Najszybszy kalendarz w Polsce

Gratka dla fanów motoryzacji i niezbędne narzędzie dla wszystkich kierowców sportów motorowych. W marcu ukazał się pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom i uczestnikom wyścigów i rajdów. Niezwykłemu projektowi, który powstał przy współpracy sportowców i ich trenerów, oficjalnie patronuje Polski Związek Motorowy.
Pierwszy polski kalendarz dedykowany pasjonatom sportów motorowych jest już w sprzedaży od kilku dni. Kalendarz rozpoczyna się od 1 kwietnia 2014, a kończy na 31 marca 2015r, zgodnie z nowym sezonem imprez motoryzacyjnych w Polsce. Znajduje się tam terminarz sportów samochodowych, m.in.: Formuły 1, WRC, terminarz imprez kartingowych, motocyklowych (w tym meczów żużlowych), a także opisy torów wyścigowych. Kibice znajdą w nim też przygotowane specjalnie dla nich strony z miejscem na autografy swoich idoli.
– Polski Związek Motorowy wspiera wszelkie działania wpływające pozytywnie na rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego czy kartingowego – mówi Wiceprezes Zarządu Głównego PZM Włodzimierz Szaniawski. –  Mamy nadzieję, że ten wydany na 2014 rok kalendarz będzie stanowił, również w przyszłości, stały i istotny element popularyzacji i promocji sportów motorowych w Polsce. Życząc wszystkim zawodnikom sukcesów sportowych, a kibicom wielu niezapomnianych emocji, z przyjemnością obejmujemy patronat nad pierwszym tego rodzaju polskim kalendarzem sportów motorowych – dodaje Włodzimierz Szaniawski.

Wydawca – Dreszer Motorsport, czyli team wyścigowy Macieja Dreszera, popularnego młodego kierowcy wyścigowego i rajdowego z Tarnowa, dystrybuować go będzie w środowisku branżowym oraz wśród fanów sportów motorowych, również jako nagrody w konkursach organizowanych na łamach ogólnopolskich mediów motoryzacyjnych.
Pierwszy polski kalendarz dla kierowców sportów motorowych obejmuje aktualny sezon: od  końca marca 2014 do końca marca 2015. Zaprojektowany został jako praktyczne narzędzie profesjonalnych kierowców, ale jest wykonany tak przejrzyście, że mniej doświadczeni również nie będą mieli żadnych problemów z korzystaniem z niego. Jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalistyczne tabele służące do zapisywania m.in. czasów przejazdów, ustawień zawieszenia, warunków pogodowych, ciśnień w oponach. Będą mogli zaplanować terminy treningów i wyścigów. Całość została tak pomyślana, aby stanowiła kompleksową pomoc w planowaniu i osiąganiu sportowych postępów, do których historii można wrócić w każdej chwili.

– Zależało nam, żeby kalendarz był maksymalnie funkcjonalny i spełniał jednocześnie jak najwięcej nietypowych wymagań kierowcy sportowego. Projekt powstawał nie tylko na bazie moich doświadczeń z wyścigów i treningów, ale też po konsultacjach z wieloma kierowcami wyścigowymi, rajdowymi i kartingowymi oraz z ich trenerami – opowiada Maciej Dreszer.
Maciek, choć ma dopiero 17 lat, ma już za sobą starty na prestiżowych torach całej Europy w pucharach Kia Lotos Race i Volkswagen Castrol Cup. Przygotowania do każdego z wyścigów były prawdziwą szkołą zarządzania własnym czasem. Zaczynając swoją karierę, Maciek musiał zmierzyć się z problemem łączenia ciągłych podróży i intensywnych treningów z zajęciami szkolnymi w liceum.

Kalendarz jest już w powszechnej sprzedaży np. na allegro.pl: http://allegro.pl/moto-kalendarz-terminarz-sportowy-samochod-hit-i405927... oraz na dedykowanej stronie:

http://www.motokalendarz.pl/

Galeria zdjęć kalendarza dostępna jest tutaj:

https://plus.google.com/photos/112741728255823543709/albums/598500910367...

Samochody: 
Motocykle: 
Karting: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum