Sportowe zachowanie duetu Miroslav Zapletal/ Maciej Marton

Miroslav Zapletal i Maciej Marton startem w Katarze rozpoczęli swój czwarty występ w tym roku, a trzeci w Pucharze Świata Cross Country. Pierwszy, 405 kilometrowy odcinek specjalny, według wstępnej klasyfikacji ukończyli na 9 miejscu w generalce, ale ze względu na neutralizację czasu postoju przy rozbitej załodze Varela/ Gugelmin, do drugiego etapu wyruszyli z trzeciej pozycji.

Hummer H3 Evo 5 na pierwszym punkcie kontroli CP osiągnął piaty czas, a na dwóch kolejnych awansował na trzecie miejsce. Dwadzieścia kilometrów przed metą, załoga Zapletal/ Marton zatrzymała się na ponad 30 minut by pomóc Brazylijczykom, których Toyota wyskoczyła ze stromej wydmy i zaliczyła twarde lądowanie. Pierwszy z czterech odcinków specjalnych wygrał Jean Luis Schlesser w Buggy SMG, a Krzysztof Hołowczyc w Mini All4 Racing był drugi (+16min 44s). Trzeci ze startujących Polaków, Martin Kaczmarski w Toyocie Hilux (według wyników nieoficjalnych) ukończył dzień na piątej pozycji (+57min 10s).

"Oes od samego początku był trudny w nawigowaniu - relacjonuje Maciej Marton. Na 70 km przed metą, błądząc ominęliśmy waypoint. Aby nie dostać kary musieliśmy zawracać. Potem jeszcze kilka razy szukaliśmy odpowiedniej trasy. Około 20 km przed metą zatrzymaliśmy się przy wypadku Varelli, z którym cały oes się ścigaliśmy. Zobaczyliśmy ślady po dużym uderzeniu i 100 metrów dalej auto obok, którego leży kierowca w nietypowej pozycji i zatrzymaliśmy. Gdy dobiegliśmy do nich, kierowca skarżył się na silny ból w plecach, a pilot siedział w fotelu trzymając się za klatkę, skarżąc się, że dziwnie czuje plecy. Od razu wezwaliśmy pomoc medyczną. Gdy brazylijscy zawodnicy się o tym dowiedzieli, stwierdzili, że chwilę tu postoją i jadą dalej, to tylko 20 km do mety. Nie pozwoliliśmy im się ruszać i po 15 minutach gdy zeszło z nich ciśnienie zaakceptowali fakt, że dla nich rajd się skończył. Staliśmy tam z nimi ponad pół godziny, czekając na medyków. Mam nadzieję, że szybko wyjdą z tego. Sędziowie powinni odczytać naszego iritracka i zmienić czas przejazdu."
 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Oblicza Rajdu Polski w Motowizji
Premierowe filmy dokumentalne o wybitnych polskich rajdowcach, zwycięzcach... więcej
Oblicza Rajdu Polski w Motowizji
Zdjęcia: motowizja.plhttps://motowizja.pl/tag/rajd-polski/
Kurs na licencję stopnia B,C; B,C Junior 20-21.06.2020 Bydgoszcz
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego, w imieniu Głównej... więcej
Kalendarz Sportu Samochodowego
W dniu 04.06.2020 r., Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego,... więcej
Stay&Play: Wielki finał Rocket League coraz bliżej
Projekt ORLEN Stay&Play po kilku tygodniach zespołowych treningów pod okiem... więcej
Fińskie Szutry drugą rundą Motul HRSMP Digital
Rywalizacja w Motul HRSMP Digital nabiera tempa. Uczestnicy wirtualnej... więcej
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Finał Oponeo Rallycross Challenge
W niedzielę 17 maja o godzinie 13:00, 36 zawodników, wśród których byli... więcej

Strony

- Archiwum