Sezon GSMP ruszy w Korczynie z przytupem

Po ośmiu miesiącach przerwy w ściganiu pod górę, już 19 i 20 maja wszyscy kibice Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski przeżyją po raz pierwszy w tym roku, emocje jakie związane będą z inauguracją sezonu GSMP. I i II runda rozegrane zostaną w ramach 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012. Główną bazą zawodów będzie jak co roku Korczyński rynek, na którym nie zabraknie zarówno koni mechanicznych, dobrej zabawy, a także wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora zawodów Automobilklub Małopolski oraz portal www.wyscigigorskie.pl, świętujący podczas pierwszych rund swoje piąte urodziny.

W imieniu organizatorów gorąco zapraszam wszystkich entuzjastów wyścigów górskich na pierwsze rundy GSMP w 2012 roku.  Liczę, że rywalizacja najszybszych w Polsce kierowców jak co roku dostarczy wszystkim wielu emocji. Już w dniu dzisiejszym lista zgłoszeń to ok 20 pozycji. Jest kilka nowych nazwisk oraz kilka znanych dotychczas z rajdów. Do piątku czekamy na zamknięcie listy w I terminie, mam nadzieję że po raz kolejny otwarcie sezonu wyglądać będzie bardzo efektownie – mówi Dyrektor Zawodów Marcin Fiejdasz.


Fot. Ewa Manasterska

Jeszcze do piątku 11 maja wszyscy zawodnicy, chętni do startu mogą przesyłać swoje zgłoszenia, ale już dziś wiemy, że na trasie o długości 4540 m z Korczyny do Rezerwatu Prządki wystąpi wielu nowych zawodników, ale i starzy wyjadacze jak Mariusz Stec, który buduje nową broń na sezon 2012, Wicemistrz Polski GSMP z 2011 roku Olek Michałowski czy Andrzej Szepieniec i Tomasz Mikołajczyk, którzy podczas ostatnich rund minionego sezonu walczyli w Siennej o pierwsze miejsce. Oprócz potworów, do  Korczyny przyjadą samochody historyczne. Tu możemy spodziewać się Audi Quattro ekipy Bełtowskich oraz wielu innych aut, które przypomną historię zarówno światowej jak i polskiej motoryzacji.

Oprócz sportowej rywalizacji, kibice jacy pojawią się w Krośnie oraz Korczynie, już od piątku 18 maja, będą mogli uczestniczyć w wielkim Pikniku Motoryzacyjnym organizowanym wspólnie przez Automobilklub Małopolski w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Podkarpacką Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Żandarmerię Wojskową.

Dzięki pomysłowi jaki padł ze strony WORD w Krośnie, mogliśmy przygotować wiele atrakcji dla mieszkańców Krosna i okolic jak i kibiców, którzy przyjadą na 1 i 2 rundę GSMP Korczyna z całego kraju. Wszystkie imprezy towarzyszące mają za zadanie uświadomić, jak ważne jest bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego, a takie akcje najlepiej organizować właśnie podczas zawodów samochodowych, które przyciągają fanów czterech kółek oraz media – stwierdził Marek Hejnar Zastępca Dyrektora WORD Krosno.

Piątek będzie dniem dla najmłodszych. Podczas odbioru administracyjnego zawodników oraz badania kontrolnego wyścigówek, jakie będzie miało miejsce przy hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Krośnie zlokalizowane zostanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznego poruszania po drogach. Tego samego dnia wystąpi grupa krośnieńskiego teatru Scena PRL-u z programem o tematyce BRD.

W sobotę podczas pierwszej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na korczyńskim rynku zaplanowano występy zespołu rockowego Steel Velvet, prezentację symulatora zderzeń czołowych. Tu pojawi się również samochód edukacyjny Rzeszowskiej Policji oraz stoisko WORD Krosno, a każdy kto wybierze się na zawody będzie mógł skorzystać z alko-gogli i uświadomić sobie jak to jest prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kibice oraz pasjonaci motoryzacji zobaczą bardzo nietypowy samochód, jaki pojedzie pierwszy raz w historii GSMP pod górę. Za kierownicą utytułowany zawodnik RSMP oraz sportów extremalnych.


Fot. Ewa Manasterska

Na zaproszenie naszej redakcji, z okazji 5 urodzin portalu www.wyscigigorskie.pl na trasie w Korczynie pojawi się samochód NASCAR, a za kierownicą sam Andi Mancin, który zapewniam wszystkich zrobi wszystko, aby jazda tego samochodu pod górę przyprawiła was o gęsią skórkę. Liczymy na gorące oklaski dla naszego gościa i przyjęcie go do naszego grona „górali” jak swojego – mówi Redaktor Naczelny www.wyscigigorskie.pl Łukasz Strzelecki.

Wielką gratkę dla miłośników zabytkowych samochodów przygotował organizator zawodów i Automobilklub Rzeszowski. W niedzielne popołudnie miedzy godziną 12.00 a 13.30 na trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 pojawią się zawodnicy startujący w Podkarpackim Rajdzie Samochodów Zabytkowych 2012 w ramach II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, którzy pokonają odcinek 4540 m jako jedną z prób – jazdę na regularność. Na trasie pojawią się takie auta jak  MG Midget, MGB, Fiat 508, SAAB-y 96 znane z tras GSMP, Mercedesy SL, Porsche 911, Ford Eifel, BMW 1802, Volkswagen Carman i inne przepiekne samochody, które stanowią część historii motoryzacji oraz historii sportów samochodowych.

Cały wyścigowy weekend zakończy się w niedzielę około godziny 18.00 ceremonią wręczenia nagród za II rundę GSMP Korczyna. Serdecznie zapraszamy wszystkich moto maniaków już za dwa tygodnie do Korczyny na inaugurację wielkiego górskiego ścigania oraz na Piknik Motoryzacyjny, który stanie się tradycją podczas podkarpackich rund wyścigów górskich.

Chciałbym podziękować wszystkim firmom i instytucjom, bez których te zawody nie mogłyby by się odbyć, a w szczególności Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wójtowi Gminy Korczyna, Dyrektorowi WORD w Krośnie, oraz firmom Pośrednictwo Finansowe Kredyty Chwilówki, AC STAG - Armako Krosno, TOITOI Polska, Glob Cars – Opel, Chevrolet oraz Panmar – podsumowuje Marcin Fiejdasz.

A więc, nie zapomnijcie zapisać sobie w waszych kalendarzach dat 18, 19 i 20 maja, żeby pojawić się na 9 Wyścigu Górskim „Prządki” 2012 i kibicować najszybszym polskim zawodnikom. Do zobaczenia w Korczynie.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum