PZM rozdaje odblaski

Bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w kontekście dzieci i młodzieży oraz konieczność stosowania odblasków, to główne tematy akcji, z którą do szkół wychodzi Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu. W ramach inicjatywy PZM rozda najmłodszym blisko tysiąc opasek odblaskowych. Pierwsze z cyklu spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Wilkanowie, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Jutro, 1 października kolejne - w Zespole Szkół w Walimiu.

- Pretekstem do zorganizowania akcji prewencyjnej w szkołach są przede wszystkim zmiany w prawie o ruchu drogowym, nakładające obowiązek noszenia odblasków przez pieszych od zmroku do świtu. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu przeprowadza ją głównie z myślą o uczniach szkół, które usytuowane są w pobliżu kultowych, rajdowych tras - podkreśla Bogusław Piątek, Prezesa ZO PZM we Wrocławiu, inicjator akcji.
- Spotkanie w Wilkanowie to pierwsze z cyklu spotkań, które zakładamy na Dolny Śląsku w najbliższym czasie. Na początek wybór padł właśnie tę placówkę, gdyż znajduje się ona przy drodze, na której od wielu lat rozgrywany jest odcinek specjalny Rajdu Dolnośląskiego, który odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie – wyjaśnia prezes Piątek.
W spotkaniu z dziećmi i młodzieżą z Zespole Szkół w Wilkanowie, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, udział wzięli m.in. Prezes ZO PZM we Wrocławiu Bogusław Piątek, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma, przedstawiciel wydziału ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku asp. Marian Wnent oraz prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Grzegorz Skiba. Niewątpliwą atrakcją „pogadanki” był kilkakrotny rajdowy Mistrz Słowacji i zarazem czołowy zawodnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb.
Ponad 200 uczestników, w tym uczniowie i nauczyciele, w skupieniu wysłuchało wykładu o bezpieczeństwie, przygotowanego przez kłodzką policję. Jednak największe emocje u najmłodszych wzbudziła rozmowa z Grzegorzem Grzybem, który już w dniach 16-18 października będzie rywalizował na trasie 24. Rajdu Dolnośląskiego, walcząc o mistrzostwo w krajowym czempionacie. Pochodzący z Rzeszowa, a mieszkający we Wrocławiu zawodnik opowiadał o swoich doświadczeniach i rajdowej pasji. Mówił także o zasadach bezpieczeństwa podczas zawodów sportowych. Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję odebrania autografu i wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Wszyscy uczniowie otrzymali też opaski odblaskowe, ufundowane przez Polski Związek Motorowy.
Już jutro, 1 października w ramach akcji rozdawania odblasków, rajdowcy spotkają się w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu. Za przeprowadzenie prelekcji odpowiada Automobilklub Sudecki, organizator Rajdu Świdnickiego – Krause. Początek o godz. 10:00. Kolejne spotkanie z młodzieżą ZO PZM we Wrocławiu planuje zorganizować w rejonie jeleniogórskim, na terenie przez który biegnie Rajd Karkonoski.

Share

News

Polskie wyzwanie rozsądnej jazdy 2021
Wraz z początkiem Europejskiego Tygodnia Mobilności rozpoczynamy polskie... więcej
Szymon Pabich z Bełchatowa kolejny raz najbezpieczniejszym młodym kierowcą
W sobotę, 18 września na Torze Poznań odbył się półfinał konkursu „... więcej
Odszedł Daniel Frumes
Z wielkim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci naszego kolegi Daniela... więcej
Zaczynamy coroczny konkurs dla młodych kierowców
Wizerunek młodych kierowców na polskich drogach nie jest pozytywny. Polski... więcej
Co samochód wie o Tobie?
Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) potrzebuje naszej pomocy. FIA... więcej
Trwa Karting Camp Tarnów 2021 – Pierwszy krok w kartingu – Śladami Roberta Kubicy
Trwa Karting Camp Tarnów 2021. Jest to największy taki w Polsce realizowany... więcej
Mokotowskie Siodełko zmiana formuły
BEZPŁATNE ZAJĘCIA ROWEROWE Zapraszamy na BEZPŁATNE, dwudniowe zajęcia... więcej

Strony

- Archiwum