Sensacyjny debiut G1 Racing

Załogi reprezentujące zespół G1 Racing zaliczyły bardzo udany debiut podczas Baja Drawsko 2014, wygrywając wszystkie Etapy rajdu.

W piątek 4 kwietnia w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość startu honorowego rajdu Baja Drawsko, który stanowił 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Puchar Polski w Rajdach Baja - nowo powołany cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV. Na starcie Baja Drawsko pojawiło się ponad 70 załóg.

Ceremonia startu odbyła się w centrum Kalisza Pomorskiego przy zabytkowym Pałacu Wedlów. Gościem honorowym startu był Krzysztof Hołowczyc.


Fot. OFF-ROADSPORT.PL

Po starcie honorowym zawodnicy udali się na Odcinek Super Specjalny zlokalizowany w pobliżu Drawska Pomorskiego, który padł łupem Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik w BMW GPR Seria 1. Ze stratą dwóch sekund do liderów finiszowali Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko. Trzecie miejsce uzyskał Łukasz Komornicki i Ernest Górecki startujący Chevroletem S10 G1 Racing (strata 9 sekund).


Fot. www.bajadrawsko.pl

W TH po Odcinku Super Specjalnym prowadził Aleksander Szandrowski z Rafałem Płuciennikiem przed Piotrem Białkowskim i Bartłomiejem Momotem oraz dobrze znanymi Robertem Łyżwą i debiutującym u jego boku Pawłem Kołasińskim. Bardzo udany przejazd zaliczyli Zbigniew i Ryszard Więcławkowie, którzy prowadzili w Grupie T2 i udało im się dostać do pierwszej dziesiątki "generalki". W T2 uplasowali się za nimi Tomasz Piec i Gabriel Prochacki oraz Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś. W Grupie OPEB prowadził Marcin Kruszewicz z Ludwikiem Wikowiczem w swoim Bowlerze WildCat-ie.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Bardzo dobrym czasem na OSS popisał się Tomas Vratny w Tatrze Grupy T4, za którym znalazła się załoga Lotto Team Kazberuk/Szustkowki/Skrobanek


Fot. www.bajadrawsko.pl

oraz Grzegorz Baran z Pawłem Grotem.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Wśród aut Grupy 1 Rajdowego Pucharze Polski Samochodów Terenowych po Próbie Super Specjalnej prowadzili Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski jadący Jeep-em Wranglerem, załoga z Drawska Pomorskiego, którzy uzyskali przewagę o 15 sekund nad załogą Matkowski / Odojewska w Rover 4000. Trzecią lokatę w Grupie 1 zajęli Tomasz i Filip Gołkowie jadący SAM Cobra 4x4. Grupa 2 to prowadzenie Daniela Witasika i Michała Poczętego w Suzuce oraz druga lokata Sebastiana Matyszczuka i Rafała Grzywacza w Nissanie Patrolu oraz trzecia Filipa Łukasika i Jakuba Szulowskiego w Jeep-ie.

Najszybszymi zawodnikami Pucharu Polski w Rajdach Baja byli Sebastian Kałużny (moto) i Zbigniew Zych (quady 4x2).

W piątkowy wieczór w Biurze Rajdu w Drawsku Pomorskim odbył się konferencja prasowa w której uczestniczył Michał Hypk – Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego, Marcin Fiejdasz – Dyrektor Rajdu oraz Dariusza Andrzejewskiego - Przewodniczący Zespołu Sędziów Sportowych. W czasie konferencji pasowej dokonano również wyboru pozycji startowych do sobotniej części rajdu.

Drugi dzień zmagań uczestników Baja Drawsko nie był łatwym dniem o czym świadczyła min. liczba zawodników i uczestników, którzy stawili się na mecie Etap-u. Zawodnicy zmagali się z trudnym terenem poligonu drawskiego na którym wytyczone zostały Odcinki Specjalne. Nie obyło się bez niespodzianek. Kilka załóg musiało wycofać się z rajdu ze względu na problemy ze swoimi pojazdami. Jak mówią sami zawodnicy poligon drawski zawsze zaskakuje, tak było również i tym razem.

Od godzin porannych w Kalisz Pomorskim funkcjonowało miasteczko rajdowe. Zawodnicy po pokonaniu Odcinków Specjalnych na poligonie drawskim przejeżdżali do Kalisza Pomorskiego, aby dokonać niezbędnych napraw serwisowych i wracali na teren poligonu drawskiego.


Fot. www.bajadrawsko.pl

W RMPST dużą przewagę nad swoimi konkurentami miał duet Łukasz Komornicki i Ernest Górecki. Na drugiej pozycji po sobotnich OS-ach znajdowali się Maciej Stańco i Artur Kołodziej. Natomiast na trzeciej uplasował się duet Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko.

Sobotnie OS-y w RPPST w Grupie 1 z dużą przewagą nad swoimi rywalami ukończył duet Zbigniew Jasiewicz i Daniel Radzio. Dotychczasowi liderzy Antończak / Mańkowski na drugim OS zmagali się z awarią swojego pojazdu.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Zmienił sie także lider w Grupie 2, którym po 1 Etapie zostali Krzysztof Michrowski i Jacek Wiśniewski w Nissanie Patrolu.

Na pierwszej pozycji w Pucharze Polski w Rajdach Baja nadal znajdował się Sebastian Kałużny.

Niedzielny Etap Baja Drawsko nie był czasem na odpoczynek dla zawodników i uczestników, gdyż czekało na nich jeszcze prawie 200km OS-ów do przejechania przed dotarciem na Metę rajdu.

Miasteczko Rajdowe  tym razem przeniosło się do Drawska Pomorskiego, gdzie od rana na funkcjonował Park Serwisowy a na zwycięzców i Ceremonię Rozdania nagród czekała już przygotowana scena.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Ostatniego dnia rywalizacji załogi G1 Racing w składzie Komornicki / Górecki i Stańco / Kołodziej nie dały sobie wydrzeć prowadzenia i pewnie dojechały do Mety rajdu, dowożąc dwa pierwsze miejsca w Klasyfikacji Generalnej rajdu oraz w klasyfikacji Grupy T1 i jako zespół G1 Racing zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji Zespołów Sponsorskich.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Trzecie miejsce przypadło debiutującym aucie Grupy T1 Pawłowi Molgo i Januszowi Jandrowiczowi.

Zwycięzcami Grupy T2 - Pojazdów produkcyjnych, zostali Grzegorz Szwagrzyk i Jaskub Moliter przez Mariuszem Andrychiem i Michałem Trzcińskim oraz zajmującymi trzecią lokatę Łukaszem Lechowiczem i Łukaszem Soleckim.

W Grupie TH zwyciężył Łukasz Skoczeń oraz Grzegorz Ślęczka przed Aleksandrem Szndrowskim i Rafałem Pluciennikiem. Trzecią lokatę w Grupie TH wywalczył Robert Łyżwa i Paweł Kołasiński. Tuż za podium w Grupie TH znaleźli się ubiegłoroczni Mistrzowie Polski w Grupie TH Piotr Białkowski i Bartłomiej Momot.

Grupa OPEN padła łupem debiutującego w RMPST Jacka Iskry pilotowanego przed Łukasza Sędkowskiego. Na drugim miejscu ze stratą 58 minut znalazła się Małgorzata Kosińska i Andrzej Derengowski. Jako trzeci sklasyfikowani zostali Marcin Kruszewicz i Ludwik Wikowicz, których na trasie spotkały liczne problemy techniczne.


Fot. www.bajadrawsko.pl

W Grupie T4 - Terenowych ciężarówek, bezapelacyjnie zwyciężyła czeska załoga w składzie Vratny/Miskolci/Kaplanek w Tarze.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Na drugiej pozycji uplasowała się załoga jaskrawego MAN-a TGA w składzie Grzegorz Baran / Paweł Grot.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Z problemami technicznymi na trzeciej pozycji znalazła się załoga Lotto Team w składzie Jarosław Kazberuk / Robert Szustkowski / Filip Skrobanek.

W RPPST w Grupie 1 triumfowali Dominik Bugajski i Kamil Nowak a w Grupie 2 Krzysztof Michrowski i Jacek Wiśniewski.

W PPRB najszybszy ponownie był Sebastian Kałużny jadący Husabergiem EF 450.

Pełne klasyfikacje poszczególnych OS-ów i Etapów oraz Oficjalna Klasyfikacja Końcowa RMPST, RPPST i PPRB dostępna są w poniższym linku

Zobacz: WYNIKI BAJA DRAWSKO 2014

Zawodnicy i uczestnicy mają teraz miesiąc aby sprawdzić i ewentualnie naprawić swoje pojazdy przez kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych praz Pucharu Polski w Rajdach Baja, którą będzie Baja Carpathia Master Race 2014, odbywająca się w Stalowej Woli w terminie 1-3 maja 2014.

 

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
1. Wyścig Górski Szczawne: zakończenie sezonu wyścigów górskich
Niedzielna odsłona Wyścigu Górskiego Szczawne, podobnie jak sobotnia, należała... więcej
1.Wyścig Górski Szczawne: Waldemar Kluza Mistrzem Polski!
Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO AMS Waldemar Kluza, zwyciężył w ... więcej

Strony

- Archiwum