo i awans Kajetanowicza!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu... więcej
Finał sezonu ProfiAuto RSMP w Koszycach
Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję sędziowską, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
KURS - SZKOLENIE  KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ... więcej

Strony

- Archiwum