Ogier najszybszy na superoesie

Przed rokiem pokonany o 0,9 sekundy przez Mikko Hirvonena, Sebastien Ogier tym razem okazał się najszybszy na superoesie pod klasztorem Hieronimitów w lizbońskiej dzielnicy Belém. Mistrz świata jadący w parze z Madsem Østbergiem, poprawił o 1,3 sekundy wynik Jari-Mattiego Latvali, który obchodzi dzisiaj 29 urodziny. Robert Kubica rozpoczął Rajd Portugalii od 8 czasu.

- Wygraliśmy? Nie mam czasów. Dziękuję za informację - mówił Sebastien Ogier. - To dobry start, ale prawdziwy początek rajdu będzie jutro.

Jari-Matti Latvala utworzył parę z Mikko Hivonenem. - Jak na razie idzie nam całkiem dobrze. Zaliczyliśmy udany przejazd. Być może w paru miejscach pojechałem za bardzo bokiem.

Andreas Mikkelsen skompletował wynik 1-2-3 dla Volkswagena. - To był czysty przejazd, nie perfekcyjny, ale OK, wystarczająco dobry. Staraliśmy się ustawić samochód na asfalt. W rajdzie chciałbym poprawić szóste miejsce z ubiegłego roku.

Thierry Neuville ścigał się z Elfynem Evansem. - Popełniłem drobny błąd na pierwszej pętli. W jednym miejscu samochód był podsterowny i straciłem może pół sekundy. Poza tym przejazd był czysty.

Kris Meeke jadący w parze z Robertem Kubicą, uzyskał piąty czas. - Drobny błąd na takim oesie może drogo kosztować. Zapoznanie było dużym wyzwaniem. Pierwszy przejazd odcinków tak naprawdę będzie zapoznaniem na szybko. Paul (Nagle - złapał infekcję) nie jadł przez cały dzień, więc samochód jest lżejszy!

- Z pewnością będę się starał utrzymać tempo z Meksyku - oświadczył Mikko Hirvonen. - Wraz z przejechanymi kilometrami czuję się coraz pewniej w samochodzie.

Robert Kubica ustąpił Ottowi Tänakowi o 0,3 sekundy. - To nie jest tak samo, jak na asfalcie na asfaltowych oponach! Pojechałem na dużym luzie. W Meksyku na takim odcinku przewróciłem samochód, więc tym razem uważałem. Z pewnością doświadczenie w tym rajdzie trochę pomoże, ale z drugiej strony 50 procent odcinków jest nowe, więc w połowie nie znam tego rajdu. Poza tym warunki są zupełnie inne niż przed rokiem.

- Jest tak, jak jest - stwierdził Mads Østberg, który zremisował z Kubicą. - Nie mam najlepszych wspomnień z tego odcinka. Z jakichś powodów nie mogłem jechać szybko. Czekam na jutrzejsze szutry. Tam będę miał więcej frajdy. Zrobimy wszystko co się da, zachowując trochę ostrożności.

Juho Hänninen zahaczył o opony na szykanie przed metą - Mam dobrze wyczucie. Jutro rano muszę się zrelaksować. To fajny odcinek, choć jesteśmy daleko od parku serwisowego. Przyszło dużo kibiców.

- Czekam na rajd - oświadczył Elfyn Evans. - Przejechaliśmy ten odcinek i zobaczymy, jak będzie jutro.

- Miejscami brakowało przyczepności - komentował Khalid al-Qassimi. - Było dosyć ślisko, ale myślę, że kibicom się podobało.

Henning Solberg utworzył parę z Mikkelsenem. - Jestem zadowolony z samochodu. Zobaczymy jutro. Nie było żadnych testów, tylko shakedown.

Dani Sordo przegrał pojedynek z Tänakiem o 2,5 sekundy. - Założyliśmy złe opony na ten odcinek. Wybraliśmy twarde i cieszę się, że tylko tyle przegraliśmy. Trochę się obawiam o zużycie opon w tym rajdzie.

Martin Prokop uzyskał 15 czas. - Czekam na ten weekend. To nie był łatwy początek. Odcinek jest zwariowany. Na trasie rajdu panują zdradliwe warunki. Mam nowego pilota, wykonaliśmy nowy opis. Zobaczymy, czy zrobiliśmy to poprawnie.
W WRC 2, Jurij Protasow zremisował z Bernardo Sousą. Jari Ketomaa stracił 0,3, Julien Maurin - 0,5, Pontus Tidemand - 1,4, Nasser al-Attiyah - 2,7 sekundy. Nico Fuchs miał kłopoty z układem transmisyjnym Fiesty R5 i zablokował oes. Robert Barrable i Fredrik Åhlin otrzymają nadany czas przez ZSS.

Aron Domżała uzyskał 12 czas w WRC 3 i Junior WRC, tracąc 16,1 s do najszybszego, Simone Campedellego. Czołową trójkę skompletowali Martin Koči (+3,8) i Jan Černý (+4,2).
Szymon Kornicki (+11,7) zajął ósme miejsce w Drive DMACK Fiesta Trophy. Przed krakowianinem znaleźli się José Antonio Suárez, Yeray Lemes (+0,6), Marius Aasen (+4,5), Nil Solans (+5,4), Quentin Gilbert (+5,7), Sander Pärn (+7,4) i Tom Cave (+10,3).

W klasie RC4, Diogo Gago w C2 R2 Max okazał się szybszy od Suáreza o 4,3 sekundy. Hubert Ptaszek uzyskał ósmy czas (+11,6), Szymon Kornicki był jedenasty (+16,0).

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Fińskie Szutry drugą rundą Motul HRSMP Digital
Rywalizacja w Motul HRSMP Digital nabiera tempa. Uczestnicy wirtualnej... więcej
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Finał Oponeo Rallycross Challenge
W niedzielę 17 maja o godzinie 13:00, 36 zawodników, wśród których byli... więcej
77. Rajd Polski w stulecie narodowego klasyka
(14.05.2020) Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął... więcej
Klasyczna Skoda na trasach Motul HRSMP
Czy już wkrótce na trasach Motul HRSMP zobaczymy rajdową Skodę, która niegdyś... więcej
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji
PKN ORLEN wykorzystuje przerwę w organizacji wydarzeń sportowych na stworzenie... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej
Cyfrowy Rajd Norwegii na mecie
26 graczy wzięło udział w Cyfrowym Rajdzie Norwegii, który był pierwszą rundą... więcej

Strony

- Archiwum