Puchar dla Żanety

W Człuchowie (21/22.07) rozegrano ostatnią rundę X-cross Pucharu Polski Kobiet w Motocrossie. Byliśmy przekonani, że karty zostały rozdane w Strykowie, okazało się jednak, że motocross jest sportem nieprzewidywalnym. Obydwa wyścigi dostarczyły widzom ogromnych emocji i do końca nie było wiadomo, kto ostatecznie sięgnie po najwyższe trofeum. Pierwszy został rozegrany w sobotę. Na maszynie startowej pojawiło się 11 zawodniczek, gotowych postawić wszystko na jedną kartę, aby zająć jak najlepsza pozycję w klasyfikacji generalnej. Gdy opadła chorągiewka startera, „zagotowało się” na pierwszej prostej, czołówka „Błotek” weszła w pierwszy zakręt, potem wjazd na hopę, długi skok, kolejny zakret, hopa, zjazd i... jęk zawodu licznie zgromadzonej publiczności, bo wpadają na siebie dwie faworytki Pucharu: Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) i Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motorowy). Sytuację tę natychmiast wykorzystuje Sylwia Siebielec (Klub Motorowy TNT), która prowadzi przez kilka minut. Pechowe zawodniczki szybko jednak się pozbierały i starały się nadrobić poniesione straty, gdyż każdy punkt decydował o ostatecznym wyniku. Ich znakomita jazda sprawiła, że Żaneta wygrała jednak ten wyścig, a Zosia była trzecia. W ten sposób Zacharewicz Puchar miała już niemal w kieszeni, jednak losy drugiego miejsca nadal pozostawały nierozstrzygnięte. Podobnie zresztą jak i pozostałych, gdyż wszystkie dziewczyny miały ambicję, aby w Człuchowie wypaść jak najlepiej.

Drugi dzień zawodów... na torze pojawiło się kilka tysięcy publiczności, a doping, jaki widzowie zgotowali dziewczynom, był naprawdę imponujący. Nic więc dziwnego, że zapowiadała się znowu walka o każdy metr, o każdą sekundę. „Błotka” tego dnia startowały jako pierwsze i to one dostarczyły wszystkim najwięcej emocji. Bo przebieg wyścigu był naprawdę dramatyczny! Pierwsze minuty nie zapowiadały jednak sensacji. Pierwsza prosta, zakręt pokonały w kolejności przewidywalnej. Zacharewicz jako pierwsza i za nią reszta stawki. Jednak po drugim okrążeniu motocykl liderki odmawia posłuszeństwa, silnik staje, a zawodniczka ląduje na ziemi. Mimo usilnych starań Łukasza Kurowskiego i taty Żanety, KTM nie odpala. Zacharewicz schodzi z toru mając łzy w oczach. Czyżby Puchar miał trafić w inne ręce? Tymczasem na czele stawki jedzie już Sylwia Siebielec, która jak sama przyznała po wyścigu, nie wierzyła, że może odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. A jednak tak się stało i pierwsza przekracza linię mety. Sylwia płacze, ale w jej przypadku są to łzy szczęścia. Wszyscy jednak czekają na ostateczny wynik: kto otrzyma Puchar Polski? Okazuje się, że jednak Żaneta Zacharewicz i to ona staje zasłużenie na najwyższym podium. Jako druga najwięcej punktów zebrała Zosia Radziwiłowicz, a trzecia wspomniana wcześniej Sylwia.

Ale to był nie koniec emocji, bo o godzinie czternastej odbyło się wyjątkowe spotkanie w namiocie prasowym. Oto bowiem specjalnie dla „Błotek” do Człuchowa przyjechała Brigitte Zufferey, koordynator komisji ds. Kobiet w Sportach Motocyklowych FIM w towarzystwie Prezesa Polskiego Związku Motorowego Andrzeja Witkowskiego, Aleksandry Knyszewskiej i Mariana Zupy. I jak się miało okazać, nie była to jedynie towarzyska rozmowa, ale padły tez konkretne deklaracje ze strony Prezesa, jak choćby dotycząca organizacji w przyszłym roku już nie Pucharu, a Mistrzostw Polski Kobiet w MX.

Wzruszające dla nas wszystkich było i to, że do Człuchowa, aby dopingować dziewczyny, przyjechała także Joasia Miller, za co wielkie dzięki!

I wreszcie moment, na który wszyscy czekali szczególnie niecierpliwie. Kilkunastu fotoreporterów i dziesiątki widzów towarzyszyło wręczaniu pucharów i nagród zawodniczkom X-cross Pucharu Polski Kobiety Motocrossie. Najlepsze otrzymały opony od firm Pirelli, Dunlop i Oponeo, natomiast wszystkie zawodniczki otrzymały cenne i praktyczne upominki od firm: Under 20, LastLap, RabittSport, KTM, Suzuki, Yamaha, akcesoria-motocyklowe.pl, Muc-Off, Larsson, Rock Star, Człuchowski Auto-Moto Klub, ZemRacing, X-cross.

Pełna lista wyników na www.motoresults.pl

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej

Strony

- Archiwum