PZM na Auto Nostalgii

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja targów Auto Nostalgia odbywających się w Warszawie w halach MT Polska przy ulicy Marsa. W nadchodzący weekend hale targowe zapełnią się samochodami i motocyklami z różnych epok. Będą obecne firmy takie jak Mercedes Benz, Porsche czy Citroen. Pojawią się także firmy specjalizujące się w odbudowie, remontach oraz sprzedaży zabytków, w tym także Ardor Auctions specjalizujące się w aukcjach klasyków. Firma ubezpieczeniowa Warta ma wystawić swoje stoisko z nową oferta dla pojazdów zabytkowych. Nie zabraknie także stoisk czasopism branżowych (Automobilista, Classicauto, Auto Świat Classic) oraz klubów i samochodów indywidualnych wystawców.

W tym roku po raz pierwszy na Auto Nostalgii pojawi się stoisko Głównej Komisji Pojazdów Zabytkowych PZM. Na naszym stoisku zobaczycie państwo zarówno motocykle, jak i samochody. Gwiazdą będzie Wartburg 312/1 należący do Radka Brzozowskiego z Automobilklub Polski. W tej chwili to najbardziej znany produkt z Eisenach w Polsce, a wszystko za sprawą występu Wartburga w oskarowym filmie „Ida”. Kolejną perełką na stoisku PZM będzie Tatra T600 Tatraplan z 1949 roku robiąca niesamowite wrażenie na zwiedzających targi.

Dużą atrakcją będą z pewnością dwie sztuki mikrosamochodu BMW Isetta należące do Pawła Pawlaka. Będzie można zobaczyć egzemplarz wyremontowany, startujący z sukcesami w MPPZ oraz Isettę w trakcie remontu, dzięki której zwiedzający zobaczą w jakim stanie są pojazdy przed remontem. To nie koniec atrakcji. Motoryzację przedwojenną reprezentować będzie DKW F5 z 1935 roku, a motocykle Zundapp oraz WFM Osa.

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe targi pojazdów zabytkowych: sobota: 10:00 – 18:00, niedziela: 10:00 – 17:00.

- PLAN hala A i B (PZM A1)

 

 

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Potocki, Stoch i Balicki w Le Mans Classic
Zgodnie z zapowiedziami z sezonu 2019 panowie Jan Potocki, Marian Stoch i... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
RMCH 2020: Pechowa końcówka Polaków
Polskie załogi w komplecie zakończyły rywalizację w tegorocznym Rallye Monte... więcej
RMCH 2020: Polacy robią swoje
Jak widać na powyższym obrazku Rallye Monte Carlo Historique to nie... więcej
RMCH 2020: Świetna jazda Polaków
Dobre wieści dochodzą do nas z Monte Carlo. Dziś polskie załogi dały pokaz... więcej
RMCH po dwóch etapach
Jesteśmy po dwóch etapach Rallye Monte Carlo Historique 2020. Na razie... więcej
Dziś startuje Rallye Monte Carlo Historique
Dziś, w piątek, z Monte Carlo wystartuje 5 polskich załóg startujących w Rallye... więcej
Zaproszenie na Retro Carpathia 2020 - I rundę MPHRR
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą edycję Rajdu Retro Carpathia. ... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens