Śladem Waszych interwencji - fotoradary.

Kilka tygodni temu Polski Związek Motorowy uruchomił system zgłaszania zbędnych fotoradarów. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia. To właśnie Państwo jako użytkownicy polskich dróg, jesteście w stanie najwięcej na ich temat powiedzieć. A PZM jako rzecznik zmotoryzowanych dołożyło wszelkich starań, aby Państwa sugestie trafiłły do odpowiednich władz.

Poniżej przedstawiamy jedno ze zgłoszeń wraz z opinią naszego eksperta:

Województwo mazowieckie, Wólka Czenińska. Otrzymaliśmy zgłoszenie od kierowcy z postulatem usunięcia fotoradaru. Zgłaszający zwrócił uwagę na fakt, iż w okolicy nie ma zagrożenia wypadkiem oraz że fotoradar stoi w tym miejscu najwyraźniej tylko w celu zarabiania przez gminę pieniędzy. Ograniczenie prędkości- teren zabudowany, choć w okolicy stoi tylko jeden budynek.

Wyświetl większą mapę

Po konsultacjach z naszymi ekspertami wyjaśniamy, że w opisanym miejscu doszło do wielu groźnych wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Od 2007 roku, kiedy to postawiono w tym miejscu fotoradar, doszło tam do kilku kolizji, ale nie odnotowano już żadnego wypadku drogowego. Usunięcie fotoradaru mogłoby przywrócić ryzyko wypadków - kierowcy nie zwalnialiby przed skrzyżowaniem. Obecność fotoradaru została uznana za uzasadnioną.

Rzecznik kierowców: 
Share

News

„Bezpieczny weekend” - wspólna akcja resortu infrastruktury i Polskiego Radia
http://www.krbrd.gov.pl/pl/aktualnosci/bezpieczny-weekend-wspolna-akcja-resortu... więcej
Pan Maciej jedzie na Hungaroring
Prezes Andrzej Witkowski był gościem porannej audycji „Sygnały Dnia... więcej
Zmarł Roman Filecki
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Romana... więcej

Strony

- Archiwum