Pierwsze zwycięstwo Gadomskiego

Czeska runda Volkswagen Golf Cup nie przestaje trzymać w napięciu. Po niespodziankach w kwalifikacjach, przyszedł czas na jeszcze bardziej niespodziewane zwroty akcji oraz dramaty podczas pierwszego niedzielnego wyścigu. Ostatecznie najlepszym w Brnie okazał się Michał Gadomski, który jako pierwszy Polak wygrał w tym roku wyścig.

Z pole position startował Simo Muhonen, który zaskoczył wszystkich swoim pierwszym zwycięstwem w kwalifikacjach. Fin nie wytrzymał jednak presji i już na pierwszym okrążeniu znalazł się nie tylko za Michałem Gadomskim, ale także za Dylanem Pereirą i Marcusem Fluchem. Watro przy tym dodać, że wszyscy startujący z dalszego pola niż czwarte już na samym początku zyskali jedno oczko, gdyż czwarty w kwalifikacjach Andre Gies popełnił błąd na okrążeniu wyjazdowym i nie pojawił się na starcie wyścigu.

Z upływem kolejnych okrążeń zawodnicy szukali miejsca do ataku, jednak w czołowej trójce wszyscy się pilnowali i kolejność miejsc na podium się nie zmieniła. Zgoła inaczej było na dalszych pozycjach, gdzie zawodnicy jechali praktycznie zderzak w zderzak. Simo Muhonen do końca ratował sytuację broniąc czwartej pozycji, natomiast Piotr Parys w pięknym stylu uporał się z liderem tabeli punktowej, Jeffreyem Krugerem i przejął piąte miejsce. Czołową dziesiątkę uzupełnili natomiast Marcin Jaros, Kevin Metzner, Adam Rzepecki i Patrzyk Strzesak.

Dziś zawodnicy zmierzą się jeszcze z trudami drugiego wyścigu, który zaplanowano na godz. 15:50. Na pierwszym polu przed popołudniową rywalizacją ustawi się Dylan Pereira, drugi ponownie będzie Michał Gadomski, natomiast w drugim rzędzie ustawią się Simo Muhonen i Marcus Fluch. Z piątego pola ruszy Piotr Parys - przed Andre Giesem, Marcinem Jarosem i Jeffreyem Krugerem.

Wypowiedzi zawodników po 1 wyścigu:

Jeffrey Kruger: - Pierwszy wyścig w Brnie był bardzo trudny. Startowałem z szóstej pozycji i tempo było całkiem niezłe, jednak pod koniec miałem problemy z utrzymaniem tempa i na ostatnim okrążeniu straciłem jedno miejsce. Nie jest jednak najgorzej, wciąż prowadzę w mistrzostwach, a podczas drugiego wyścigu postaram się o lepszy wynik.

Piotr Parys: - Jestem bardzo zadowolony z pierwszego wyścigu. Piąte miejsce oznacza, że zyskałem dwie pozycje. Trochę przespałem start i później musiałem odrabiać, jednak było sporo ciekawej walki, zwłaszcza z Jeffreyem Krugerem i Marcinem Jarosem.

Dylan Pereira: - Miałem dobry start, jeden z najlepszych w tym sezonie. W pierwszym zakręcie zyskałem jedno miejsce i później starałem się trzymać Michała Gadomskiego, jednak później Marcus Fluch mnie wyprzedził. Ciężko było go gonić, więc skupiłem się na utrzymaniu podium, zwłaszcza że auto nie prowadziło się dobrze z powodu drobnego uszkodzenia opony. Drugi wyścig rozpoczynam z pierwszego pola i mam nadzieję, że je utrzymam.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Share

Zdjęcia

News

Stay&Play: Wielki finał Rocket League coraz bliżej
Projekt ORLEN Stay&Play po kilku tygodniach zespołowych treningów pod okiem... więcej
Fińskie Szutry drugą rundą Motul HRSMP Digital
Rywalizacja w Motul HRSMP Digital nabiera tempa. Uczestnicy wirtualnej... więcej
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Finał Oponeo Rallycross Challenge
W niedzielę 17 maja o godzinie 13:00, 36 zawodników, wśród których byli... więcej
77. Rajd Polski w stulecie narodowego klasyka
(14.05.2020) Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął... więcej
Klasyczna Skoda na trasach Motul HRSMP
Czy już wkrótce na trasach Motul HRSMP zobaczymy rajdową Skodę, która niegdyś... więcej
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji
PKN ORLEN wykorzystuje przerwę w organizacji wydarzeń sportowych na stworzenie... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej

Strony

- Archiwum