Stalowa Wola stolicą OFF-ROADU

Na liście zgłoszeń rajdu Baja Carpathia widnieje wiele nazwisk doskonale znanych w światku rajdów cross-country. Ogromnym magnesem dla widzów powinien być Adam Małysz, który po sukcesach w skokach narciarskich zapowiada teraz zwycięstwa w rajdach terenowych.

LISTA ZGŁOSZEN DO BAJA CARPATHIA 2012

SAMOCHODY

MOTOCYKLE / QUADY

LISTA ZGŁOSZEŃ DO MASTER RACE

Rajd Baja Carpathia odbędzie się w najbliższy weekend w kilku klasyfikacjach, m.in. jako zawody dla amatorów pod nazwą Master Race. Najważniejsze są konkurencje w randze rundy Mistrzostw Polski, Mistrzostw Czech, Mistrzostw Węgier, Pucharu Słowacji, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy Motocykli i Quadów oraz Środkowoeuropejskiego Trofeum FIA-CEZ.

POBIERZ PRZEWDONIK PO BAJA CARAPTHIA MASTER RACE 2012

-Mamy zapewnioną bardzo mocną i atrakcyjną obsadę. Z Czech i Węgier przyjadą załogi z europejskiej szpicy, będą najlepsi off-roadowcy ze Słowacji, oczywiście nie zabraknie całej krajowej czołówki. Z pewnością atrakcją i dla rywali, i dla widzów będzie start dakarowców, m.in. Adama Małysza z Rafałem Martonem w Mitsubishi L200,


Fot. Paweł Rosłoń
a także jeżdżącego quadem Łukasza „Łokera” Łaskawca – zapowiada Marek Dobrowolski, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.
Jarosław Noworól, wiceprezes sportowy tego klubu, wylicza kolejnych faworytów: -


Fot. Tomasz Brzeziński
Czesi Miroslav Zapletal (zeszłoroczny zwycięzca) i Zdenek Porizek (obaj w samochodach H3 Evo) to kierowcy z najwyższej półki. Podobnie Węgrzy Erik Korda (Nissan Navara) i trzeci przed rokiem Karoly Fazekas (BMW X5). Klasę może pokazać Włoch Michele De Nora (Mitsubishi Pajero). Ze Słowaków wypada wymienić Lubosa Paskę (VW Tuareg) i Richarda Spanika (Suzuki Jimny). Z polskiej czołówki na dobry wynik będzie stać Włodzimierza Grajka (SAM 3.0 MRT) czy Dariusza i Małgorzatę Żyłów (Mitsubishi Pajero).


Fot. MCH Photo
Ozdobą listy startowej będzie szczecinianka Klaudia Podkalicka (Mitsubishi Pajero). Wystartuje też załoga Automobilklubu Rzeszowskiego Arkadiusz Bielecki-Łukasz Gwiazda (Range Rover). Wśród motocyklistów walkę o zwycięstwo stoczą Węgier Laller Horvath (KTM) i Portugalczyk Rui Costa (Husqvarna). W kategorii quadów pretendentami do zwycięstwa są Łukasz Łaskawiec (Yamaha 700) oraz Czech Tomas Kubiena (Suzuki 1000). Spodziewamy się także licznego udziału najlepszych krajowych załóg amatorskich, zgłoszonych do odrębnej klasyfikacji Master Race.

Dyrektor zawodów Marcin Fiejdasz przypomina, że rajd cross-country Baja Carpathia odbędzie się w terminie 29 czerwca – 1 lipca. Bazą zawodów będzie Stalowa Wola, trasy wytyczono na poligonowych drogach w okolicach tego miasta. W piątek od godz. 19 prolog na stalowowolskich błoniach nad Sanem. W sobotę dwa przejazdy liczącego ponad 88 km odcinka specjalnego Krawce (od godz. 9 i od 13:40). W niedzielę drugi etap z dwoma przejazdami równie długiego OS Bojanów (start o 8:50 i o 13:55). Meta w niedzielę od 16:30 przed MDK w Stalowej Woli.


Fot. Paweł Rosłoń

Głównym organizatorem jest Automobilklub Rzeszowski, wspierany przez Automobilklub Doliny Sanu i Automobilklub Nowa Dęba oraz nowosądeckie stowarzyszenie Grupa 4x4. Wielkiej pomocy udzieliły władze Stalowej Woli na czele z jej prezydentem Andrzejem Szlęzakiem.

Szczegółowe informacje na temat zawodów na stronach www.bajacarpathia.pl oraz www.masterrace.pl.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

1. runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland - Transmisja
Dziękujemy za wspólne oglądanie 1. rundy Porsche Esports Sprint... więcej
Kierowcy wyścigowi ruszają do sportowej rywalizacji!
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi nareszcie ruszą do... więcej
Ryszard Żyszkowski nie żyje
W niedzielę, 21 czerwca zmarł w Warszawie Ryszard Żyszkowski, najwybitniejszy,... więcej
Zmarł Marcin Turski
Polski sport motorowy poniósł drugą wielką stratę w ciągu dwóch dni. W wieku 46... więcej
Pod patronatem Porsche ruszają wirtualne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport
Poznań. Od prekwalifikacji na wirtualnym torze Silesia Ring zaczynają... więcej
1 i 2 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski
W dniach 3-5 lipca 2020 roku na Torze "Poznań" odbędzie się 1. i 2.... więcej
Kurs na licencję RN oraz licencje sędziowskie I i II, 24-27.06.2020, Białystok
Szkolenie kandydatów na sędziów i zawodników sportu samochodowego ... więcej
Polacy zwyciężają w Virtual 24 Heures du Mans!
Nikodem Wisniewski Racing i Jakub Brzeziński wraz z Louisem Deletrazem i... więcej

Strony

- Archiwum