Najszybszy kalendarz w Polsce

Gratka dla fanów motoryzacji i niezbędne narzędzie dla wszystkich kierowców sportów motorowych. W marcu ukazał się pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom i uczestnikom wyścigów i rajdów. Niezwykłemu projektowi, który powstał przy współpracy sportowców i ich trenerów, oficjalnie patronuje Polski Związek Motorowy.
Pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom sportów motorowych jest już w sprzedaży od kilku dni. Kalendarz rozpoczyna się od 1 kwietnia 2014, a kończy na 31 marca 2015r, zgodnie z nowym sezonem imprez motoryzacyjnych w Polsce. Znajduje się tam terminarz sportów samochodowych, m.in.: Formuły 1, WRC, terminarz imprez kartingowych, motocyklowych (w tym meczów żużlowych), a także opisy torów wyścigowych. Kibice znajdą w nim też przygotowane specjalnie dla nich strony z miejscem na autografy swoich idoli.
– Polski Związek Motorowy wspiera wszelkie działania wpływające pozytywnie na rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego czy kartingowego – mówi Wiceprezes Zarządu Głównego PZM Włodzimierz Szaniawski. –  Mamy nadzieję, że ten wydany na 2014 rok kalendarz będzie stanowił, również w przyszłości, stały i istotny element popularyzacji i promocji sportów motorowych w Polsce. Życząc wszystkim zawodnikom sukcesów sportowych, a kibicom wielu niezapomnianych emocji, z przyjemnością obejmujemy patronat nad pierwszym tego rodzaju polskim kalendarzem sportów motorowych – dodaje Włodzimierz Szaniawski.

Wydawca – Dreszer Motorsport, czyli team wyścigowy Macieja Dreszera, popularnego młodego kierowcy wyścigowego i rajdowego z Tarnowa, dystrybuować go będzie w środowisku branżowym oraz wśród fanów sportów motorowych, również jako nagrody w konkursach organizowanych na łamach ogólnopolskich mediów motoryzacyjnych.
Pierwszy polski kalendarz dla kierowców sportów motorowych obejmuje aktualny sezon: od  końca marca 2014 do końca marca 2015. Zaprojektowany został jako praktyczne narzędzie profesjonalnych kierowców, ale jest wykonany tak przejrzyście, że mniej doświadczeni również nie będą mieli żadnych problemów z korzystaniem z niego. Jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalistyczne tabele służące do zapisywania m.in. czasów przejazdów, ustawień zawieszenia, warunków pogodowych, ciśnień w oponach. Będą mogli zaplanować terminy treningów i wyścigów. Całość została tak pomyślana, aby stanowiła kompleksową pomoc w planowaniu i osiąganiu sportowych postępów, do których historii można wrócić w każdej chwili.

– Zależało nam, żeby kalendarz był maksymalnie funkcjonalny i spełniał jednocześnie jak najwięcej nietypowych wymagań kierowcy sportowego. Projekt powstawał nie tylko na bazie moich doświadczeń z wyścigów i treningów, ale też po konsultacjach z wieloma kierowcami wyścigowymi, rajdowymi i kartingowymi oraz z ich trenerami – opowiada Maciej Dreszer.
Maciek, choć ma dopiero 17 lat, ma już za sobą starty na prestiżowych torach całej Europy w pucharach Kia Lotos Race i Volkswagen Castrol Cup. Przygotowania do każdego z wyścigów były prawdziwą szkołą zarządzania własnym czasem. Zaczynając swoją karierę, Maciek musiał zmierzyć się z problemem łączenia ciągłych podróży i intensywnych treningów z zajęciami szkolnymi w liceum.

Kalendarz jest już w powszechnej sprzedaży np. na allegro.pl: http://allegro.pl/moto-kalendarz-terminarz-sportowy-samochod-hit-i405927... oraz na dedykowanej stronie:

http://www.motokalendarz.pl/

Galeria zdjęć kalendarza dostępna jest tutaj:

https://plus.google.com/photos/112741728255823543709/albums/598500910367...

Samochody: 
Motocykle: 
Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Share

News

22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej
28. Rajd Rzeszowski - Grzyb liderem po pierwszym etapie
(09.08.2019) Grzegorz Grzyb i Roberta Hundla (Skoda Fabia R5) wygrali cztery z... więcej
,
Generalka dla Cvrčka, Polska dla Łukaszczyka
Na starcie rozgrywanej na Słowacji niedzielnej, 8 Rundy Górskich Samochodowych... więcej
Motul HRSMP zaczyna drugą część sezonu. Rajd Rzeszowski z wyjątkową trasą i podwójnymi punktami
22 samochody na starcie, najdłuższy dystans do pokonania przez załogi w... więcej
28. Rajd Rzeszowski - Bouffier i Grzyb wracają do Rzeszowa
Mikołajowi Marczykowi (Skoda Fabia R5) i Tomaszowi Kasperczykowi (Ford Fiesta... więcej

Strony

- Archiwum