Race National Team Poland w Sternberku na Ecce Homo

Wielkie święto wyścigów górskich oraz gratka dla kibiców z Polski, szykuje się już w najbliższy weekend w czeskim Sternberku, gdzie rozegrane zostaną rundy Mistrzostw Europy w wyścigach górskich, rundy Mistrzostw Europy w wyścigach górskich samochodów historycznych oraz rundy FIA CEZ Hill Climb Championship.

W każdej z trzech międzynarodowych serii będziemy mogli obejrzeć polskich zawodników. W FIA Historic Hill Climb Championship oraz FIA CEZ, pojawią się zawodnicy Race National Team Poland. W grupie historycznej wystartuje kapitan drużyny narodowej, Marian Czapka w Porsche 928.

W klasyfikacji FIA CEZ, do Czech wybiera się lider Dywizji 1, Bartłomiej Wiśniowski oraz lider Dywizji 2 Grzegorz Duda. Podczas tego występu do zespołu dołączy Maciej Dreszer, swoim Mitsubishi Lancerem zgłoszonym w Dywizji 1. Maciej jako najmłodszy zawodnik Race National Team Poland jest kandydatem do kadry narodowej na sezon 2015.

5 runda Mistrzostw Europy rozegrana zostanie na 7800 metrowej trasie, której mistrzem jest Simone Faggioli, który w 2012 roku ustanowił rekordowy przejazdu z czasem 2:45.630. Średnia prędkość Oselli FA30, Włocha to 169,53 km/h.

Bartłomiej Wiśniowski:
Jesteśmy już w Sternberku. Pierwsze przejazdy trasy już za mną. Pierwsze wrażenie jakie zrobił na mnie odcinek jest niesamowite. Na onboardach wyglądało to nieco inaczej. Musimy dużo pojeździć przed sobotnimi treningami i niedzielnymi wyścigami, żebym zapamiętał dobrze trasę. Podczas tych zawodów mamy wspaniałą konkurencję. Elita wyścigów górskich stanie z nami, a w zasadzie my z nimi na starcie. Nie mogę zbytnio się podpalać, ponieważ będzie zdecydowanie szybko, a jeden błąd może wiele kosztować. Najważniejsze, że nie mogę się doczekać tych zawodów. Stęskniłem się za jazdą i chcę już włączyć wyścigowy tryb w mojej głowie. Dla mnie liczą się punkty do FIA CEZ Hill Climb Championship, ale nie ukrywam będę porównywał się do Igora Stefanovskiego, który jest moim wzorem zawodnika. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: firmie WIŚNIOWSKI, GARDBIS oraz wwwATC.sacz.pl. Patronat medialny nad startami Race National Team Poland objęła TVP Kraków i  portal www.wyscigigorskie.pl. Liczę na niezły doping polskich kierowców. Życzę wszystkim powodzenia i sportowej rywalizacji.

Grzegorz Duda:
Na kolejne zawody FIA CEZ, tym razem wybieramy się pełnym zespołem Race National Team Poland. Kapitan, czyli Marian Czapka wystartuje w FIA Historic Hill Climb Championship, Bartek Wiśniowski, Maciej Dreszer i ja jedziemy FIA CEZ Hill Climb Championship. Liczę na dużą ilość kibiców z Polski, a zwłaszcza z Opolszczyzny, Dolnego Śląska i Śląska, gdzie wyścigowe tradycje i tradycje motorsportu są mocno zakorzenione. Jesteśmy dobrze przygotowani do występu na Ecce Homo. Piątek nie będzie łatwy. Trzeba zrobić sporo kilometrów, poćwiczyć i nastawić się dobrze do wyścigu. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, firmie REDRUK Piotra Gyrnikiewicza i Marka Grzywy oraz AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.Do zobaczenia w Sternberku.

Zawody Ecce Homo 2014 rozpoczynają się w piątek 6 czerwca odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym.

W sobotę zawodnicy wyjadą na trasę dwukrotnie. Start pierwszego treningu zaplanowano na godzinę 8:00 i dwie sesje potrwają aż do godziny 16:00.

Wyścigowa niedziela rozpocznie się o godzinie 9:00 pierwszym podjazdem wyścigowym, a już o 12:45 zawodnicy wyjadą na drugi przejazd blisko 8 kilometrowej trasy. O godzinie 17:00 powinniśmy poznać wstępne wyniki wyścigu.
 

Samochody: 
Share

News

Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej

Strony

- Archiwum