Program Juniorski GSMP 2014

Nowy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczyna się już w najbliższy weekend 9-11 maja. Wraz z inauguracją sezonu rusza również pierwszy w historii GSMP Program Juniorski, którego celem jest promocja młodych zawodników i wsparcie ich kariery sportowej.

Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy firmami działającymi w polskim motorsporcie, a także przedstawicielem brytyjskiego sportu samochodowego, który jest pomysłodawcą idei, udało się stworzyć nowy program wspierania młodych kierowców startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, a jego koordynatorem została firma Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

Programem juniorskim objęci zostaną zawodnicy, którzy nie przekroczyli 23 lat, startują w klasach o pojemności do 2000 cm3, samochodem jedno napędowym. W projekcie mogą wziąć udział zawodnicy, którzy wystartują i ukończą minimum 8 rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2014.

Przez cały rok jury złożone z przedstawiciela firmy Pace Products Ltd. Pana Kamila Czajkowskiego, przedstawiciela Team Promotion Marketing i PR Sportowy - Łukasza Strzeleckiego, przedstawiciela fotoreporterów, którym będzie Arkadiusz Bar, a także firmy Motorecords, która reprezentowana będzie przez Macieja Nawłokę, będzie bacznie przyglądało się młodym zawodnikom i na koniec sezonu wybierze najbardziej obiecującego juniora.  O wyborze zadecydują zarówno wyniki sportowe jak i całokształt pracy włożonej w sezonie GSMP 2014. Jury weźmie pod uwagę medialność zawodnika, jego sposób przygotowania do zawodów, oraz postępy jakie poczyni w trakcie jednego sezonu startów.

Nagrodami ufundowanymi przez partnerów programu będą:
- Pace Products Ltd.– wyjazd na zawody Le Mans Classic 2015 z zespołem Pace Products, obsługującym team historycznych brytyjskich Talbotów,
- Team Promotion Marketing i PR Sportowy – całoroczna obsługa prasowa w sezonie GSMP 2015,
- Arkadiusz Bar Photography – całoroczna obsługa fotograficzna w sezonie GSMP 2015,
- Motorecords – całoroczna obsługa filmowa w sezonie GSMP 2015,
- www.wyscigigorskie.pl – patronat medialny w sezonie GSMP 2015,
- Magazyn Rally & Race – patronat medialny w sezonie GSMP 2015.

Już od dziś zapraszamy zawodników – juniorów - startujących w GSMP w sezonie 2014, do zgłaszania się do programu. W mailu bardzo prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz marki i typu samochodu jakim zawodnik będzie startował w tym sezonie, wraz z wykazem rund w których zawodnik zamierza startować. Mail lukasz@wyscigigorskie.pl.

A co zdecydowało o przystąpieniu do programu?

Kamil Czajkowski – Eastern European Sales, Pace Products Ltd., UK
Cieszę się, że jako przedstawiciel brytyjskiego motorsportu oraz biznesu mogę jako firma Pace Products Ltd. przyłączyć się do wspierania młodych polskich kierowców startujących w wyścigach górskich. Nasza firma, zajmuje się produkcją suchych misek oraz systemów olejowych dla motorsportu oraz obsługą teamu historycznego Talbota, startującego w zawodach takich jak Le Mans Classic. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie i  zaangażowanie otworzy drogę młodym zawodnikom, wypromuje ich i pozwoli pozyskać nowych partnerów na kolejne sezony.

Arkadiusz Bar – fotograf sportowy
Kilkanaście lat pracuję w motorsporcie jako fotoreporter. Z zainteresowaniem śledzę losy młodych zawodników i dlatego zdecydowałem się przyłączyć do inicjatywy wspierania młodych zawodników w GSMP.  Wspólnie wierzymy, że dzięki inwestowaniu czasu i środków w niedalekiej przyszłości młodzi zawodnicy „ruszą do natarcia” w GSMP. Program juniorski z jednej strony ma pokazać młodym zawodnikom, że już na starcie można odnieść sukces, a z drugiej zachęcać ich do rywalizacji i angażować ich w treningi oraz promować już od początku kariery sportowej – kończy Arkadiusz Bar.

Sebastian Kaczmarczyk – zastępca redaktora naczelnego portalu www.wyscigigorskie.pl
Portal www.wyscigigorskie.pl od 2007 roku promuje cykl Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pod koniec ubiegłego sezonu zdecydowaliśmy się wyjść dalej poza ramy naszego funkcjonowania. Przed rozpoczęciem sezonu 2014 podjęliśmy decyzję przystąpienia do Programu Junorskiego GSMP 2014. Jest to świetny pomysł i nie wyobrażam sobie tego programu bez portalu o wyścigach górskich.  Każdy wkład zarówno finansowy jak i w postaci wsparcia młodych zawodników z GSMP jest potrzebny i mile widziany, ponieważ juniorzy tym bardziej potrzebują wsparcia na początku swojej sportowej kariery.

Łukasz Strzelecki – TEAM PROMOTION Marketing i PR Sportowy – koordynator programu
Naszym celem jest propagowanie wyścigów górskich jako dyscypliny oraz wspieranie najbardziej wyróżniających się młodych zawodników. Moja firma zajmuje się pełną obsługą PR-u sportowego dla zawodników i organizatorów, którą realizujemy z powodzeniem w polskich  rajdach i wyścigach od ponad 8 lat. Wierzę, że w nadchodzącym sezonie  młodzi ludzie będą uczestniczyć w zawodach GSMP, wygrywać je i tym samym, promować ideę naszego programu. Jestem przekonany, że wsparcie jakiego udzielimy juniorom zaprocentuje i już w najbliższych latach zobaczymy jednego z naszych kierowców w Mistrzostwach Europy w wyścigach górskich. Chciałbym zaprosić do naszej inicjatywy kolejnych,  nowych partnerów, aby pomoc jakiej udzielimy zwycięskiemu zawodnikowi na nowy sezon GSMP 2015 była znacząca i pomogła w jego rozwoju sportowym  – kończy Strzelecki.
 

Samochody: 
Share

News

Weekend Karola Krupy
Karol Krupa (Borg Warner Polish Racing Team, Skoda Fabia CT) podczas... więcej
Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej

Strony

- Archiwum