W dniach 25 - 26.05.2013 w Wałbrzychu odbyły się dwie rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Kobiet w enduro, w formule enduro sprint, w której mogły również startować motocykle bez homologacji typu cross.

Zawody zostany rozegrane na wzór brytyjskiego endurosprintu, na wyjątkowo urozmaiconym terenie poprzemysłowej hałdy kopalnianej "Wiesław" u podnóża góry Chełmiec. Nowością była również osobna klasa kobiet. Udział w tej prestiżowej imprezie zapowiedzieli zawodnicy kadry Polski oraz zawodnicy zagraniczni. Hałda „Wiesław” zapewnia niesamowite wrażenia, adrenalinę i przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej zróżnicowaną i atrakcyjną trasę wraz z wymagającymi wjazdami i stromymi zjazdami. Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych: cross, enduro i extreme testów zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.

Enduro sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżnia ją krótsza pętla o długości około 10-12 km. Zawodnicy pokonują taką pętlę około 8-10 razy, mając w sumie do przejechania 100-120 km, w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe. W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy z licencją B i A oraz zawodnicy bez licencji po zaliczeniu egzaminu teoretycznego na licencję B (przed zawodami).

Wyniki indywidualna zawodów  prezentują się następująco :

  1. Wiktoria Horodyńska (ET Kielce) 40pkt
  2. Patrycja Komko (SM PANDA Racing) 34pkt
  3. Anna Wlazło (SM PANDA Racing) 28pkt
  4. Łucja Kryńska (SM PANDA Racing) 28pkt
  5. Aneta Gergont-Gałązka (A.Polski) 21pkt
  6. Katarzyna Bąk (A.Polski) 11pkt
  7. Karolina Juzwenko (SM PANDA Racing) 10pkt

 

 

 

 

 

Słowa kluczowe: