Sensacyjny debiut G1 Racing

Załogi reprezentujące zespół G1 Racing zaliczyły bardzo udany debiut podczas Baja Drawsko 2014, wygrywając wszystkie Etapy rajdu.

W piątek 4 kwietnia w Kaliszu Pomorskim odbyła się uroczystość startu honorowego rajdu Baja Drawsko, który stanowił 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Puchar Polski w Rajdach Baja - nowo powołany cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV. Na starcie Baja Drawsko pojawiło się ponad 70 załóg.

Ceremonia startu odbyła się w centrum Kalisza Pomorskiego przy zabytkowym Pałacu Wedlów. Gościem honorowym startu był Krzysztof Hołowczyc.


Fot. OFF-ROADSPORT.PL

Po starcie honorowym zawodnicy udali się na Odcinek Super Specjalny zlokalizowany w pobliżu Drawska Pomorskiego, który padł łupem Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik w BMW GPR Seria 1. Ze stratą dwóch sekund do liderów finiszowali Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko. Trzecie miejsce uzyskał Łukasz Komornicki i Ernest Górecki startujący Chevroletem S10 G1 Racing (strata 9 sekund).


Fot. www.bajadrawsko.pl

W TH po Odcinku Super Specjalnym prowadził Aleksander Szandrowski z Rafałem Płuciennikiem przed Piotrem Białkowskim i Bartłomiejem Momotem oraz dobrze znanymi Robertem Łyżwą i debiutującym u jego boku Pawłem Kołasińskim. Bardzo udany przejazd zaliczyli Zbigniew i Ryszard Więcławkowie, którzy prowadzili w Grupie T2 i udało im się dostać do pierwszej dziesiątki "generalki". W T2 uplasowali się za nimi Tomasz Piec i Gabriel Prochacki oraz Klaudia Podkalicka i Piotr Binaś. W Grupie OPEB prowadził Marcin Kruszewicz z Ludwikiem Wikowiczem w swoim Bowlerze WildCat-ie.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Bardzo dobrym czasem na OSS popisał się Tomas Vratny w Tatrze Grupy T4, za którym znalazła się załoga Lotto Team Kazberuk/Szustkowki/Skrobanek


Fot. www.bajadrawsko.pl

oraz Grzegorz Baran z Pawłem Grotem.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Wśród aut Grupy 1 Rajdowego Pucharze Polski Samochodów Terenowych po Próbie Super Specjalnej prowadzili Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski jadący Jeep-em Wranglerem, załoga z Drawska Pomorskiego, którzy uzyskali przewagę o 15 sekund nad załogą Matkowski / Odojewska w Rover 4000. Trzecią lokatę w Grupie 1 zajęli Tomasz i Filip Gołkowie jadący SAM Cobra 4x4. Grupa 2 to prowadzenie Daniela Witasika i Michała Poczętego w Suzuce oraz druga lokata Sebastiana Matyszczuka i Rafała Grzywacza w Nissanie Patrolu oraz trzecia Filipa Łukasika i Jakuba Szulowskiego w Jeep-ie.

Najszybszymi zawodnikami Pucharu Polski w Rajdach Baja byli Sebastian Kałużny (moto) i Zbigniew Zych (quady 4x2).

W piątkowy wieczór w Biurze Rajdu w Drawsku Pomorskim odbył się konferencja prasowa w której uczestniczył Michał Hypk – Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego, Marcin Fiejdasz – Dyrektor Rajdu oraz Dariusza Andrzejewskiego - Przewodniczący Zespołu Sędziów Sportowych. W czasie konferencji pasowej dokonano również wyboru pozycji startowych do sobotniej części rajdu.

Drugi dzień zmagań uczestników Baja Drawsko nie był łatwym dniem o czym świadczyła min. liczba zawodników i uczestników, którzy stawili się na mecie Etap-u. Zawodnicy zmagali się z trudnym terenem poligonu drawskiego na którym wytyczone zostały Odcinki Specjalne. Nie obyło się bez niespodzianek. Kilka załóg musiało wycofać się z rajdu ze względu na problemy ze swoimi pojazdami. Jak mówią sami zawodnicy poligon drawski zawsze zaskakuje, tak było również i tym razem.

Od godzin porannych w Kalisz Pomorskim funkcjonowało miasteczko rajdowe. Zawodnicy po pokonaniu Odcinków Specjalnych na poligonie drawskim przejeżdżali do Kalisza Pomorskiego, aby dokonać niezbędnych napraw serwisowych i wracali na teren poligonu drawskiego.


Fot. www.bajadrawsko.pl

W RMPST dużą przewagę nad swoimi konkurentami miał duet Łukasz Komornicki i Ernest Górecki. Na drugiej pozycji po sobotnich OS-ach znajdowali się Maciej Stańco i Artur Kołodziej. Natomiast na trzeciej uplasował się duet Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko.

Sobotnie OS-y w RPPST w Grupie 1 z dużą przewagą nad swoimi rywalami ukończył duet Zbigniew Jasiewicz i Daniel Radzio. Dotychczasowi liderzy Antończak / Mańkowski na drugim OS zmagali się z awarią swojego pojazdu.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Zmienił sie także lider w Grupie 2, którym po 1 Etapie zostali Krzysztof Michrowski i Jacek Wiśniewski w Nissanie Patrolu.

