Skillz Up na Motoarenie w Toruniu: Mocne uderzenie na finał

We wtorek 11 lipca, równo miesiąc przed finałową rundą Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up, w Motoarenie w Toruniu odbyła się konferencja prasowa. Licznie przybyli dziennikarze jako pierwsi poznali zamierzenia organizatorów i atrakcje, które widzom niezależnie od wieku i płci dostarczą w sierpniu niezapomnianych wrażeń i wielu sportowych emocji.

Wśród prelegentów obecny był także Jarosław Więckowski Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Toruń, które w czynny sposób wspiera organizację finałowej rundy Mistrzostw Polski FMX. Dyrektor podkreślił, że obiekt, jakim jest Motoarena może być świetnie wykorzystany nie tylko na potrzeby meczy żużlowych, ale także podczas multimotoryzacyjnych wydarzeń, jakim na pewno będzie Skillz Up Motorsport Fest.

Nie zabrakło również dwóch zawodników serii: Darka Kłopota i Artura Puzio. Różnica wieku i różnica w podejściu do sportu nie przeszkadza żadnemu z nich czerpać ogromnej radości z lotów motocyklem. Darek pomimo tego, że był autorem pierwszego „polskiego Backflipa” traktuje FMX na luzie i liczy się dla niego show oraz pozytywny odzew publiczności. Dla Artura, który jest jednym z najświeższych odkryć freestyle’owej sceny w Polsce i zdobył w zeszłym roku pierwszy Puchar Polski w tym sporcie, kwintesencją jest rywalizacja i ciągły postęp. Postęp, który jak sam przyznaje nie byłby możliwy w tak krótkim czasie, gdyby nie miał możliwości startowania w cyklu Skillz Up oraz zdobycia dzikiej karty na Mistrzostwa Świata NIGHT of the JUMPs. 

O tym jak latają polscy zawodnicy widzowie przekonają się już 11 sierpnia. Ale to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Finałowa runda będzie wręcz naszpikowana adrenaliną i zmaganiami pomiędzy zawodnikami najróżniejszych dyscyplin rozgrywanych na dwóch lub czterech kołach.

Uchylając rąbka tajemnicy organizatorzy zapowiedzieli, że nie zabraknie salt w tył na motocyklach, podwójnych salt w tył oraz salt w przód na rowerach, wyścigów samochodów rajdowych z Andi Mancinem i Waldemarem Kluzą za kierownicami, wyścigu NASCARA z Quadem, czy samochodu rajdowego z żużlowcem.

Jakby tego było mało, to właśnie na Motoarenie poznamy i ukoronujemy nowego Mistrza Polski we Freestyle Motocrossie. Będą oczywiście również przygotowane specjalnie na finał niespodzianki oraz mocne nazwiska, jeśli chodzi o zagranicznych gości. Zapowiada się wyjątkowe show, które niezależnie od płci i wieku nie pozwoli na bezczynne siedzenie w miejscu!

 

Bilety w wyjątkowo przystępnych cenach są już do nabycia  na: http://www.ebilet.pl/szukaj.php?tid=9689&t=t&ref=hot oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Miasta Toruń oraz M.O.S.I.R.’u Toruń

 

 

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK

Partnerzy: PZM, NEXT BAR, TORUŃ PLAZA, EBILET.PL, TORBRUK MEDIA, HOSTEL RESTAURACJA – PRZYSTANEK TORUŃ, INTERHANDLER, REAL, UNIBAX

Sponsorzy wspierający: GO PRO, KUJAWSKI TRUCK CENTER, EAT MY DIRT

Patroni medialni: TVN TURBO, RMF MAXXX, ŚCIGACZ.PL, MOTOX.COM.PL, X-CROSS, ŚWIAT MOTOCYKLI, FREESTYLE.PL, QUADZIK, STRÖER, WIRTUALNY TORUŃ, DZIENNIK TORUŃSKI NOWOŚCI, TVK TORUŃ

Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

 

Motocykle: 
Share

Zdjęcia

News

Puchar Polski w Motocrossie na start!
Już w najbliższy weekend, 15-16 sierpnia, na torze motocrossowym w Obornikach... więcej
Enduro Zdrojowe – czyli wreszcie początek sezonu 2020
Sezon 2020 zawodnicy enduro z powodu pandemii rozpoczęli dopiero w lipcu i tym... więcej
Pit Bike na start! Już w piątek runda na rozgrzewkę.
Pit Bike na start! Już w piątek runda na rozgrzewkę.Już w piątek 31 lipca 2020... więcej
Bardzo dobre wyniki zawodników ORLEN Team w Baja Szczecinek
Trzy kategorie, trzy zwycięstwa – od mocnego uderzenia zawodnicy ORLEN... więcej
Biuletyn PZM Nr 19 - Lipiec 2020
Lipiec zawsze był środkiem sezonu. W tym roku to dopiero początek!Nie tak... więcej
Sezon ORLEN MX MP ruszy na dobre w sierpniu ale nasi reprezentanci nie próżnują
Mistrzostwa Czech juniorow i drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bardzo ciężkie... więcej
Wysoka Grzęda Baja Poland - najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
PZM wziął udział w akcji #GaszynChallenge
... i pompował dla chorych dzieci! Przyjęliśmy wyzwanie Automoblilklubu... więcej
I i II Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial 2020 w Gliwicach
Zawodnicy i uczestnicy I i II rundy MP i PP Trial w Gliwicach, zostali... więcej

Strony

- Archiwum