Najszybszy kalendarz w Polsce

Gratka dla fanów motoryzacji i niezbędne narzędzie dla wszystkich kierowców sportów motorowych. W marcu ukazał się pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom i uczestnikom wyścigów i rajdów. Niezwykłemu projektowi, który powstał przy współpracy sportowców i ich trenerów, oficjalnie patronuje Polski Związek Motorowy.
Pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom sportów motorowych jest już w sprzedaży od kilku dni. Kalendarz rozpoczyna się od 1 kwietnia 2014, a kończy na 31 marca 2015r, zgodnie z nowym sezonem imprez motoryzacyjnych w Polsce. Znajduje się tam terminarz sportów samochodowych, m.in.: Formuły 1, WRC, terminarz imprez kartingowych, motocyklowych (w tym meczów żużlowych), a także opisy torów wyścigowych. Kibice znajdą w nim też przygotowane specjalnie dla nich strony z miejscem na autografy swoich idoli.
– Polski Związek Motorowy wspiera wszelkie działania wpływające pozytywnie na rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego czy kartingowego – mówi Wiceprezes Zarządu Głównego PZM Włodzimierz Szaniawski. –  Mamy nadzieję, że ten wydany na 2014 rok kalendarz będzie stanowił, również w przyszłości, stały i istotny element popularyzacji i promocji sportów motorowych w Polsce. Życząc wszystkim zawodnikom sukcesów sportowych, a kibicom wielu niezapomnianych emocji, z przyjemnością obejmujemy patronat nad pierwszym tego rodzaju polskim kalendarzem sportów motorowych – dodaje Włodzimierz Szaniawski.

Wydawca – Dreszer Motorsport, czyli team wyścigowy Macieja Dreszera, popularnego młodego kierowcy wyścigowego i rajdowego z Tarnowa, dystrybuować go będzie w środowisku branżowym oraz wśród fanów sportów motorowych, również jako nagrody w konkursach organizowanych na łamach ogólnopolskich mediów motoryzacyjnych.
Pierwszy polski kalendarz dla kierowców sportów motorowych obejmuje aktualny sezon: od  końca marca 2014 do końca marca 2015. Zaprojektowany został jako praktyczne narzędzie profesjonalnych kierowców, ale jest wykonany tak przejrzyście, że mniej doświadczeni również nie będą mieli żadnych problemów z korzystaniem z niego. Jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalistyczne tabele służące do zapisywania m.in. czasów przejazdów, ustawień zawieszenia, warunków pogodowych, ciśnień w oponach. Będą mogli zaplanować terminy treningów i wyścigów. Całość została tak pomyślana, aby stanowiła kompleksową pomoc w planowaniu i osiąganiu sportowych postępów, do których historii można wrócić w każdej chwili.

– Zależało nam, żeby kalendarz był maksymalnie funkcjonalny i spełniał jednocześnie jak najwięcej nietypowych wymagań kierowcy sportowego. Projekt powstawał nie tylko na bazie moich doświadczeń z wyścigów i treningów, ale też po konsultacjach z wieloma kierowcami wyścigowymi, rajdowymi i kartingowymi oraz z ich trenerami – opowiada Maciej Dreszer.
Maciek, choć ma dopiero 17 lat, ma już za sobą starty na prestiżowych torach całej Europy w pucharach Kia Lotos Race i Volkswagen Castrol Cup. Przygotowania do każdego z wyścigów były prawdziwą szkołą zarządzania własnym czasem. Zaczynając swoją karierę, Maciek musiał zmierzyć się z problemem łączenia ciągłych podróży i intensywnych treningów z zajęciami szkolnymi w liceum.

Kalendarz jest już w powszechnej sprzedaży np. na allegro.pl: http://allegro.pl/moto-kalendarz-terminarz-sportowy-samochod-hit-i405927... oraz na dedykowanej stronie:

http://www.motokalendarz.pl/

Galeria zdjęć kalendarza dostępna jest tutaj:

https://plus.google.com/photos/112741728255823543709/albums/598500910367...

Samochody: 
Motocykle: 
Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum