Oficjalna lista zgłoszeń liczy 66 kierowców

Poznaliśmy właśnie oficjalną listę zgłoszeń 15 LOTOS GRAND PRIX Sopot-Gdynia 2012. Podczas 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zobaczymy 66 zawodników, jacy stoczą walkę na ulicach Trójmiasta już w najbliższy weekend.

Zawody jak co roku rozegrane zostaną na odcinku drogi z ulicy Malczewskiego na ulicę Sopocką w Gdyni. Odcinek o długości 3050 m, uznawany jest przez zawodników, jako jedna z najtrudniejszych wyścigowych tras w sezonie.

ZOBACZ LISTĘ ZGŁOSZEŃ 15 LOTOS GRAND PRIX SOPOT GDYNIA 2012

Lubię ta trasę, bo jest specyficzna po pierwsze, leży nad morzem, a my ścigamy się w wyścigach górskich. Ale na poważnie, nie można jej lekceważyć, bo nie wybacza błędów. Trzeba być skupionym od startu, aż do mety – mówi zeszłoroczny zwycięzca jednej z rund Aleksander Michałowski

Podczas edycji 2012 zobaczymy całą czołówkę GSMP wraz z liderem Tomkiem Nagórskim w Subaru, Tomkiem Mikołajczykiem w Lancerze Ultraleggera, Andrzejem Szepieńcem w Lancerze oraz Mariuszem Stecem, Olkiem Michałowskim obaj w Lancerach, Marcinem Bełtowskim, który pojedzie ponad 500 konnym Subaru Imprezą. Nie zabraknie Michała Sowy w Lancerze, Artura Rowińskiego w Audi Quattro, Ryszarda Żyszczyńskiego w BMW, czy Wojtka Bełtowskiego startującego pierwszy raz w Open+2000 oraz lokalnego matadora w Subaru Imprezie Krzysztofa Janisza, czy młodego debiutanta Igora Widłaka w Lancerze.

Wśród samochodów 4x4 zobaczymy również Rafała Grzesińskiego, Waldemara Kluzę i Damiana Łatę w N-grupowych autach oraz Andrzeja Papamichalisa i Grzegorza Kozioł w A-grupowych Lancerach.

Na liście widnieją zgłoszenia 24 zawodników w klasie historycznej. Tu ciekawostką będą Polskie Fiaty 126p Konrada Tadli, Angelo Gilli, Daniela Bachledy i Patryka Burchard. W mocnych autach pojedzie Piotr Ostrowski w BMW M3, Christian Zaleski w Porsche 911 i Jerzy Gołębiowski w Fordzie Escorcie RS Cosworth.

Siedmioosobowa klasa zebrała się w Open-2000, gdzie powalczy lider ośki Roman Baran z Marcinem Kasztelanem, startującym byłym samochodem Barana.

Tym razem na starcie nie zobaczymy żadnej kobiety, które w poprzednich latach rywalizowały na trasie w Sopocie.

Pierwsze podjazdy zapoznawcze rozegrane zostaną już 7 lipca o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, sympatyków motorsportu oraz wczasowiczów, którzy pojawią się na wakacjach w trójmieście oraz tych, którzy wybierają się na Opener Festiwal do uczestnictwa w wyścigach samochodowych pod górę, rozgrywanych w Sopocie już po raz 15. Prosimy również o zachowanie zasad bezpieczeństwa na trasie wyścigu oraz stosowanie się do poleceń służb. Oczywiście życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych chwil z polskim „Monte Carlo” wyścigów górskich.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej

Strony

- Archiwum