Rozpoczęła się rekrutacja do Mistrzostw Polski Kia Picanto 2015 „KIA LOTOS RACE”

Właśnie rozpoczął się nabór do Kia Lotos Race 2015! KLR to mistrzowska seria wyścigowa, organizowana przez Kia Motors Polska od 2006 r, w której zawodnicy rywalizują za kierownicami profesjonalnie przygotowanych Kia Picanto 1.2, zbudowanych zgodnie z regulaminem technicznym serii. Przeznaczona przede wszystkim dla młodych i poczatkujących zawodników, ma na celu umożliwienie im postawienia pierwszego kroku w świecie wyścigów samochodowych. Cena fabrycznie nowego, wyścigowego Picanto wynosi 39.900 zł. W tej kwocie zawodnik otrzymuje  samochód wraz z pełnym wyposażeniem sportowym, wymaganym regulaminem cyklu.

Rok 2015 będzie 10 już rokiem w którym Kia Motors Polska organizuje wyścigi samochodowe i czwartym sezonem Mistrzostw Polski Kia Picanto. W przyszłorocznej edycji Mistrzostw planowanych jest 6 rund i 12 wyścigów, które zostaną rozegrane na torach na terenie całej Europy. Każda runda składać się będzie z dwóch sesji treningowych, trzech sesji kwalifikacyjnych i dwóch wyścigów głównych.
W sezonie 2015 będą obowiązywały bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dla zawodników KLR:
• Pula nagród przeznaczona do podziału podczas 6 rund rozegranych w ciągu sezonu będzie wynosiła ponad 60.000 zł. Nagrody pieniężne przyznawane będą kierowcom sklasyfikowanym w danej rundzie do 15-ego miejsca włącznie.
• Dodatkowo zwycięzcom całego cyklu przyznane zostaną wysokie nagrody finansowe za zdobycie tytułów mistrzowskich 2015. Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu będzie miała do podziału pokaźną sumę  65.000 zł: Mistrz Polski otrzyma 35 tyś. zł, I Wicemistrz Polski 20 tyś. zł oraz II Wicemistrz Polski 10 tyś. zł.
• Wsparcie ”produktowe” ze strony sponsora tytularnego mistrzostw (paliwo, oleje, nagrody za tytuły).
• Wsparcie i ulgi ze strony Kia Motors Polska (rabat 40% na części seryjne, treningi bezpłatne na każdej rundzie, zaplecze z cateringiem, pakiet odzieży z kolekcji KLR, stałe ceny części sportowych, obsługa i wsparcie mediowe).
• Sesja testowa na torze przed rozpoczęciem sezonu 2015 wraz ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym pod okiem instruktora.

Mistrzem Polski w roku 2014 został zaledwie 15-letni Piotr Parys, który po tytuł sięgnął już w  pierwszym sezonie swoich startów w wyścigach samochodowych. Fakt ten oraz rosnące z roku na rok zainteresowanie startem w Mistrzostwach Polski Kia Picanto wśród młodych zawodników  potwierdza, że Kia Lotos Race jest najlepszym, niskobudżetowym i  ogólnodostępnym projektem wyścigowym w całej Europie.

Edycja 2014 mistrzostw zakończyła się ogromnym sukcesem organizacyjnym, sportowym i medialnym. Rozegrano 6 emocjonujących rund towarzyszących wysokiej rangi międzynarodowym seriom wyścigowym:  Slovakiaring (Słowacja –WTCC ), Zandvoort (Holandia – Pinkster Races), Red Bull Ring (Austria – ETRC FIA European Truck Racing Championship ), Poznań (WSMP+Haigo Historic Cup), Most (Czechy - FIA European Truck Racing Championship) oraz Zolder (Belgia - FIA European Truck Racing Champion).
         

