PAWEŁ KUKUŁA „WIELKOPOLSKIM KIEROWCĄ ZAWODOWYM”

Zwycięzcą pierwszej edycji Konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” został Paweł Kukuła. Finał konkursu odbył się 11 maja na torze Poznań. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu, Automobilklub Wielkopolski oraz WORD Poznań.

Pierwszym zadaniem uczestników Konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” było rozwiązanie testu teoretycznego podczas którego mogli wykazać się znajomością m.in. prawa o ruchu drogowym oraz ustawy o transporcie drogowym. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 kierowców.
Finaliści musieli stawić czoło kolejnym konkurencją. Do jednej z nich należał Eco Driving, czyli styl ekonomicznego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu, który jest mniej uciążliwy dla środowiska. Do zadania uczestników należało wykonanie jednego przejazdu samochodem ciężarowym po Torze Poznań w jak najszybszym czasie spalając przy tym jak najmniej paliwa.
Dalszym krokiem przybliżającym do zdobycia tytułu „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” była konkurencja na placu manewrowym podczas której finaliści manewrując między pachołkami i wykonując skomplikowane manewry mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, precyzją i zręcznością w trakcie prowadzenia pojazdu.
Ostatnią konkurencją przed którą stanęli finaliści konkursu była pierwsza pomoc. Składała się ona z części praktycznej i teoretycznej. W trakcie pierwszej z nich kierowcy musieli odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących pierwszej pomocy. W części praktycznej uczestnicy mieli za zadanie pomóc osobie nieprzytomnej znajdującej się w pomieszczeniu.
Bezkonkurencyjny okazał się 26-letni Paweł Kukuła, który zarazem był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Otrzymał tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” z rąk Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka, patrona honorowego konkursu oraz Sławomira Nastała Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.
Paweł Kukuła jest pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Jego największym hobby jest motoryzacja. Na pytanie dlaczego wziął udział w konkursie odpowiedział – Chciałbym cały czas rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Udział w konkursie był również fantastyczną formą zabawy. Mam nadzieję obronić tytuł Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego za rok.
Celem Konkursu Wielkopolski Kierowca Zawodowy jest podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podejmowanie inicjatyw w zakresie rozwoju kwalifikacji zawodowych kierowców, a także krzewienie idei trzeźwości, podnoszenie kultury jazdy. Ponadto konkurs stanowi doskonałą okazję do integracji i wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że w jeszcze większym gronie spotkamy się za rok! – podsumowuje Sławomir Nastał Wielkopolskie Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, organizator wydarzenia.

Share

News

Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Spot "Nie dokładaj im roboty”
Święta, Święta i po Świętach. Tuż przed nimi Polski Związek Motorowy... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
życzyPolski Związek Motorowy - Zarząd Główny 

Strony

- Archiwum

Strony