NAC Rally Team na starcie Italian Baja 2012 ? I rundy Pucharu Świat FIA w rajdach Cross-Country

Paweł Molgo z NAC Rally Team, aktualny rajdowy mistrz Polski samochodów terenowych grupy T2, w najbliższy weekend zadebiutuje we Włoszech w Pucharze Świata FIA w rajdach cross-country. W zawodach Italian Baja, które odbędą się w okolicach Pordenone, wystartują kierowcy ze światowej czołówki (m.in. Khalifa Al-Mutaiwei czy Jean-Louis Schlesser), a także Polacy: obok Pawła Molgo również Adam Małysz, Szymon Ruta i Hanna Sobota.

Paweł Molgo do walki stanie sprawdzonym Mitsubishi Pajero, z pomocą którego w ubiegłym roku sięgnął po mistrzostwo Polski grupy T2. Po raz pierwszy miejsce na fotelu pilota zajmie obok niego doświadczony Janusz Jandrowicz – na co dzień etatowy nawigator Piotra Domownika (Mistrza Polski 2007). – Samochód jest dobrze przygotowany do startu i nie powinien sprawiać niespodzianek – mówi Piotr Domownik, który we Włoszech będzie pełnił rolę managera NAC Rally Team. – W okresie zimowym rozebraliśmy go do ostatniej śrubki, sprawdziliśmy wszystkie podzespoły i wymieniliśmy to, co było konieczne. Liczę, że przyniesie to dobre efekty.

Występ na Italian Baja 2012 będzie debiutem zespołu NAC Rally Team na arenach prestiżowego Pucharu Świata FIA. Dla Pawła Molgo będzie również okazją, by porównać swe umiejętności z czołowymi kierowcami europejskimi. – Chciałbym przekonać się, jakie miejsce zajmuję w szeregu – mówi Molgo. – Zdobyć nowe doświadczenia, skonfrontować się z silnymi rywalami. Ostatnio przybył mi nowy konkurent. Szymon Ruta, z którym jestem w dobrym kontakcie, również startuje Toyotą Land Cruiser w grupie T2.

W poprzednich edycjach rajdu Italian Baja trasa wyznaczona była w przeważającej mierze po szutrowych, twardych drogach, które pozwalały zawodnikom na szybką, dynamiczną jazdę. Jej charakterystycznym elementem były odcinki prowadzące korytem rzeki. Według niepotwierdzonych informacji, w tym roku trasa jest zmieniona i na zawodników czekają niespodzianki. – Moje Pajero dobrze radzi sobie na szybkich odcinkach, ale jeszcze lepiej będzie, gdy pojawią się partie kręte lub śliskie. Lubię, gdy na trasie „coś się dzieje”. Im jest trudniejsza technicznie, tym lepiej dla nas – komentuje Paweł Molgo.

NAC Rally Team rozpoczyna od włoskiej rundy rajdowy sezon 2012, którego zwieńczeniem ma być start jednego lub dwóch samochodów zespołu (na pewno ciężarówki grupy T4 i być może rajdówki grupy T1) w rajdzie Dakar 2013. Wszystkie tegoroczne występy podporządkowane zostały temu nadrzędnemu celowi. Pieczołowicie przygotowany plan startowy musiał jednak niedawno ulec zmianie, bowiem z kalendarza FIA skreślone zostały dwie rundy, na które wybierali się Polacy: Rajd Tunezji oraz Estoril-Marrakech. Niepewna jest również przyszłość maratonu Silk Way Rally. W tej sytuacji członkowie NAC Rally Team rozważają występy w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a także m.in. w Rajdzie Faraonów, Baja Portalegre lub Rally OiLibya of Morocco. Ostateczne decyzje mają zapaść po Italian Baja.

Samochody: 

News

Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
WRC: Thierry Neuville wygrywa Rajd Sardynii. Kajetanowicz na podium w WRC2
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli zawody na trzecim, a... więcej
RSMP: Grzegorz Grzyb i Adam Binięda najszybsi w 42. Rajdzie Podlaskim
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) tiumfowali w 42. Rajdzie... więcej
Szkolenie sędziowskie, 05.06.2023r., Gdańsk
Organizator szkolenia: Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego i Kartingowego ZO... więcej
RSMP: rusza 42. Rajd Podlaski
34 załogi staną w piątek 2 czerwca na starcie 42. Rajdu Podlaskiego, trzeciej... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego klasy I i II, Tor Poznań 03.06.2023r.
SZKOLENIE SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO KLASY I i IITor Poznań, 03.06.2023 r. (... więcej
Okręgowe szkolenie sędziów sportu samochodowego, Gorzów Wlkp., 01.07.2023r.
INFORMACJA O MIEJSCU SZKOLENIA I EGZAMINUOkręgowe Szkolenie Sędziów Sportu... więcej
Wyścigi samochodowe ruszyły! Na pierwszy "ogień" na torze w Poznaniu
Po długim oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi wreszcie doczekali się pierwszego... więcej

Strony

- Archiwum