Subaru Poland Rally Team rozpocznie sezon w Wieliczce

Niemal półroczna przerwa pomiędzy sezonami 2012 i 2013 wzmogła apetyty kibiców i zawodników. Co prawda do 41. Rajdu Świdnickiego pozostał jeszcze miesiąc, lecz pierwszych w tym roku emocji dostarczy Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się w dniach 16 - 17 marca w Wieliczce. Siódma edycja zawodów, upamiętniających dwóch mistrzów kierownicy, zostanie rozegrana w formacie zbliżonym do ubiegłorocznego. W sobotni wieczór odbędzie się prolog, natomiast w niedzielę załogi będą rywalizować na dobrze znanej trasie, wytyczonej nieopodal zabytkowej kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco.
Reprezentanci Subaru Poland Rally Team już po raz kolejny pojawią się na starcie w Wieliczce. W ubiegłym roku Wojtek Chuchała i Kamil Heller stanęli na najniższym stopniu podium i wygrali poprzedzający zawody prolog. I choć także tym razem wynik sportowy nie będzie najważniejszy, to załoga SPRT zapowiada, iż postara się znaleźć kompromis pomiędzy jazdą efektywną i efektowną, zapewniającą wiele emocji licznie zgromadzonym przy trasie Memoriału kibicom.

- Po raz kolejny mamy nadzieję czerpać wiele przyjemności z szybkiej jazdy po malowniczych ulicach Wieliczki. Wraz ze wszystkimi fanami tego sportu co roku staramy się podkreślać, że pamięć o dwóch wielkich kierowcach pozostała w naszych sercach. Pojedziemy pełną torpedą, maksymalnie szybko i efektownie, chcąc dać kibicom jak najwięcej atrakcji. Pozdrawiamy wszystkich członków Zespołu i dziękujemy naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, SJS oraz Sony VAIO - mówił Wojtek Chuchała.

- Bardzo się cieszymy, że po długiej przerwie będziemy mogli wsiąść do naszego STI i powalczyć o ułamki sekund. Trasa Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jest bardzo krótka, ale nawet te kilka kilometrów dostarcza naprawdę wielkich emocji. Cały czas pamiętamy także o przyświecającej tym zawodom idei i staramy się uczcić pamięć wspaniałych kierowców. Liczymy, że siódma edycja Memoriału będzie dla nas przynajmniej tak udana jak ubiegłoroczna. Do zobaczenia w Wieliczce! - dodał Kamil Heller.

Samochody: 
Share

News

Pilarczyk, Giemza i Kajetanowicz w "Jaka to melodia?"
Uczestnikami sobotniego (17.04) odcinka teleturnieju „Jaka to melodia... więcej
Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Sukces Hołowczyca i Kurzei na inaugurację sezonu
Zwycięstwem Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei zakończył się w sobotę rajd... więcej
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski
(08.04.2021) Sześć samochodów wyruszyło 23 lipca 1921 roku z Warszawy na... więcej
Ponad 100 zawodników w Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie
Do rywalizacji na najtrudniejszych i najbardziej wymagających trasach w Polsce... więcej
FENIX RALLY 2021: POLSKA SZARŻA NA SAHARZE
A jednak nawet w czasie światowej pandemii można cieszyć się życiem,... więcej
Zmarł ANDRZEJ KARACZUN
W wieku 66 lat zmarł Andrzej Karaczun (24.09.1954 – 3.04.2021). Był... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej

Strony

- Archiwum