Relacja z targów Warsaw Moto Show

Weekend 21-22 listopada minął pod znakiem Warsaw Moto Show organizowanym w nowym centrum wystawienniczym w Nadarzynie. Impreza podzielona na hale z nowymi pojazdami i z klasykami debiutowała w kalendarzu targowym. Nadarzyńska wystawa jest już kolejną imprezą tego typu w kraju. Na szczęścia każda z nich ma kompletnie inny charakter. Bardzo się z tego cieszymy. Tym bardziej, że na każdej z wystaw pojawiają się nowe stare pojazdy. Oczywiście na Warsaw Moto Show nie mogło zabraknąć Głównej Komisji Pojazdów Zabytkowych PZM i naszego przytulnego stanowiska.

Nowe hale Warsaw Expo w Nadarzynie zostały podzielone na boxy, dzięki którym każdy z wystawiających mógł zaaranżować swój teren według własnego pomysłu. U nas najważniejsze były pojazdy: ZZR Komar, BMW Isetta, DKW F5, Renault KJ, Opel Rekord B, Zastava 1100 Mediteran. Ale chcąc pokazać specyfikę rajdów i imprez PZM pokazaliśmy także puchary, gadżety rajdowe, numery startowe, rejestracje, rysunki i akwarele. Nie zabrakło także stylowych mebli i bardzo miłej atmosfery. Nieskromnie możemy napisać, że stoisko PZM wyglądało na jedno z najlepiej zaplanowanych.

Mimo debiutu organizatorom udało się zgromadzić naprawdę dużo wystawców. Oczywiście pojawiły się zaprzyjaźnione redakcje Automobilisty i Classicauto, ale widać było także firmy sprzedające klasyki, remontujące pojazdy zabytkowe, sprzedające kosmetyki, sprowadzające akcesoria oraz kilkanaście klubów. W nadarzyńskich boxach znaleźliśmy nawet firmy nie zajmujące się klasykami na co dzień.

Impreza na pewno zadowoliła organizatorów i zwiedzających. Targi odwiedziło prawie 150 tys. widzów, co jest sumą rekordową. Do dyspozycji było 102 000 metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej, zwiedzający mogli podziwiać ponad 500 modeli samochodów nowych i zabytkowych od ponad 200 wystawców. Wśród głównych atrakcji dla widzów należy wyróżnić spotkania z m. in. Kajetanem Kajetanowiczem, Maciejem Wisławskim czy Rafałem Sonikiem. Chyba największe zainteresowanie zwiedzających i dziennikarzy wzbudziła prezentacja polskiego supersamochodu Arrinera Hussarya.

Wśród aut zabytkowych widać było dużą różnorodność. Dla wielbicieli sportu prezentowano FSO Poloneza 2000, Lancię Beta, Mercedesa W123, Polskie Fiaty 125p Monte Carlo czy rajdowego „malucha”. Nie zabrakło także bohatera „Powrotu do przyszłości” De Loreana oraz wielu samochodów z USA z Mustangami na czele. Jednak najciekawszymi pojazdami zza wielkiej wody były dwa osobowe Studebakery. Dla miłośników polskiej motoryzacji oprócz rajdowych wersji samochodów z FSO i FSM pokazano m. in. prototypowego Polskiego Fiata 126 NP, Warszawę Furgon, Polskiego Fiata 127p i eksportowego Fiata 126 Bambino. Niestety pojawiły się także Syreny i Warszawy poprzerabiane w bardzo kiepskim guście. Z ciekawszych aut należy jeszcze wyróżnić: NSU TT, NSU Ro80, Opla Rekorda Olympia P1 z przyczepą kempingową, Hillmana Imp z polską przeszłością, Forda Anglię, Aero 30, Jaguara E-type, DKW Mungę, kolekcję Garbusów i Chevroleta Impalę.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycję Warsaw Moto Show w tym samym miejscu.

Galeria zdjęć: http://pzm.pl/galeria/warsaw-moto-show-2015-galeria-zdjec

Fotografie: Adrian Urbański i Manufaktura Blach Tłocznych

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Zapraszamy na MPPZ do Częstochowy
Tęsknicie za rajdowymi emocjami, rywalizacją i podziwianiem przepięknych tras... więcej
Dwie rundy MOWPZ odwołane
Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski informuje, że z powodu... więcej
Klasyczny Koneser po raz drugi - relacja
W sobotę 4 lipca w Centrum Praskim Koneser odbyła się impreza ... więcej
4. Miński Rajd Motocklowy - runda MOWPZ
Klub Dawnych Motocykli "Magnet" zaprasza do Mińska Mazowieckiego na 4... więcej
Konkurs FIVA dla młidych duchem
FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Ancien) zaprasza młodzież do... więcej
47. urodziny Fiata 126p - relacja
W minioną sobotę odbył się zlot Fiatów 126p organizowany przez Komisję Pojazdów... więcej
47. urodziny Fiata 126p - galeria zdjęć
Zdjęcia z FotoSpotu z okazji 47. urodzin Polskiego Fiata 126p. Autorami... więcej
XI Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez TMD "Weteran Płock" odwołany
Otrzymaliśmy następującą informację od klubu TMD Weteran Płock, organizatora... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Drive it Day 2020 - galeria naszych czytelników
Wasza galeria z Drive it Day 2020. Jak widać pogoda nie była dla Was straszna i... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens