Suzuki GRANDys duo wygrywa na otwarcie sezonu Alpe Adria

Zespół Suzuki GRANDys duo od podwójnego zwycięstwa w klasie Superbike rozpoczął rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Alpe Adria. Na włoskim torze Adria Raceway duet Marko Jerman i Andy Meklau zajęli dwa pierwsze miejsca w najważniejszej z klas. Marko dodatkowo z czasem 1’14.911 pobił rekord toru i zdobył bonusowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu. Blisko zwycięstwa było też w klasie Superstock 1000, gdzie Jerman zajął drugie miejsce. Niestety w końcówce wyścigu oponynie pracowały tak dobrze jakby oczekiwał nasz zawodnik, ale drugie miejsce to też dobry początek sezonu. Czwarty w tym wyścigu był Andy.

We Włoszech sukces odniósł też Daniel Bukowski, który debiutując na Adria Raceway był drugi w klasie Superstock 600. Ponieważ była to pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Alpe Adria klasyfikacja generalna jest identyczna, jak wyniki wyścigów.

 Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: Cieszę się z takiego początku sezonu. Malkontent powiedziałby, że można  było wygrać więcej, ale najważniejsze są wysokie punkty na starcie sezonu. Następne rundy odbędą się na torach, które są  doskonale znane naszym zawodnikom i liczę, że znów będziemy w czołówce.

Marko Jerman, Superbike i Superstock 1000: Ciszę się, że obronę tytułu rozpoczęliśmy od zwycięstwa. Dobrze się  czuję na tym krótkim torze i była szansa na dwa zwycięstwa, ale cieszę się z tego co udało się wywalczyć. Sezon jest długi i wszystko jeszcze przed nami.

Daniel Bukowski, Superstock 600: Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem po nowym dla mnie obiekcie i zapomniałem, jaką frajdę sprawia mi nauka nowego toru. Z Włoch wracamy bardzo pozytywnie nastawieni na cały najbliższy sezon  i gotowi do następnej rundy. Dziękuję całemu zespołowi Suzuki GRANDys duo, który jak zwykle sprawił się wyśmienicie.

Wyniki Alpe Adria Raceway:

Superbike:

1  M. JERMAN SLO

2  A. MEKLAU AUT

3  J. PROSENIK SLO

4  J. HALBICH CZE

5  I. SIKORA POL

Superstock 1000:

1  M. FILLA CZE

2  M. JERMAN SLO

3  M. CHOY BUL

4  A. MEKLAU AUT

5  M. SEMBERA CZE

Superstock 600:

1  D. NORI ITA

2  D. BUKOWSKI POL

3  J. CHROBAK HUN

4  D. TIBALDO ITA

5  L. TOMMASINI ITA

 

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej
Relacja z ME w Quadcrossie
W dniach 27-28 lipca w Stelpe na Łotwie rozegrana została kolejna runda... więcej
Msza polowa pamięci Łukasza Lonki
W środę 31 lipca, na torze motocrossowym w Lubartowie odbędzie się msza święta w... więcej
Loket - Mistrzostwa Świata oraz finały Mistrzostw Europy
Ostatni weekend lipca dla świata motocrossowego już od kilku lat kojarzy się z... więcej

Strony

- Archiwum