Mówią po Baja Carpathia

PAWEŁ MOLGO:
Sukces to wypadkowa wielu rzeczy. Na mecie rajdu liczy się nie tylko szybka jazda, ale również bezbłędna nawigacja, dobry stan techniczny auta, rozwaga załogi i… łut szczęścia. W Stalowej Woli wszystko zagrało i znów mam powód do radości. A pamiętajmy, że na terenowej trasie o długości kilkuset kilometrów najechanie na zwykły korzeń może przekreślić wszystkie nasze starania. Dlatego cały czas sobie powtarzam, abym jechał swoje nie oglądając się na innych, a sukces sam przyjdzie.
Bardzo lubię ścigać się w tych okolicach! Rajd jest bardzo sprawnie zorganizowany, opis trasy nie budzi zastrzeżeń, a jazda po niej sprawia ogromną frajdę. Stojąc na podium w tak znakomitym towarzystwie, czułem się zaszczycony i usatysfakcjonowany. Na pewno nie mamy powodu do wstydu, bo nasi rywale to doświadczeni, znakomici rajdowcy, dysponujący bardzo mocnymi autami. Szkoda mi bardzo Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik, którzy również doskonale jechali, ale z powodu kary uplasowali się za nami. Na tych dwóch rajdach, które ukończyliśmy, zyskaliśmy dużo wiedzy na temat rajdówek grupy T1. Za kierownicą mojego Nissana czuję się już całkiem pewnie, z etapu na etap jedziemy coraz szybciej, utrzymując niezłe tempo. Z najmocniejszymi rywalami przegrywamy na piasku, ponieważ brakuje nam koni mechanicznych i momentu obrotowego, ale straty staramy się odrabiać na szutrach i wąskich ścieżkach w lesie, gdzie Nissan jedzie rewelacyjnie, niczym dobra rajdówka WRC. Co najważniejsze, za nami już dwa trudne rajdy, a my nie mamy żadnych problemów technicznych!
Fot. NAC Rally Team


Fot. RMF4Racing Team

ALEKSANDER "FAZI" SZANDROWSKI:
Niestety, skończył się dla nas rajd wcześniej niż przewidywaliśmy. W tylnym zawieszeniu popękały wahacze. Szkoda, ponieważ przejechaliśmy 20 km i naprawdę bardzo fajnie nam się ścigało, dużo szybciej niż wczoraj. Tak, że z jednej strony szkoda lecz cóż, wrócimy do domu, auto pójdzie na warsztat, zostanie zrobione i przygotowane do następnej rundy i podczas następnej rundy będziemy walczyć o lepsze pozycje.


Fot. RMF4Racing Team

MAŁGORZATA KOSIŃSKA:
Moje nastawienie przez zdobyte podium jest bardzo, bardzo pozytywne. To moje pierwsze pierwsze miejsce i to dopiero jest dla mnie ogromna radość, za co bardzo dziękuję mojemu pilotowi – Andrzejowi Derengowskiemu. Muszę jednak przyznać, że trasa była bardzo trudna a sam rajd dla mnie bardzo wymagający ale nauczył mnie wiele pokory.


Fot. RMF4Racing Team

ALEKSANDRA KUJAWA:
Dojechaliśmy do mety. Radość ogromna tym bardziej, że nigdy jeszcze nie mieliśmy tylu przygód podczas jednego rajdu. Każdy odcinek był inny i wiązał się z inną przygodą. Jesteśmy na mecie i to jest najważniejsze.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Rzymskie wyzwanie przed Wiktorem Dobrzańskim
Stawka włoskiej Formuły 4 zmierzy się na Autodromie Vallelunga w ... więcej
Królewski Rajd Skandynawii z gwiazdorską obsadą – na żywo w Motowizji
W dniach 13-15 czerwca odbędzie się Królewski Rajd Skandynawii z ... więcej
Michalina Sabaj w czołówce Mistrzostw Formuły 4
W minionym tygodniu Michalina Sabaj, młody i utalentowany kierowca... więcej
Wakacje z wyścigami górskimi
Przed zawodnikami ścigającymi się w Górskich Samochodowych... więcej
Informacja GKSS dot. Garrett 50. Rajdu Koszyc - 4. rundy RSMP 2024
Szanowni Państwo,Poniżej załączamy informację GKSS PZM dot. startu zawodników w... więcej
HRSMP: Majcher i Leśniak po raz pierwszy
4,3 s zdecydowało o obsadzie najbardziej pożądanego, czyli pierwszego... więcej
Widowiskowa pogoń i punkty Gładysza w Portimao
16-letni Maciej Gładysz zakończył drugą rundę mistrzostw Hiszpanii Formuły 4... więcej
Po raz pierwszy w karierze – Szejowie wygrywają Valvoline Rajd Małopolski
Jarek i Marcin Szejowie (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali zakończony dziś... więcej
Valvoline Rajd Małopolski: Szejowie najlepsi w piątek
Co prawda bracia Jarek i Marcin Szejowie (Skoda Fabia Rally2 evo)... więcej

Strony

- Archiwum