Mówią po FIA Hill Climb Masters


Marcin Słobodzian:

Wracam z Luxemburga w świetnym humorze. Wygrana w grupie N, wśród Mistrzów, przysporzyła mi wiele satysfakcji, tym bardziej, że byłem bardzo zmęczony długą podróżą. Wygrałem po raz drugi w tym roku z Peterem Jureną i to cieszy.  Podczas weekendu odbyliśmy 5 podjazdów 1800 metrowej trasy. To trochę mało, ale nie to liczyło się w Eschdorfie. Spotkanie najlepszych kierowców Europy robi wrażenie. Miałem okazję zobaczyć wiele ciekawych samochodów, a park serwisowy, który znajdował się dosłownie w całym mieście robił ogromne wrażenie. Sama trasa, nie była pod Lancera, choć muszę przyznać, że asfalt był idealnie równy i bardzo przyczepny. Organizacja mnie trochę rozczarowała. Było dużo przestojów i nie szło to zbyt sprawnie. Poza tymi małymi elementami jestem bardzo zadowolony z wygranej, z całego weekendu. Poznałem nowych znajomych z zagranicy, miałem okazję podzielić się wrażeniami i zaprosić kierowców do Polski, na nasze zawody. Najfajniejsze w tym wszystkim było to, że zawody były relacjonowane w telewizji. Można było zobaczyć mój przejazd podczas wyścigów w niedzielę za pośrednictwem livestreamu na portalu youtube. Bardzo podoba mi się idea wyścigu Mistrzów, wynik dla mnie jest super i dodał mi tylko wiary w to, że mój poziom jest wysoki. Na zakończenie otrzymałem nagrodę finansową, ale niestety zabrakło pamiątkowych pucharów. Chciałem bardzo podziękować za ten weekend ekipie Witek Motorsport, która przygotowała mój samochód. Również podziękowania należą się sponsorom, którzy wspierali mnie w Luxemburgu: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Ogromne podziękowania również dla Rafała  Serafinowicza i Sebastiana Tetera, którzy pożyczyli mi koła na weekend w Luxemburgu. Dziękuję firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za opiekę PR, a portalowi www.wyscigigorskie.pl za patronat medialny. Zapowiada się, że na zakończenie sezonu spotkamy się podczas Rajdu Barbórka w przeddzień wręczenia tytułów mistrzowskich na Gali Sportu Samochodowego. Dziękuję wszystkim kibicom, moim fanom, sympatykom za słowa uznania. To też dla Was wyjeździłem pierwsze miejsce w grupie N podczas FIA Masters oraz moje dwa tytuły Mistrza Polski.


Grzegorz Duda:

To wspaniałe zawody zorganizowane w malowniczym miejscu z ogromną pompą , rozpoczęcie zawodów niczym igrzyska olimpijskie  - defilada zawodników ze wszystkich krajów - , wspaniali ludzie , którzy nas bardzo ciepło przyjęli . Po bardzo wyrównanej walce ze Stefanem okazało się , że tym razem jest szybszy ,  serdecznie mu gratuluję i od razu zapowiadam rewanż :) . Najbardziej jednak cieszę się z faktu , że w równych warunkach pojechałem dwa najbardziej do siebie zbliżone czasowo podjazdy wyścigowe i w tej konkurencji byłem najlepszy ze wszystkich zawodników z 24 krajów świata , różnica między moimi podjazdami to 0,02 sekundy -  to jakby mucha na zderzaku.
Serdecznie gratuluję wszystkim moim kolegom z Polski , którzy startowali w Eschdorfie  ( Marcinowi Słobodzianowi, Barkowi Wiśniowskiemu, Rafałowi Grzesińskiemu, Krzyśkowi Maszczykowi, Sebastianowi Fołcie )  pojechaliście wspaniałe zawody i świat wie , że polska to mocny i godny przeciwnik  .
To wspaniały sezon zakończony kolejnym sukcesem, pełen wrażeń nowych doświadczeń, rodzący nowe plany i możliwości. Dziękuję wszystkim moim sponsorom - bez was nie byłoby to wszystko możliwe , Dziękuję mojej kochanej żonie Kasi i całej rodzinie która to wszystko wytrzymuje , motosport to nie tylko laury i sukcesy ale również nerwy i smutki.
DZIĘKI BARDZO ZA  WSZYSKO -  DO PRZYSZŁEGO SEZONU , TRZYMAJCIE KCIUKI !!!

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum