Spotkanie czołowych postaci polskiej sceny off-roadowej - uroczysta impreza redakcji OFF-ROAD PL

W sobotę Kraków stał się niekwestionowaną stolicą polskiego off-roadu. To właśnie tutaj odbyło się uroczyste, coroczne spotkanie sympatyków off-roadu oraz czołowych postaci polskiej, sportowej sceny off-roadowej. Mimo mało sprzyjającej pogody, każdy kto chciał spotkać się w tak zacnym i elitarnym gronie, pokonywał setki kilometrów. Podczas podsumowania najciekawszych wydarzeń ubiegłego, i początku tego roku, nie mogło zabraknąć polskich zawodników, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Dakaru.

 

Jak co roku, redakcja OFF-ROAD PL zorganizowała jedyne takie, na skalę naszego kraju, uroczyste spotkanie wiodących postaci polskiej sceny off-roadowej. Bankiet zgromadził tłumy, a jedną z atrakcji wieczoru był udział polskich zawodników, którzy startowali w tegorocznej edycji Dakaru. Pojawili się także przedstawiciele  wiodących firm motoryzacyjnych oraz tych bezpośrednio związanych z branżą akcesoriów off-roadowych.

 

Standardowo, zaczęło się od prezentacji najciekawszych wydarzeń poprzedniego roku, które opisywane były na łamach OFF-ROAD PL Magazynu 4x4. Była to między innymi relacja z chińskiej edycji rajdu Rainforest Challenge, pustynnego wyścigu quadów – Sahararally, jednego z najbardziej znanych, rosyjskich rajdów przeprawowych – Ładoga Trophy, czy prezentacja filmu z rekonstrukcji historycznej D-Day Hel. Nie zabrakło także filmów z Rajdu Dakar 2012. Prezentacje otwierali i zamykali zawodnicy dakarowi. Pierwszy w kolejności był Rafał Sonik – czyli jeden z liderów klasy quad w Polsce i jedyny Polak na quadzie, któremu w tym roku udało się dojechać do mety Dakaru. O wrażeniach z tej edycji najbardziej znanego rajdu na świecie opowiedzieli także: Jarek Kazberuk i Robert Szustkowski Jr (załoga R-Six Team), Michał Krawczyk i Maciej Albinowski (RMF Caroline Team), Grzegorz Baran, Ernest Górecki, Wojciech Białowąs – czyli polscy reprezentanci na Dakarze w klasie ciężarówek. W bardziej prywatnym charakterze pojawił się także Rafał Marton – pilot Adama Małysza.

 

W związku z czynnym udziałem redakcji w tworzeniu jednego z najbardziej znanych rajdów przeprawowych w Polsce – COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, nie zabrakło także przedstawiciela Polskiego Związku Motorowego. Organizację, która od lat obejmuje pieczę nad Pucharem Polski OFF-ROAD PL reprezentował jej wiceprezes – Stanisław Reterski.

 

Po raz kolejny redakcji OFF-ROAD PL udało się zgromadzić w jednym miejscu wszystkich pasjonatów i zagorzałych miłośników off-roadu, udowadniając tym samym, że coroczne spotkanie stało się już tradycją i obowiązkowym punktem programu stałych uczestników.

 

Turystyka: 
Słowa kluczowe: 
Share

Zdjęcia

News

XVII Rajd w Ciemno
Automobilklub Wielkopolski, Delegatura Mosina oraz Komisja Sportu Popularnego... więcej
Światowid 2021
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza na... więcej
23. Rajd Zagłębiowski
Automobilklub Mysłowicki zaprasza 10 października 2021 r. do Dąbrowy Górniczej... więcej
Uroki Lubelszczyzny
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ZO PZM w Lublinie oraz Automobilklub... więcej
Jesienny Liść 2021
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski organizuje w... więcej
Włóczykij 2021
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
XVI Rajd Pożegnanie Lata
Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina organizuje 05.09.2021 XVI Rajd... więcej
Z Modlina do Popielżyna 2021
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Rajd św Krzysztofa
Automobilklub Wielkopolski Delegatura w Mosinie zaprasza w niedzielę 25 lipca... więcej
Biuletyn PZM nr 23 - Czerwiec 2021
Ale upał! Gorąco nie tylko za oknem, ale również w motorsporcie! Dużo się... więcej

Strony

- Archiwum