Rusza Kia Lotos Race

Trzeci sezon Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto rozpocznie się już za tydzień na słowackim torze Slovakia Ring. Tym razem zawodnicy Kia Lotos Race wezmą udział we wspólnym wyścigowym weekendzie z czwartą rundą mistrzostw świata samochodów turystycznych WTCC. To kolejna prestiżowa seria po FIA GT, DTM oraz FIA ETRC, której będą towarzyszyć kierowcy rywalizujący w Kia Picanto.

Do pierwszej w tym sezonie rundy KLR zgłosiło się na razie 20 zawodników, pośród których znajdują się już tak doświadczeni i przygotowani do walki o zwycięstwo, jak Stanisław Kostrzak, Michał Śmigiel czy Konrad Wróbel. Na starcie stanie także szereg debiutantów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z samochodowymi wyścigami. Nie zobaczymy na torze dwukrotnego mistrza Polski Kia Lotos Race, Bartłomieja Mireckiego, który zgodnie z regulaminem serii po raz trzeci nie może już walczyć o mistrzowski laur. Daje to oczywiście pole do popisu jego konkurentom z poprzednich sezonów, którzy już w końcówce ubiegłego roku zapowiedzieli ostrą walkę o główną nagrodę sezonu i tytuł.

Wspólny weekend z mistrzostwami świata to nie jedyna nowość jaka dotyczy Kia Lotos Race. Do grona współorganizatorów serii dołączył bank BNP Paribas, będący partnerem koncernu Kia na rynku finansowym, oraz najdynamiczniej rozwijający się, internetowy serwis ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce - Otomoto.pl.

Nowości czekają też bezpośrednio zawodników, bowiem w kalendarzu serii pojawiły się aż dwa nowe tory – holenderski Zandvoort, który odwiedzą już podczas drugiej rundy KLR i belgijski Zolder, na którym zakończą się tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto.

W regulaminie technicznym największą zmianą będzie ustalenie minimalnej masy samochodu wraz z wyposażeniem i kierowcą na 920 kg. Wiąże się to z wprowadzeniem systemu doważania samochodów do wymaganych parametrów tak, aby jeszcze bardziej wyrównać szanse uczestników cyklu.

Wyścigowy weekend na Slovakia Ring rozpocznie się od sobotnich sesji kwalifikacyjnych, organizowanych wg. wprowadzonego w minionym sezonie schematu: Q1 i Q2 przeznaczone są dla wszystkich uczestników rundy, natomiast w finałowej Q3 udział bierze najszybszych 10 zawodników, którzy uzyskali najlepszy swój czas okrążenia w którejś z poprzednich sesji.

W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne, pierwszy z nich otworzy dzień rywalizacji na Slovakia Ring, drugi bieg przewidziano na godzinę 15, pomiędzy wyścigami głównymi serii WTCC.

Pośród uczestników otwierającej sezon KLR rundy znajdą się także dwaj gościnnie startujący kierowcy – Maciej Ziemek, polski juror konkursu Car of the Year i dziennikarz serwisu money.pl oraz Łukasz Byśkiniewicz, dziennikarz TVN Turbo startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, kierowca pilotowany przez słynnego Macieja Wisławskiego.
   
Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, a wsparciem służą BNP Paribas, PZU i Otomoto.pl.

Aktualne informacje dotyczące tej markowej serii znajdą państwo na stronie www.kialotosrace.ploraz na fanpage’u Kia Lotos Race portalu Facebook.com.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum