Paweł Myszkier- CIK-FIA KZ2 International Super Cup

W dniach 10-13 września br., na torze we Francuskim Le Mans, odbyły się zawody rangi Mistrzostw Świata- CIK-FIA World Championship KZ, CIK-FIA KZ2 International Super Cup oraz 3° CIK-FIA Academy Trophy. Jedynym zawodnikiem reprezentującym Polskę, był startujący w kategorii KZ2- Paweł Myszkier.

Paweł, startujący w fabrycznym teamie Mach1 Motorsport, uzyskał 45ty czas podczas kwalifikacji na 101 zawodników z całego Świata. Po kwalifikacjach zawodnicy zostali podzieleni na grupy i rozpoczęły się Heat’y kwalifikacyjne. W często zmieniających się warunkach pogodowych, Paweł ukończył pierwszy heat na pozycji 12tej, w trzech kolejnych heat’ach, na mokrej nawierzchni, reprezentant Polski  uplasował się na wysokich pozycjach, zajmując odpowiednio 6te, 4te oraz 7me miejsce. Ostatni heat na przesychającej nawierzchni również zapowiadał się dobrze, jednak problemy z linką gazu pozwoliły Pawłowi ukończyć go jedynie na 17tej pozycji.

W rankingu podsumowującym heat’y Polak zajął wysoką 17tą lokatę, co zapewniło mu start w niedzielnym pre-finale z 9tej pozycji. Pre-finał ponownie odbył się na przesychającym torze i Paweł uplasował się na pozycji 12tej, dzięki czemu awansował do ścisłego finału Mistrzostw Świata.

W niedzielnym finale, po starcie z 24tej pozycji, Polak przebijał się do przodu, jednak awaria silnika wyeliminowała go z wyścigu. Paweł został sklasyfikowany na 33ej pozycji wśród 101 zawodników z całego świata.

Karting:

Inauguracja Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy
Na kartodromie w Bydgoszczy wystartował kolejny sezon Rotax Max ... więcej
Polskie podia w Trofeo Andrea Margutti
Za nami 35. edycja Trofeo Andrea Margutti w Lonato. To była najbardziej owocna... więcej
Rotax pojechał bonusowo w Bydgoszczy
Polski sezon kartingowy rozpoczęty. 39 zawodników wystartowało w Bonus Cup... więcej
1 Runda - ROK CUP POLAND, TORUŃ
28 Polaków we Włoszech. Podium Daniela Zająca
Przed nami start polskiego sezonu Rok Cup, a za nami pierwsza... więcej
Podium Davida Aulejtnera w Campillos
David Aulejtner był jedynym polskim kierowcą, który rywalizował w ... więcej
Komunikat GKSK PZM nr 6 /2024 z dnia 12.03.2024r. - wprowadzenie licencji Hobby do systemu Inside
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje o uruchomieniu licencji Hobby w... więcej
Niesamowity wyczyn Borysa Łyżenia w Walencji
Spektakularnego wyczynu w finale inauguracyjnej rundy cyklu Euro Series... więcej