Ponad 60 zgłoszeń w Korczynie

Lista zgłoszeń 13. i 14. rundy Górskich samochodowych Mistrzostw Polski została już zamknięta. Widnieje na niej ponad 60 zawodników, którzy w dniach 21 i 22 września pojawią się na Podkarpackiej trasie o długości 4540 metrów z Korczyny do miejscowości Czarnorzeki w okolicy rezerwatu prządki.

W tym roku wyścig organizowany przez Automobilklub Małopolski w Krośnie obchodzi swoje 10-lecie. Z pewnością najważniejszym języczkiem uwagi wszystkich kibiców jak i mediów będzie rywalizacja trzech zawodników – Rafała Grzesińskiego, Andrzeja Szepieńca i Marcina Bełtowskiego, którzy walczą podczas finałowych rund o tytuły Wicemistrza Polski i II Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.  Każdy z nich ma jeszcze realne szanse na tytuły, ponieważ różnica pomiędzy 2 a 4 miejscem to zaledwie 21 punktów.

Przed finałowymi rundami GSMP tytuł Mistrza Polski, po raz drugi w karierze zapewnił sobie Tomasz Nagórski startujący w tym sezonie Subaru Imprezą.
Na liście zgłoszeń w klasie A-1600, po raz pierwszy w tym sezonie Ewa Wojtowicz ma komplet zawodników z którymi będzie ścigała się po swój pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski.

- Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców GSMP do Korczyny już w najbliższy weekend – mówi Łukasz Strzelecki Rzecznik Prasowy wyścigu. Tym razem na pewno nie zabraknie emocji. Chyba wszyscy czekają na ostatnie starcie sezonu, w którym wyjaśni się sprawa tytułów mistrzowskich w klasyfikacji generalnej jak i w poszczególnych klasach i grupach. W tym roku świętujemy 10 lat wyścigu górskiego „Prządki”. Dokładnie 25 września 2004 roku rozpoczęła się historia Wyścigu Górskiego Prządki, którego pierwszym zwycięzcą był się krośnianin – Jarosław Hebzda – kończy Strzelecki.

Już 18 września poznamy oficjalną listę zgłoszeń do zawodów 10 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2013, który rozpoczyna się w piątek 20 września odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym, który po raz pierwszy odbędzie się w Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii na ulicy Tysiąclecia 5 w Krośnie.

- Rozgrywane na trasie z Korczyny do miejscowości  Czarnorzeki zawody, na stałe wpisały się już do kalendarza Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stało się tak dzięki ciężkiej pracy działaczy Automobilklubu Małopolskiego z Krosna, którzy przed 11 laty zapragnęli mieć w pobliżu Krosna bardzo popularne na Podkarpaciu wyścigi samochodowe pod górę – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor wyścigu. Pracujemy nad rozwojem wyścigu i przyciągnięciu zawodników startujących w klasie E2, czyli w formułach. W tym celu chcemy zamontować na trasie dodatkowe bariery i poprawić nawierzchnię. Mam nadzieję, że w drugiej dekadzie wyścigu, na jej trasie pojawią się single-seatery, które przyciągną jeszcze większą rzeszę sympatyków, których co roku w Korczynie nie brakuje – kończy Fiejdasz.

Do pobrania:

PLAN TRASY

PRZEWODNIK KIBICA

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

 

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum