Ponad 60 zawodników w Sopocie

Kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012 rozegrane zostaną już w najbliższy, pełny weekend wakacji 6-8 lipca. Co ciekawe, w tym roku numery rund górskiego ścigania pokrywają się z datą, a więc 7 rundę zobaczymy 7 lipca, a 8 już w niedzielę 8 lipca. Na starcie zawodów polskiego „Monte Carlo” kibice z trójmiasta, wczasowicze i fani motorsportu zobaczą ponad 60 zawodników.

Nie zabraknie czołówki GSMP 2012 i lidera Tomasza Nagórskiego, który zdecydował się walczyć o tytuł Mistrza Polski po dwóch świetnych występach w Jahodnej i Limanowej. Do Sopotu przyjedzie karbonowy Lancer Ultraleggera Tomka Mikołajczyka, Lancer HKS „Różowa Pantera” Olka Michałowskiego, ubiegłorocznego zwycięzcy niedzielnej rundy w Sopocie. Na trasie zobaczymy również Andrzeja Szepieńca w Lancerze Open+2000 i Marcina Bełtowskiego w Subaru Imprezie. To pewniaki nadmorskich zawodów, które powinny przyciągnąć jak co roku na trasę tłumy kibiców. Tym, który chyba najlepiej zapamiętany został w Sopocie będzie Mariusz Stec w Lancerze.

Cieszę się, że lista zgłoszeń jest tak atrakcyjna w tym sezonie. Kibice zobaczą ponad 60 wyścigowych samochodów i najlepszych polskich kierowców. Serdecznie zapraszam na badanie kontrolne w piątek od godziny 13.00 pod Centrum Handlowe Wzgórze w Gdyni, a od soboty od godziny 9.00 na trasę wyścigu prowadzącą z Sopotu do Gdyni – mówi dyrektor zawodów Lesław Orski.

Na zawodach pojawi się również mocna grupa lokalnych zawodników Automobilklubu Orskiego, którzy jako lokalni matadorzy powinni zaprezentować się dobrze na 3050m trasie. W klasie historycznej kibice zobaczą Porsche 911 oraz Forda Escorta RS Cosworth, które będą stanowiły oprawę tych zawodów.
15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012 to nie tylko wyścigowe emocje. Nie zabraknie również atrakcji jakie przygotował dla wszystkich kibiców organizator. Jedną z nich i zapewne najbardziej emocjonująca, będzie występ ekipy kierowców driftingowych, którzy pokażą jak jeździ się bokiem po trasie wyścigu górskiego w sobotę i niedzielę.

Tylu dobrych zawodników i tak mocne samochody jeszcze nigdy nie gościły w Sopocie podczas rund GSMP – LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia – mówi Łukasz Strzelecki rzecznik prasowy zawodów. Zawody w trójmieście jak co roku przyciągają zawodników i zespoły startujące w górskich mistrzostwach polski. Jest to okazja do pokazania się w wakacyjnej stolicy Polski, oraz chwila na odpoczynek. Zawody GSMP Sopot-Gdynia 2012 są półmetkiem rywalizacji, więc zapewniam wszystkich, że na trasie będzie prawdziwa walka o każdą sekundę, a rekord trasy zostanie pobity już w sobotę 7 lipca – kończy Strzelecki

Zawody organizowane po raz 15 w historii nie mogłyby odbyć się bez wielkiego zaangażowania Lesława Orskiego, całego zespołu organizacyjnego Automobilklubu Orski oraz władz lokalnych – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Prezydentów Trójmiasta.

Bardzo dziękuję za wsparcie firmie LOTOS, która jest z nami od samego początku. Impreza nie doszła by do skutku gdyby nie ogromne wsparcie władz lokalnych. Tak duża impreza to wielkie wyzwanie organizacyjne. Nasze 15 letnie doświadczenie pokazuje, że jesteśmy w stanie organizować nad morzem podczas wakacji rundy wyścigów górskich, i mamy do tego możliwości, bo góry nad morzem też są – mówi Lesław Orski.

Zapraszamy wszystkich kibiców, wczasowiczów i sympatyków motorsportu na 7 i 8 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski do Trójmiasta w najbliższy weekend. Podczas zawodów, zamknięte będą ulicy Malczewskiego w Sopocie oraz Sopocka w Gdyni. Objazdy oraz mapkę lokalizacyjna zawodów prezentujemy poniżej.

W imieniu wszystkich zawodników jacy pojawią się na zawodach nad Bałtykiem w Sopocie, serdecznie zapraszam na 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia już 7 i 8 lipca. Postaramy się stworzyć dla was jak co roku wyścigowe show, a ja z moją Różową Panterą pojadę szybko, bo wygrana w 2011 roku zobowiązuje - mówi zawodnik Aleksander Michałowski. Te wyścigi w Sopocie to nie tylko czas na rywalizację, ale również na chwilowy odpoczynek i wyciszenie się na nadmorskiej plaży. Do zobaczenia na zawodach  – kończy Michałowski.

Harmonogram zawodów
06.07.2012  
14:00-20:00 BK-1- Parking przy C.H. Wzgórze w Gdyni ul. K. Górskiego 6
                                                          
07.07.2012  
06:00 – 20:00 Zamknięcie trasy;
09:00  Odprawa zawodników
09:30  Podjazd zapoznawczy nie obowiązkowy
10:30  Start do dwóch podjazdów treningowych  7 rundy GSMP 
14:00  Ceremonia otwarcia zawodów Rondo Kolberga
14:30  Start do pierwszego podjazdu wyścigowego  7 rundy GSMP;

08.07.2012   
06:00-19:00 Zamknięcie trasy;
09:30   Podjazd zapoznawczy nie obowiązkowy
10:30  Start do podjazdu  treningowego 8 rundy GSMP 
12:30  Start do pierwszego podjazdu wyścigowego 8 rundy GSMP;
16:30   Ceremonia  zakończenia i wręczenie pucharów/nagród 7  i 8 rundy GSMP – 
Rondo Kolberga (ew. Plac Przyjaciół Sopotu)
 

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum