Rok Cup Poland: Nie tylko dla facetów.

Aż 74 zawodników wystartowało w V i VI rundzie ROK Cup Poland, które odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy. Co ciekawe, w kategorii Senior ROK dwa wyścigi wygrała Idalia Czarnocka, która okazała się szybsza od swoich kolegów kartingowców.
Tradycyjnie już najliczniejszą obsadę miała kategoria Mini ROK, w której rywalizowało 27 zawodników. Zarówno pierwszy, jak i drugi dzień zawodów zdominował Jan Galeja (AK Leszczyński), który w pięknym stylu wygrał wszystkie cztery wyścigi i zdobył komplet punktów do klasyfikacji Pucharu. Podczas V rundy za zawodnikiem z Gostynia sklasyfikowano Kamila Donicza (MotoKlub Radom) i Bartosza Paziewskiego (AK Kujawsko-Pomorski), natomiast w podsumowaniu VI rundy ponownie Donicza oraz Macieja Szyszko (AK Morski). W punktacji po sześciu rundach prowadzi Donicz (326 pkt.) przed Szyszko (308) i Galeją (296).
Kilka ciekawych pojedynków oglądano w kategorii Junior ROK. Niestety, na starcie zabrakło Jana Antoszewskiego (AK Wielkopolski), który podczas treningu w wyniku kolizji z jednym z rywali doznał kontuzji ręki. Dwa zwycięstwa w 5 rundzie tej kategorii odniósł Marcel Jastrzębowski (AK Morski). Za nim zostali sklasyfikowani Mateusz Pyłka (AK Polski) i Wiktor Weleziński (BTM Bydgoszcz). W powtórce dwukrotnie najszybszy był Pyłka przed Szymonem Szyszko (AK Morski) i Jastrzębowskim. Najwięcej punktów (293) po sześciu tegorocznych rundach zgromadził jednak Jakub Masztalerz (AK Leszczyński), który o 2 punkty wyprzedza Michała Kasiborskiego (AK Kujawsko-Pomorski). Trzecią lokatę zajmuje Mateusz Pyłka (253 pkt.).
W Senior ROK doszło do małej niespodzianki. Pod nieobecność startującego za granicą lidera klasyfikacji Jana Krencisza (AK Wielkopolski), dwa wyścigi V rundy wygrała Idalia Czarnocka (AK Rzemieślnik), która tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę zajął Mateusz Witkowski (AK Toruński), a trzecią Mikołaj Kaczmarek (AK Wielkopolski). Następnego dnia jedyna dama w tej kategorii ustąpiła miejsca jedynie Mateuszowi Witkowskiemu, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Korbela (AK Radomski). W punktacji prowadzi Krencisz (295 pkt.) przed Witkowskim (290) i Kaczmarkiem (269). Idalia Czarnocka (163 pkt.) zajmuje piąte miejsce.
W kategorii Super ROK pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniósł Wojciech Stadnik (WalRav) za którym sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (AK Duet Zielona Góra) i Sławomira Murańskiego (TMSM Sparta Wrocław). W pierwszym wyścigu VI rundy ponownie najszybszy był Stadnik, ale w drugim biegu triumfował Murański i to on został zwycięzcą po podsumowaniu dnia. Drugie miejsce przypadło Stadnikowi, a trzecie Marcinkiewiczowi. W tabeli punktowej Murański (334 pkt.) wyprzedza Stadnika (313) i Marcinkiewicza (243).
Rywalizacja w kategorii dla najmłodszych zawodników – Baby ROK przebiegała pod dyktando Oliwiera Pyłki (AK Polski), który podobnie jak Jan Galeja w Mini ROK, wygrał wszystkie cztery wyścigi. W klasyfikacji pierwszego dnia drugą lokatę wywalczył Aleksander Klimaszewski (ST Racing Koszalin), a trzecią Kamil Grabowski (Hawi Racing Team), natomiast w podsumowaniu VI rundy obaj zawodnicy zamienili się miejscami. Pyłka (346 pkt.) jest także liderem klasyfikacji punktowej, a kolejne miejsca zajmują Klimaszewski (295) i Grabowski (276).
Następne dwie rundy ROK Cup Poland odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Toruniu.