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Lotos Race  są najobszerniej relacjonowaną w krajowych mediach rodzimą serią sportów motorowych. W minionym sezonie regularne wiadomości i klasyfikacje KLR pojawiały się w programach informacyjnych o największej oglądalności w TVP i Polsacie. Relacje z poszczególnych rund zamieszczały także TVP Sport, TVN Turbo oraz telewizje regionalne. Newsy obecne były naturalnie w przestrzeni wirtualnej m.in. w portalach : Moto.pl, Sport.tvp.pl, Interia.pl, wp.pl, Onet.pl, Autoklub.pl, Autocentrum.pl, Auto.dziennik.pl i wielu innych. Nieodłącznym partnerem KLR jest prasa. Obszerne materiały o Mistrzostwach publikowały m.in: Motor, Auto Świat, Auto Moto, F1 Racing, WRC i Przegląd Sportowy. Co bardzo istotne dla sponsorów poszczególnych zawodników wartość  „zwrotu mediowego” dla KLR 2014 już przekroczyła kwotę 5 500 000 zł. Kolejny sezon mistrzostw będzie zatem stanowił nie lada wyzwanie na tej płaszczyźnie, któremu organizator postara się sprostać i zapewnić jeszcze lepsze efekty owocujące wzrostem świadomości i rozpoznawalności tej imprezy oraz uczestników.

Szczegółowy harmonogram Mistrzostw oraz lokalizacje kolejnych eliminacji zostaną opublikowane w oficjalnym kalendarzu Kia Lotos Race 2015. Wszelkie zmiany regulaminowe (dot. regulaminu sportowego i technicznego) zostaną opublikowane na stronie KLR po zatwierdzeniu przez Główną  Komisję Sportu Samochodowego PZM.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych zawodników od 15 roku życia, którzy już posiadają lub będą w posiadaniu wyścigowej licencji przed rozpoczęciem sezonu 2015 do wysyłania swoich zgłoszeń na adres: klr@kia.com.pl  Na wspomniany adres kierować można również wszelkie pytania w/s startów lub zakupu używanego lub nowego auta. 

(Uwaga! W związku z kilkumiesięcznym terminem realizacji i dostawy nowego auta, wszystkich zainteresowanych zakupem prosimy o składanie zamówienia najpóźniej do 10 listopada 2014r.)
Zapisy będą trwały do końca grudnia 2014 r. a niezbędne informacje na bieżąco zostaną opublikowane na oficjalnej stronie Mistrzostw:  www.kialotosrace.pl

Wyścigowe Picanto z homologacją PZM (gr. A/N):
• klatka bezpieczeństwa i otuliny oraz siatka zabezpieczająca kierowcy (homologacja FIA),
• fotel z 6-cio punktowymi pasami oraz kierownicą z nabą,
• karbonowe tapicerki drzwi i zaślepki na światła,
• wyłącznik prądu i gaśnica 2kg,
• ucha holownicze(przód i tył),
• zapinki zabezpieczające pokrywy silnika oraz bagażnika,
• folia antyodpryskowa zabezpieczająca szyby,
• komplet (4 szt.) felg sportowych zgodnie z regulaminem technicznym mistrzostw,
• komplet (4 szt.) opon zgodnie z regulaminem technicznym mistrzostw,
• komplet sportowych klocków hamulcowych zgodnie z regulaminem technicznym mistrzostw,
• modyfikacja układu dolotowego powietrza(zaślepka filtry powietrza),
• modyfikowany układ wydechowy,
• modyfikacja oprogramowania sterownika ECU silnika,
• profesjonalne wyścigowe zawieszenie(Bielstein+HR),
• zestaw obowiązkowych naklejek reklamowych,

Samochody: 

News

Odszedł Janusz Szerla
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Janusza Szerli.Szerla był... więcej
Wyścig górski nad morzem!
Jaka jest najskuteczniejsza metoda na promocję sportów motorowych?... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: stawka RSMP zagra na wyjeździe
Na półmetku sezonu 2024 uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego 13.07.2024, Świdnica
Sobota: 13 lipca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnica
1. Terminy:13.07.2024 - 14.07.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 20.07.2024, Zielona Góra
Okręgowe Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego Zarządu Okręgowego PZM Zielona... więcej
Damian Litwinowicz na podium w debiucie w najmocniejszej klasie Mistrzostw Europy Rallycross
W szwedzkim Höljes zainaugurowano tegoroczny cykl FIA European Rallycross... więcej
ERC: Polacy na mecie Rajdu Estonii
Estońsko-brytyjska załoga Georg Linnamäe/James Morgan w Toyocie GR Yaris... więcej
Triumf Kubicy, podium Inter Europol Competition w wyścigu 4h of Imola
Biało-czerwone akcenty na podium 4-godzinnego wyścigu na torze Imola, czwartej... więcej

Strony

- Archiwum