Na pierwszej pozycji w Pucharze Polski w Rajdach Baja nadal znajdował się Sebastian Kałużny.

Niedzielny Etap Baja Drawsko nie był czasem na odpoczynek dla zawodników i uczestników, gdyż czekało na nich jeszcze prawie 200km OS-ów do przejechania przed dotarciem na Metę rajdu.

Miasteczko Rajdowe  tym razem przeniosło się do Drawska Pomorskiego, gdzie od rana na funkcjonował Park Serwisowy a na zwycięzców i Ceremonię Rozdania nagród czekała już przygotowana scena.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Ostatniego dnia rywalizacji załogi G1 Racing w składzie Komornicki / Górecki i Stańco / Kołodziej nie dały sobie wydrzeć prowadzenia i pewnie dojechały do Mety rajdu, dowożąc dwa pierwsze miejsca w Klasyfikacji Generalnej rajdu oraz w klasyfikacji Grupy T1 i jako zespół G1 Racing zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji Zespołów Sponsorskich.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Trzecie miejsce przypadło debiutującym aucie Grupy T1 Pawłowi Molgo i Januszowi Jandrowiczowi.

Zwycięzcami Grupy T2 - Pojazdów produkcyjnych, zostali Grzegorz Szwagrzyk i Jaskub Moliter przez Mariuszem Andrychiem i Michałem Trzcińskim oraz zajmującymi trzecią lokatę Łukaszem Lechowiczem i Łukaszem Soleckim.

W Grupie TH zwyciężył Łukasz Skoczeń oraz Grzegorz Ślęczka przed Aleksandrem Szndrowskim i Rafałem Pluciennikiem. Trzecią lokatę w Grupie TH wywalczył Robert Łyżwa i Paweł Kołasiński. Tuż za podium w Grupie TH znaleźli się ubiegłoroczni Mistrzowie Polski w Grupie TH Piotr Białkowski i Bartłomiej Momot.

Grupa OPEN padła łupem debiutującego w RMPST Jacka Iskry pilotowanego przed Łukasza Sędkowskiego. Na drugim miejscu ze stratą 58 minut znalazła się Małgorzata Kosińska i Andrzej Derengowski. Jako trzeci sklasyfikowani zostali Marcin Kruszewicz i Ludwik Wikowicz, których na trasie spotkały liczne problemy techniczne.


Fot. www.bajadrawsko.pl

W Grupie T4 - Terenowych ciężarówek, bezapelacyjnie zwyciężyła czeska załoga w składzie Vratny/Miskolci/Kaplanek w Tarze.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Na drugiej pozycji uplasowała się załoga jaskrawego MAN-a TGA w składzie Grzegorz Baran / Paweł Grot.


Fot. www.bajadrawsko.pl

Z problemami technicznymi na trzeciej pozycji znalazła się załoga Lotto Team w składzie Jarosław Kazberuk / Robert Szustkowski / Filip Skrobanek.

W RPPST w Grupie 1 triumfowali Dominik Bugajski i Kamil Nowak a w Grupie 2 Krzysztof Michrowski i Jacek Wiśniewski.

W PPRB najszybszy ponownie był Sebastian Kałużny jadący Husabergiem EF 450.

Pełne klasyfikacje poszczególnych OS-ów i Etapów oraz Oficjalna Klasyfikacja Końcowa RMPST, RPPST i PPRB dostępna są w poniższym linku

Zobacz: WYNIKI BAJA DRAWSKO 2014

Zawodnicy i uczestnicy mają teraz miesiąc aby sprawdzić i ewentualnie naprawić swoje pojazdy przez kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych praz Pucharu Polski w Rajdach Baja, którą będzie Baja Carpathia Master Race 2014, odbywająca się w Stalowej Woli w terminie 1-3 maja 2014.

 

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Kolejne wyzwanie Kajetanowicza, kierowca ORLEN Rally Team gotowy na Rajd Sardynii!
Załoga ORLEN Rally Team w składzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej... więcej
Driftingowe Mistrzostwa Polski: bokiem do przodu!
Drifting to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu motorowego, która... więcej
W dniu 31 maja 2024 Biura ZG PZM będą nieczynne.
W dniu 31 maja 2024 r. (piątek) biura ZG PZM na ulicy Kazimierzowskiej 66 i... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego 06.06.2024 r., Gdańsk
Szkolenie jest kierowane do kandydatów na sędziów sportu samochodowego będących... więcej
Wyścig Górski Prządki: niedziela rekordów
Niedzielne rozdanie 21. Wyścigu Górskiego Prządki to podjazdy wyścigowe 2... więcej
Kacper Sztuka po debiucie na ulicach Monako
Księstwo Monako ugościło stawkę FIA Formula 3™ Championship w ... więcej
GSMP: Karol Krupa wygrywa wyścig na swoim terenie
Karol Krupa (POL, Skoda Fabia), zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno... więcej
Wyścig Prządki: Ostatnie odliczanie przed startem
Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne, rozpoczęły 21.... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.05.2024 r., Marki
1. Termin:25 maja 2024 (sobota).2. Miejsce:Polska Federacja Driftingu Sp. z o.o... więcej

Strony

- Archiwum