Szczyt sezonu w Limanowej

W dniach 21 – 23 czerwca 2013 w Limanowej rozegrany zostanie 5. Wyścig Górski Limanowaa Przełęcz Pod Ostrą. Jedne z najważniejszych zawodów w polskim sporcie motorowym w tym roku stanowią eliminację: Międzynarodowego Challeng-u FIA w Wyścigach Górskich (IHCC), Pucharu Europy FIA w Wyścigach Górskich (ECC), Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) oraz Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR).

Przygotowana przez organizatorów – Auto Moto Klub Limanowa - trasa liczy 6031 metrów, z 35 zakrętami. Aktualny rekord trasy został ustanowiony rok temu przez urzędującego Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego ( Subaru Impreza WRX OPEN +2000) i wynosi 2:26:870.

Zeszłoroczna - czwarta edycja wyścigu, należała do rekordowych w historii organizowanych w Polsce. Na starcie pojawiło się 117 zawodników z Polski i Słowacji. W tym roku AMK Limanowa szacuje, że impreza może zgromadzić ponad 150 aut, bijąc dotychczasowy rekord. Zarówno zawodnicy jak i kibice przyjadą z wielu krajów Europy popularyzując nie tylko tą widowiskową konkurnecję sportu samochodowego, ale także bardzo gościnny i piękny Powiat Limanowski, region o bogatej historii i wspaniałych tradycjach. Co roku władze samorządowe realizują niezbędne inwestycje, konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia zawodów: m.in. montaż barier energochłonnych, wyrównywanie i utwardzanie poboczy, oznakowanie poziome oraz infrastruktura na linii startu.

Jan Puchała – Starosta Limanowski:
Jestem pewien, że mimo tego iż nasza trasa do rozgrywania wyścigów górskich, już została okrzyknięta - najbezpieczniejszą w Polsce, to dzięki poczynionym inwestycjom tegoroczne wyścigi górskie będą jeszcze bardziej widowiskowe, ale także bezpieczniejsze zarówno dla zawodników jak i tysięcy kibiców. Ubiegłoroczna edycja wyścigu przyciągnęła masę turystów, według statystyk w trakcie zawodów przewinęło się 15 tysięcy osób, które w hotelach, restauracjach zostawiły około 0,5 mln zł. Pokazuje, to że turystyka połączona ze sportem stanowi istotny czynnik aktywizacji gospodarczej regionu, przynosi dochody zarówno podmiotom bezpośrednio zajmującym się obsługą turystów jak i innym sektorom gospodarczym. Organizacja takiej imprezy ma jednoznacznie pozytywny wpływ na rozpoznawalność i wizerunek powiatu limanowskiego na zewnątrz.

W tym, roku organizatorzy zwiększą ilość parkingów dla kibiców, pojawią się także nowe stanowiska przygotowane specjalnie dla fotoreporterów i operatorów kamer.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora www.automotoklub.com.pl oraz zawodów www.wysciggorski.pl

Samochody: 
Share

News

Weekend Karola Krupy
Karol Krupa (Borg Warner Polish Racing Team, Skoda Fabia CT) podczas... więcej
Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej

Strony

- Archiwum