Suzuki GRANDys duo wygrywa na otwarcie sezonu Alpe Adria

Zespół Suzuki GRANDys duo od podwójnego zwycięstwa w klasie Superbike rozpoczął rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Alpe Adria. Na włoskim torze Adria Raceway duet Marko Jerman i Andy Meklau zajęli dwa pierwsze miejsca w najważniejszej z klas. Marko dodatkowo z czasem 1’14.911 pobił rekord toru i zdobył bonusowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu. Blisko zwycięstwa było też w klasie Superstock 1000, gdzie Jerman zajął drugie miejsce. Niestety w końcówce wyścigu oponynie pracowały tak dobrze jakby oczekiwał nasz zawodnik, ale drugie miejsce to też dobry początek sezonu. Czwarty w tym wyścigu był Andy.

We Włoszech sukces odniósł też Daniel Bukowski, który debiutując na Adria Raceway był drugi w klasie Superstock 600. Ponieważ była to pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Alpe Adria klasyfikacja generalna jest identyczna, jak wyniki wyścigów.

 Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Cieszę się z takiego początku sezonu. Malkontent powiedziałby, że można  było wygrać więcej, ale najważniejsze są wysokie punkty na starcie sezonu. Następne rundy odbędą się na torach, które są  doskonale znane naszym zawodnikom i liczę, że znów będziemy w czołówce.

Marko Jerman, Superbike i Superstock 1000: Ciszę się, że obronę tytułu rozpoczęliśmy od zwycięstwa. Dobrze się  czuję na tym krótkim torze i była szansa na dwa zwycięstwa, ale cieszę się z tego co udało się wywalczyć. Sezon jest długi i wszystko jeszcze przed nami.

Daniel Bukowski, Superstock 600: Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem po nowym dla mnie obiekcie i zapomniałem, jaką frajdę sprawia mi nauka nowego toru. Z Włoch wracamy bardzo pozytywnie nastawieni na cały najbliższy sezon  i gotowi do następnej rundy. Dziękuję całemu zespołowi Suzuki GRANDys duo, który jak zwykle sprawił się wyśmienicie.

Wyniki Alpe Adria Raceway:

Superbike:

1  M. JERMAN SLO

2  A. MEKLAU AUT

3  J. PROSENIK SLO

4  J. HALBICH CZE

5  I. SIKORA POL

Superstock 1000:

1  M. FILLA CZE

2  M. JERMAN SLO

3  M. CHOY BUL

4  A. MEKLAU AUT

5  M. SEMBERA CZE

Superstock 600:

1  D. NORI ITA

2  D. BUKOWSKI POL

3  J. CHROBAK HUN

4  D. TIBALDO ITA

5  L. TOMMASINI ITA

 

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro już w sobotę
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej
Nowa klasa Supertwin 650 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski
W związku z coraz większą popularnością wyścigów motocyklowych w naszym kraju, w... więcej
Ostatnia prosta do Mistrzostw Świata SuperEnduro!
Od inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie oddziela nas... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej
Polacy na 11. miejscu w 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii
Za nami 94. FIM International Six Days of Enduro (ISDE) w Portugalii. Team... więcej
Piąty dzień Sześciodniówki - Polacy utrzymują 11. pozycję
Piąty dzień Sześciodniówki za nami. Team Poland utrzymał 11. pozycję w... więcej

Strony

- Archiwum