Szarża Tomaszczyka

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch wywalczyli drugie miejsce w rundzie ADAC Opel Rallye Cup rozgrywanej w ramach Thüringen Rallye. Po trzech rajdach załoga Ulter Sport Rally Team jest wiceliderem pucharu. Polską dwójkę wyprzedzają Julius Tannert i Jennifer Thielen, w Turyngii szybsi od Tomaszczyka o 3,6 sekundy.

Z ostatnich czterech oesów trzy wygrał Jacob Madsen, odrabiający 2,5-minutową stratę z OS3. Jerzy Tomaszczyk uzyskał trzeci czas na OS7 i OS8, a końcowy Niederkrossen rozstrzygnął na swoją korzyść, odnosząc trzecie oesowe zwycięstwo w rajdzie. Tannert jadący w deszczu na slickach, został pokonany przez polską załogę o 10,8 sekundy, jednak pozostało mu w zapasie 3,6 s. Tomaszczyk zdobył trzy bonusowe punkty za wygranie Power Stage.

W generalce było jeszcze bardziej dramatycznie. Sepp Wiegand po defekcie przerywacza zapłonu, na OS8 stracił prowadzenie na rzecz Fabiana Kreima. Kierowca Fabii R5 wyprzedzał Wieganda o 2,3 sekundy przed końcowym oesem. Kreim popełnił błąd na Niederkrossen. Fabia R5 znalazła się poza drogą. Wiegand wyprzedził Rubena Zeltnera o 31,6 sekundy, po czym został wykluczony przez ZSS za tankowanie poza serwisem. Ruben Zeltner piąty raz wygrał Thüringen Rallye i już tylko dwóch sukcesów brakuje mu do rekordu Matthiasa Kahle.

Jerzy Tomaszczyk:
Jestem bardzo zadowolony. Ten weekend był dla nas niesamowicie udany, a drugie miejsce w klasyfikacji ADAC Opel Adam Cup pokazało, że jesteśmy również bardzo skuteczną i zgrana załogą. Thüringen Rallye miał bardzo podobna charakterystykę do rajdów rozgrywanych na Dolnym Śląsku. Trasy były bardzo szybkie i zdradliwie, a to najwyraźniej wymarzone warunki dla mnie i dla Łukasza. Najbardziej cieszę się z faktu, że podczas tego startu wygrywaliśmy na odcinkach specjalnych. Przyspieszaliśmy, wywieraliśmy presję na naszych konkurentach i ustrzegliśmy się błędów - to dało nam tak znakomity rezultat na mecie. Dzięki temu bardzo mocno awansowaliśmy w punktacji Pucharu Opla i zajmujemy drugie miejsce w tej klasyfikacji. To powód do radości, ale także jeszcze bardziej wytężonej pracy przed kolejnymi startami w tym roku. Power Stage dodatkowo punktowany odcinek wygraliśmy ze sporą przewagą sprawiając duża niespodziankę czekającej tam grupie kibiców i ludziom z Opel Motorsport  Dziękujemy firmom Ulter Sport – układy wydechowe, Nova Trading – dystrybutor stali szlachetnych, Motul – oleje, Olpol – dystrybutor marek olejowych najwyższej jakości, Dealer Opel Wawrosz, Darma i Interia.pl. Bez Was nasz start nie byłby możliwy.

Łukasz Włoch:
Jest bardzo dobrze. Do pierwszego miejsca zabrakło naprawdę niewiele… ale wierzę, że w tym sezonie będziemy osiągać i takie rezultaty, a liczba kibiców oglądających nasze zmagania będzie jeszcze większa. Odwiedza nas wielu fanów z Polski, którzy wiedzieli o naszym starcie i śledzą uważnie nasze poczynania w tym roku. To niesamowicie miłe. Rywalizacja w ADAC Opel Adam Cup nabiera rumieńców i cieszymy się, że w momencie kiedy różnice w doświadczeniu w startach tym samochodem wyrównują się my jesteśmy w stanie pokazać bardzo dobre tempo i skuteczność. Miniony weekend był pod tym względem niemalże idealny, a ten sukces pojawił się w bardzo ważnym dla nas czasie. To motywuje cały nasz zespół Ulter Sport Rally Team do jeszcze szybszej jazdy i walki w tegorocznym Pucharze. Chcemy zdobywać kolejne doświadczenia, ale i przekuwać je w coraz lepsze wyniki. Bardzo cieszymy się, że po tym osiągnięciu mogliśmy pokazać się również przed kibicami śledzącymi zmagania podczas ostatniego odcinka specjalnego (Galeria Sudecka) Rajdu Karkonoskiego. Dzięki uprzejmości dyrektora Rajdu Marka Kisiela mogliśmy po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pucharowego Opla Adama. Koledzy bacznie przyglądali się naszemu samochodowi, widać że takie pucharowe auta wzbudzają duże zainteresowanie. Fajnie było spotkać się w Polsce na zawodach, to był dobry choć bardzo pracowity weekend. Już nie możemy doczekać się kolejnych startów, kolejna runda Rajd Wartburg w Eisenach na początku sierpnia, a później najważniejszy start WRC Rajd Deutschland. 

54. S-DMV THÜRINGEN RALLYE
1. Ruben Zeltner/Petra Zeltner (A) Porsche 997 GT3 1:08.07,9
2. Mark Wallenwein/Stefan Kopczyk (D) Citroën DS3 R5 +1.05,2
3. Jaroslav Orsák/David Šmeidler (CZ) Skoda Fabia S2000 +2.22,5
4. Jürgen Geist/Sebastian Glatzel (D) BMW M3 E36 +3.03,9
5. Peter Corazza/Christoph Gerlich (D) Mitsubishi Lancer Evo IX +3.12,3
6. Frank Färber/Peter Schaaf (D) Peugeot 207 S2000 +3.19,4
7. Maik Stölzel/Thomas Windisch (D) Porsche 997 GT3 +3.30,7
8. Werner Jetzt/Daniel Scharf (D) Fiat 131 Abarth +4.10,1
9. Raphael Ramonat/Nanett Centner (D) Mitsubishi Lancer Evo VII +4.13,0
10. Hermann Gassner/Karin Thannhäuser (D) Mitsubishi Lancer Evo VIII +4.30,9

PUNKTACJA DRM
1. Zeltner 95, 2. M. Wallenwein 68, 3. Kreim 49, 4. Färber 47, 5. Leschhorn 39, 6. Corazza 33, 7. Mohe 26, 8. Pusch 16, 9. Griebel 12, 10. S. Wallenwein 10, Knof 10.

ADAC OPEL RALLYE CUP
1. Julius Tannert/Jennifer Thielen (D/L) 1:17.23,8
2. Jerzy Tomaszczyk/Łukasz Włoch (PL) +3,6
3. Samuli Vuorisalo/Eetu-Pekka Hellsten (FIN) +37,4
4. Timo Broda/Felix Herbold (D) +1.38,9
5. Sebastian von Gartzen/Enrico Flores-Trigo (D) +1.43,8
6. Pontus Åhman/Patrik Barth (S) +1.57,5
7. Kevin Müller/Sina Hildebrandt (D) +2.06,8
8. Emil Lindholm/Jennifer Lerch (FIN/D) +2.08,3
9. Patrick Orth/Thomas Fuchs (D) +2.08,7
10. Jacob Madsen/Line Lykke Jensen (DK) +2.15,3

PUNKTACJA
1. Tannert 109, 2. Tomaszczyk 57, 3. Vuorisalo 54, 4. Neuville 52, 5. Madsen 49, 6. Lindholm 38, 7. Neumann 37, 8. Wacker 34, Broda 34, 10. Müller 31.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zwycięstwo Gagackiego
Autodrom Słomczyn w dniach 23-24 października gościł finałową odsłonę... więcej
Mikkelsen mistrzem, Griazin zwycięzcą. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dojechali na trzeciej pozycji
Andreas Mikkelsen, pilotowany przez Elliotta Edmondsona, został mistrzem Europy... więcej
Team WRT z drugim miejscem w ostatnim wyścigu sezonu
Robert Kubica wraz z Yifeiem Ye oraz Louisem Deletrazem zajęli drugie miejsce w... więcej
Upragniony tytuł Sudera i Kowalika – sezon 2021 w Motul HRSMP zakończony
Finał sezonu 2021 w Motul Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie... więcej
Team WRT na dziewiątym miejscu w drugim treningu
Druga sesja treningowa padła łupem zespołu United Autosports. Team WRT... więcej
Szansa na podium!
Ostatnia runda European Le Mans Series odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24... więcej
,
Finał Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn
Już w najbliższy październikowy weekend (23-24.10) na Autodromie Słomczyn... więcej
Sezon Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2021 wchodzi na ostatnią prostą
Po tygodniowej przerwie kierowcy PESCP przygotowują się do ostatnich dwóch rund... więcej
17 załóg w finale sezonu Motul HRSMP
66. edycja Rajdu Wisły – jednego z najstarszych i najbardziej znanych... więcej

Strony

- Archiwum