Patryk Kosiniak w motocyklowych mistrzostwach Włoch

Tarnowianin Patryk Kosiniak wystartuje w sezonie 2014 w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Włoch prestiżowej klasy Superbike. 24-latek reprezentować będzie barwy doświadczonej, rzymskiej ekipy BWG Racing Kawasaki.

Kosiniak ma na swoim koncie trzy sezony startów w słynnym, niemieckim pucharze markowym Yamahy, gdzie notował systematyczne postępy, ubiegłoroczną rywalizację kończąc na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej i dwukrotnie stając na podium.

Chcąc kontynuować rozwój kariery, tarnowianin postanowił w tym roku zmienić kategorię, a dzięki świetnym wynikom w Niemczech, otrzymał szereg propozycji od wielu europejskich zespołów. Jedną z nich przedstawiła doświadczona ekipa BWG Racing Kawasaki.

Zespół z Rzymu ma na swoim koncie starty i sukcesy nie tylko w mistrzostwach Włoch, ale także w międzynarodowym pucharze Superstock 1000, towarzyszącym mistrzostwom świata World Superbike. Barwy włoskiej ekipy reprezentowali tacy zawodnicy jak Szwed Christoffer Bergman, Argentyńczyk Leandro Mercado oraz Szwajcar Thomas Caiani.

Motocykliści mistrzostw Włoch wystartują łącznie w dziesięciu wyścigach podczas pięciu weekendów na najsłynniejszych, znanych z mistrzostw świata torach: Mugello, Vallelunga, Misano i Imola. Zmagania rozpoczną się na początku kwietnia i potrwają do końca września. Wcześniej „Kosę” czekają przynajmniej trzy sesje testowe, pod koniec lutego w hiszpańskiej Kartagenie oraz w marcu na torach Vallelunga i Imola.

Umowa z BWG Racing Kawasaki przewiduje nie tylko rywalizację w pełnym cyklu mistrzostw Włoch klasy Superbike, ale również możliwość startu z tzw. „dziką kartą” w wybranych rundach międzynarodowego pucharu Superstock 1000 przy MŚ World Superbike, w którym rzymski zespół stawał już na podium.

Patryk Kosiniak
„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ sezon 2014 oznacza dla mnie nowe wyzwanie w większej kategorii i w zupełnie nowej serii wyścigowej. Trzy lata startów w Niemczech nie tylko wiele mnie nauczyły, ale także otworzyły przede mną nowe możliwości rozwoju kariery. Dzięki dobrym wynikom rok temu, otrzymałem świetną ofertę od ekipy BWG Racing Kawasaki i chcę w pełni wykorzystać tę szansę. Mistrzostwa Włoch to jedna z najmocniejszych serii krajowych i jeden z przedsionków mistrzostw świata, dlatego wiem, że w tym roku czeka mnie dużo nauki. Tym bardziej, że będzie to dla mnie także debiut na motocyklu o większej pojemności, więc w tym sezonie chcę przede wszystkim zbierać kolejne doświadczenia i rozwijać moją karierę, co nie byłoby możliwe bez pomocy moich sponsorów, PPUH Artman oraz FUH Termika . W Niemczech zawsze mogłem liczyć na gorący doping polskich kibiców, dlatego mam nadzieję, że nie zabraknie ich również na tak legendarnych włoskich torach, jak Mugello czy Imola.”

Marco Lobello, Manager zespołu BWG Racing Kawasaki
„Patryk to kolejny młody talent, który zadebiutuje w naszych barwach w motocyklowych mistrzostwach Włoch. Można powiedzieć, że jesteśmy kuźnią młodych talentów, ponieważ w ostatnich latach pomogliśmy rozwinąć skrzydła takim zawodnikom jak Leandro Mercado czy Christoffer Bergman. Naszym celem jest doprowadzenie Patryka na najwyższy poziom i umożliwienie mu dalszego rozwoju kariery.”

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zmarzlik na kolanie! Czyli rewanż ze Szkopkiem na torze w Poznaniu
Wszystkich, którzy bali się o bezpieczeństwo żużlowego wicemistrza świata,... więcej
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Supermoto w Słomczynie – pełny sukces nowego organizatora
Rekordowa frekwencja zawodników, trybuny pełne kibiców, wspaniałe nagrody i... więcej
Krajowy Finał WMMP w Poznaniu
W dniach 10-11.08.2019 r. Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich... więcej
Zawieszenie rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross do 1 września 2019
Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów... więcej
Zmarła Wiktoria Wicińska
DLACZEGO...? DLACZEGO...? DLACZEGO...? Kiedy na pogrzebie Łukasza Lonki... więcej
IV runda Motocrossowych Mistrzostw Polski ORLEN MXMP w Lipnie!
Po ponad miesiącu przerwy najlepsi motocrossowcy wracają do rywalizacji o... więcej
Finał EWC: Wójcik Racing Team na torze Suzuka
To jedyny wyścig mistrzostw świata w motocyklowych długodystansowych... więcej
Relacja z ME w Quadcrossie
W dniach 27-28 lipca w Stelpe na Łotwie rozegrana została kolejna runda... więcej
Msza polowa pamięci Łukasza Lonki
W środę 31 lipca, na torze motocrossowym w Lubartowie odbędzie się msza święta w... więcej
Loket - Mistrzostwa Świata oraz finały Mistrzostw Europy
Ostatni weekend lipca dla świata motocrossowego już od kilku lat kojarzy się z... więcej

Strony

- Archiwum