Relacja z Europejskiego Konkursu Edukacji Drogowej ETEC.

XXVIII European Traffic Education Contest

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, zdobywcy I miejsca w XXXVI Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozegranego w Jaśle w czerwcu 2013 roku, została zakwalifikowana przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) do udziału w Mistrzostwach Europy.

W dniach  20-23.09.2013 uczniowie SP nr 1 w Koluszkach wzięli  udział zawodach rozgrywanych w miejscowości Bar w Czarnogórze. Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny naszego kontynentu stanęły 22 drużyny.
             Turniej składał się z 8 modułów/ stacji/, na których drużyny prezentowały swą wiedzę i umiejętności. Warunkiem koniecznym na tym etapie rywalizacji jest doskonałe opanowanie sztuki jazdy rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, oraz zasób wiedzy potrzebny do rozwiązywania testów oraz wyboru właściwej trasy przejazdu. W trakcie zawodów każda z ekip uczestniczyła w prezentacji skuteczności działania kasku rowerowego, oraz mogła przedstawić swoją wizje  znaku ostrzegawczego dla kierowców przejeżdżających obok szkoły. Suma uzyskanych punktów na poszczególnych stacjach stanowiła o miejscu drużyny .

Mistrzem Europy na rok 2013   została reprezentacja Serbii, wicemistrzostwo zdobyła drużyna Rosji, trzecie miejsce wywalczyła ekipa Łotwy. Nasza drużyna zajęła 14 miejsce, ex aequo z drużyną Niemiec .
            Cały turniej rozegrany w przepięknej miejscowości, przebiegał we wspanialej atmosferze szlachetnej rywalizacji, a możliwość spotkania rówieśników z całej Europy, wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń, jest największą nagrodą tych zawodów.

W skład reprezentacji Polski na XXVIII Mistrzostwa Europy w Edukacji Ruchu Drogowego weszli : Dagmara Starosta, Katarzyna Kalinowska, Jakub Spała i Wiktor Stępniewski. Opiekunem drużyny jest Marek Kamiński. Drużynę PZM Polska uzupełniali : pani Anna Spala - tłumacz
i opiekun, oraz pan Zbigniew Kogut - przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego.

Share

News

Polskie wyzwanie rozsądnej jazdy 2021
Wraz z początkiem Europejskiego Tygodnia Mobilności rozpoczynamy polskie... więcej
Odszedł Daniel Frumes
Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci naszego kolegi Daniela... więcej
Zaczynamy coroczny konkurs dla młodych kierowców
Wizerunek młodych kierowców na polskich drogach nie jest pozytywny. Polski... więcej
Co samochód wie o Tobie?
Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) potrzebuje naszej pomocy. FIA... więcej
Trwa Karting Camp Tarnów 2021 – Pierwszy krok w kartingu – Śladami Roberta Kubicy
Trwa Karting Camp Tarnów 2021. Jest to największy taki w Polsce realizowany... więcej
Mokotowskie Siodełko zmiana formuły
BEZPŁATNE ZAJĘCIA ROWEROWE Zapraszamy na BEZPŁATNE, dwudniowe zajęcia... więcej
Biuletyn PZM nr 23 - Czerwiec 2021
Ale upał! Gorąco nie tylko za oknem, ale również w motorsporcie! Dużo się... więcej

Strony

- Archiwum