Na początek Hungaroring

26 kierowców stanie na starcie pierwszej w tym sezonie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Uczestnicy Kia Lotos Race zadebiutują na nowym dla siebie torze – węgierskim Hungaroringu. Wyścigowe Picanto po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjadą na tor w piątek, 26 kwietnia, by uczestniczyć w sesjach treningowych. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swych samochodów i zapoznania się z torem. To będzie także swego rodzaju „rollout” dla nich, bowiem zimowa aura panująca jeszcze w pierwszej połowie kwietnia w naszym kraju, skutecznie pokrzyżowała plany pierwszych testów, jakie miały się wówczas odbyć na torze Poznań. Nie będzie to zatem komfortowa sytuacja dla tegorocznych debiutantów cyklu, ale tor dla większości kierowców będzie zupełnie nowym wyzwaniem, więc w zasadzie nikt nie będzie miał tu zbyt wyraźnej przewagi.

Sobota to trzy sesje kwalifikacyjne. Dwie pierwsze pozwolą wyłonić najszybszą dziesiątkę kierowców w stawce. Pozostała grupa zostanie rozstawiona na polach startowych (od 11 w górę) według najlepszego uzyskanego rezultatu w jednej z dwóch czasówek. Do trzeciej sesji kwalifikacyjnej przystąpi dziesięciu kierowców z najlepszymi czasami z Q1 lub Q2 i z „czystym kontem” rozpoczną rywalizację o miejsca startowe. W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne I rundy Kia Lotos Race. Do pokonania będzie 12 okrążeń w każdym z nich a przerwa pomiędzy poszczególnymi biegami wyniesie 20 minut.

W otwierającej sezon rundzie wystartuje też gościnnie dwóch dziennikarzy – Marek Wicher reprezentujący redakcję Gazety Krakowskiej oraz Maciej Struk z tygodnika Motor, który ma już na swoim koncie pełen sezon startów w wyścigowym pucharze Picanto pierwszej generacji.

Kierowcy startujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto po węgierskiej rundzie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Zaledwie dwa tygodnie później bowiem zawitają na austriacki Red Bull Ring, gdzie rozegra się II runda mistrzostw.

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.

Aktualne informacje dotyczące tej markowej serii znajdą państwo na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage’u Kia Lotos Race portalu Facebook.com.

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum