Mówią po Rajdzie Arłamów 2015

Marcin Górny: Emocje na mecie były naprawdę nie do opisania. Jestem bardzo szczęśliwy, że jesteśmy Mistrzami Polski - nasze marzenie się spełniło, a ja takiego uczucia w swojej karierze jeszcze nie doświadczyłem. Zadanie na ten weekend okazało się wyjątkowo trudne, ponieważ trasa była bardzo wymagająca. Szybkie fragmenty mieszały się, z tymi bardzo technicznymi, gdzie łatwo było popełnić błąd. Naprawdę ciężko znaleźć odpowiedni rytm i utrzymać tempo. Sporo wysiłku również kosztowała nas sama jazda, w której bylibyśmy w stanie kontrolować swoją pozycję, ale bez zbędnego ryzyka i unikając głupich błędów. W ten weekend było to wyjątkowo stresujące. Ominęły nas przygody, a samochód spisywał się, jak zawsze perfekcyjnie, więc możemy odetchnąć.
Nie udało by się to wszystko i nie byłoby nas tutaj, gdyby nie wyjątkowa grupa ludzi, którzy przez cały czas nas wspierają. To nie tylko mechanicy, zespół i sponsorzy, którzy obdarzyli nas zaufaniem, ale również kibice, przyjaciele i rodzina. Cieszę się, że tylu ludzi w nas uwierzyło i pomogło wspólnie osiągnąć ten sukces. Bardzo dziękuję mojej żonie Kasi i córkom Natalii i Julii, za ich cierpliwość i wytrwałość, dzięki, czemu mogłem też tyle czasu poświęcić swojej pasji.
W Arłamowie mogliśmy się pojawić dzięki wsparciu Kebab Ahmed, ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. Tor kartingowy Zyg-Zak oraz Carbon System.

Zbigniew Cieślar: Nadszedł już moment, gdy trzeba zakończyć sezon 2015, ale dla nas ułożyło się to bardzo szczęśliwie. Oprócz nieobecności na Rajdzie Nadwiślańskim, w pozostałych siedmiu rundach osiągaliśmy metę. Ten wynik to wysiłek tak dużej grupy ludzi, których nie sposób wymienić. Dziękuję naszemu zespołowi, sponsorom, rodzinie, przyjaciołom i wszystkim kibicom za każdą, większą i mniejszą pomoc, i to wszystko, co przyniósł cały sezon.
Nigdy nie startowałem w tym rejonie Polski, a Rajd Arłamów był dla mnie dużą niewiadomą, ale spodobały mi się te trasy i bardzo miło będę wspominał ten weekend. Odcinki były trudne, co zresztą widać po ilości przygód w całej stawce. Duże uznanie dla Marcina, że tak dobrze poradził sobie na tej trasie, bo mieliśmy na sobie mocną presję. Wszystko w ten weekend dobrze się ułożyło i jest co świętować.
RSMP 2015 już zakończone, ale mamy w tym roku jeszcze jeden cel do zrealizowania. Bardzo chcielibyśmy razem z Marcinem zakończyć rok startem w Barbórce Warszawskiej. Jeszcze za wcześnie na mocne deklaracje, ale bardzo walczymy, żeby w Warszawie podziękować kibicom. 

Jan Chmielewski: Rajd Arłamów już się zakończył, ale emocje u nas chyba jeszcze nie opadły. To nie był lekki sezon dla naszego zespołu. Mimo rewelacyjnej pierwszej połowy, przytrafił się pechowy dla nas Rajd Nadwiślański, po którym w pewnym momencie nie byliśmy pewni, czy sezon uda się dokończyć. Chciałbym przede wszystkim podziękować tym, którzy umożliwiają mi uczestnictwo w RSMP, czyli moim wspaniałym sponsorom. Kłaniam się im nisko i raz jeszcze dziękuję za wsparcie w sezonie 2015, a w szczególności za to, że w trudnym momencie, kiedy uszkodziliśmy auto, pomogli mi się podnieść i wrócić jeszcze mocniejszym! Chciałbym również podziękować tym, którzy byli ze mną w tym sezonie i wszystkim, którzy nas dopingowali i trzymali za nas kciuki! Na koniec dziękuję Darkowi Polońskiemu za tak zaciętą rywalizację o koronę w 2WD od pierwszej do ostatniej eliminacji i mimo iż, jak się domyślam, nie jest on teraz tak szczęśliwy, jak ja, to obie nasze załogi stoczyły wspaniały sportowy pojedynek. Do zobaczenia w rajdowym roku 2016!

Grzegorz Dachowski: To był dla mnie bardzo interesujący i bogaty w rozmaite rajdowe doświadczenia sezon. Towarzyszyłem w nim wielu szybkim kierowcom i miałem okazję sprawdzić „w boju” różne samochody rajdowe. Szczególnie udana okazała się końcówka roku, kiedy to w niewielkim odstępie czasowym ukończyłem z dobrym wynikiem kolejno Rajd Dolnośląski, Opolski, Cieszyńską Barbórkę, a teraz Rajd Arłamów, który jako decydujący o mistrzowskich tytułach był wyjątkowo emocjonujący. Dołączam się do podziękowań Janka dla wszystkich, którzy towarzyszyli nam podczas startów w RSMP i z niecierpliwością czekam na pierwszą rundę mistrzostw w kolejnym sezonie.
Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, Caffaro, Fuchs Oil, ZF – właściciel marki Sachs, REVICO oraz Chemoservis Dwory; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Gala mistrzów sportu samochodowego - GSMP 2019
Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się we wrześniu... więcej
Galeria zdjęć z Gali Sportu Samochodowego 2019
Zdjęcia autorstwa Agnieszki Wołkowicz UMA Małopolska
Kurs i egzamin na licencję rajdową stopnia RN - 08.12.2019 Sobótka
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RMPST 2019
Triumfatorzy klasyfikacji generalnej, poszczególnych klas, a także rywalizacji... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - WSMP 2019
Podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego wręczono wyróżnienia za... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - Motul HRSMP 2019
Uroczysta gala Polskiego Związku Motorowego była świetną okazją do tego, by... więcej
Gala mistrzów sportu samochodowego - RSMP 2019
Uroczysta gala sportu samochodowego Polskiego Związku Motorowego zwieńczyła... więcej
DAKAR 2020: W królestwie piasku
Trasa 42 edycji Rajdu Dakar, która rozpocznie się w mieście Dżudda 5 stycznia... więcej

Strony

- Archiwum