Nagórski deklasuje rywali

Zmienne warunki pogodowe towarzyszły 5. Wyścigowi Górskiemu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Na starcie zawodów pojawiło się 75 zawodników z Polski, Słowacji i Czech.

Pierwszy podjazd wyścigowy, przy słonecznej pogodzie przyniósł nowy rekord trasy. Tomasz Nagórski ( Subaru Impreza) poprawił swój zeszłoroczny wynik, przejeżdżając ponad 6 – kilometrową trasę w 2,23,364 sekundy. 650 – konne auto było najszybsze w obu podjazdach wyścigowych i to Nagórski bezapelacyjnie zwyciężył w pierwszym dniu zawodów. Drugi podjazd wyścigowy to krótkotrwała ulewa, podczas której zawodnicy zmienili opony na deszczowe.

W klasyfikacji GSMP na drugim miejscu wśród aut turystycznych zameldował się Andrzej Szepniec ( Mitsubishi Lancer) a na trzecim Marcin Bełtowski (Subaru Impreza), który okazał się także liderem w klasyfikacji aut turystycznych Mistrzostw Słowacji (MSR).

Najszybsi kierowcy sobotniego wyścigu to: Tomasz Nagórski (Polska), Vaclav Janik (Czechy) i Andrzej Szepieniec.

Ponad 3 godziny czekali na podjazd wyścigowy zawodnicy startujący w drugim dniu 5. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą w niedzielę 23 czerwca. Poranny podjazd treningowy, mimo padającego deszczu odbył się planowo, jednak tuż przed godziną 12.00, kiedy  miały ruszyć pierwsze samochody startujące w wyścigu, z przejeżdżającego trasę samochodu pilota po uderzeniu w barierę, wydostał się olej, który zanieczyścił asfalt na długości ponad kilometra. Utylizacja oleju, do której zużyto 3 tony specjalnego cementu zajęła 3 godziny. Nad doprowadzeniem asfaltu do porządku pracowało ponad 100 osób.

W tej sytuacji członkowie Zespołu Sędziów Sportowych podjęli decyzję o ograniczeniu ilości podjazdów wyścigowych do jednego. Dalsze opóźnienia, spowodowane niegroźnymi kolizjami samochodów i koniecznością powtarzania podjazdów przez kilku zawodników, których na trasie zatrzymała czerwona flaga, spowodowały, że mimo  prośby zawodników ZSS podtrzymał swoją decyzje. Na pewno  nie ucieszyło to kilku tysięcy kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy, jednak dopuszczenie do drugiego podjazdu groziło zakończeniem imprezy w przedwieczornej szarówce. Nie jest to możliwe z oczywistych względów bezpieczeństwa.

W jedynym tego dnia podjeździe wyścigowym swoją klasę potwierdził Tomasz Nagórski (POL), który po raz kolejny zwyciężył w klasyfikacji generalnej, zajmując najwyższe miejsce na podium we wszystkich klasyfikacjach: FIA IHCC , GSMP i MSR.

Niedzielne zawody ukończyło 67 zawodników, a z powodu odstępstw technicznych zdyskwalifikowano Petera Liptaka (SVK).

Wśród pojazdów wyścigowych, podobnie jak dzień wcześniej, zwyciężył klasyfikowany w słowackich mistrzostwach (MSR) czeski kierowca Vaclav Janik.

5. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą był eliminacją FIA ECC, FIA IHCC, GSMP, MSR. Do kronik organizatora AMK Limanowa trafi nowy rekord trasy, ustanowiony przez Tomasza Nagórskiego, który poprawił swój ubiegłoroczny wynik i tym samym ustanowił nowy na poziomie 2:21,200.

Więcej informacji na Oficjalnych Portalu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski www.gsmp.pl

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej

Strony

- Archiwum