Sukcesy Race National Team Poland w Serbii

Race National Team Poland wygrał Dywizję 1 i Dywizję 2 w szóstej rundzie FIA CEZ Hill Climb Championship - wyścigu górskim Kruševac. W grupie A najszybszy był Grzegorz Duda, a w grupie N - Maciej Dreszer, który odniósł pierwsze zwycięstwo w wyścigach górskich. W generalce od polskich Lancerów szybszy był tylko Radical Miloša Asanovicia. Grzegorz Duda ustanowił rekord trasy dla samochodów z dachem.

O wynikach decydowała suma czasów dwóch podjazdów na 2450-metrowej trasie, rozpoczynającej się 13 km od centrum Kruševaca. Na starcie stanęło 49 kierowców. W drugim podjeździe Miloš Asanović poprawił rekord na 1.21,123. Główny rywal kierowcy z Podgoricy, Jovan Ačimić wypadł z drogi w pierwszym podjeździe i uszkodził Osellę.

- Serbska trasa zawodów to jak mistrzostwa w rajdach - mówi Grzegorz Duda. -  Wspaniały odcinek drogi, nieregularny, śliski, nieprzewidywalny, budzący respekt i podniecenie. Czułem się jak w rajdzie sprzed kilku laty. Wraz ze mną, DUDAMOTORSPORT, z zespołem Race National Team Poland, Serbię odwiedził Maciek Dreszer, który pojechał świetny wyścig wygrywając grupę N. Jestem dumny i cieszę się, że rośnie nowe pokolenie bardzo szybkich polskich kierowców wyścigowych.
Nowy samochód działał znakomicie. Wreszcie zaczynamy trafiać z ustawieniami i można nim niewiarygodnie szybko podróżować. Dzięki temu mogłem skupić się od startu do mety i jechać swoj Bardzo cieszę się z kolejnych cennych punktów, które pozwolą mi zbliżyć się do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego w cyklu Mistrzostw Europy Centralnej. Te starty i walka o mistrzostwo nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów - firm V-Tech Dynamometers, Steinhof, Blachdom Plus, Autolak Serwis Tomasz Oćwieja, Pirelli, www.slickityres.pl, firmy Redruk, TVP.

- Rewelacja - powiedział Maciej Dreszer - Trudna i śliska trasa przypominająca rajdowy oes, pozwoliła mi nawiązać walkę z takimi samochodami jak Osella czy Radical, co dało mi wielką satysfakcję i ogromną radość ze ścigania się, co w konsekwencji dało mi podium zarówno w grupie, jak i w generalce. Abstrahując od technicznej części ścigania się to miło jest startować w kraju w którym jest tyle pięknych dziewczyn i życzliwych kibiców :)

Samochody: 

News

Ceremonia wręczenia nagród FIA 2023 już dzisiaj!
Coroczna ceremonia wręczenia nagród FIA odbędzie się w piątek 8 grudnia w... więcej
Zmarł Henryk Mandera
W wieku 82 lat zmarł Henryk Mandera zasłużony dla sportu, wybitny zawodnik... więcej
Barbórkowy niezbędnik kibica, czyli co, gdzie i kiedy
Rajd Barbórka tradycyjnie rozgrzewa wszystkich fanów sportów motorowych w ... więcej
Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego za nami!
Po wielu miesiącach zmagań przyszedł wreszcie czas na zamianę nomexu... więcej
Kacper Sztuka dołącza do Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka został kierowcą juniorskiego programu Red Bull! Rok 2023 to ... więcej
Ceremonia Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2023- transmisja
Transmisja z gali rozpocznie się o godz. 15 na profilu facebook Motowizja, a od... więcej
Szkolenie sędziów portu samochodowego, 03.12.2023, Tychy
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego1. Termin: 3 grudnia 2023 r., (niedziela)... więcej
Gala Sportu Samochodowego 2023 na żywo w Motowizji
Tradycyjnym zakończeniem roku w polskim motorsporcie są gale na ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 16.12.2023, Świdnica
Sobota: 16 grudnia 2023 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej

Strony

- Archiwum