MotocykLOVE Tango Argentyńskie- z Anią Jackowską w roli głównej

Warszawa 3.02.2012

MotocykLOVE Tango Argentyńskie- z Anią Jackowską w roli głównej.

 

8 lutego br. Ania Jackowska,  podróżniczka, autorka książek „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”, wyrusza na swoją kolejną, samotną wyprawę. Tym razem podczas motocyklowej podróży przemierzy niezaludnione przestrzenie Argentyny.

Projekt "MotocykLove Tango Argentyńskie 2012", rozpoczynie się 8 lutego i potrwa ponad 40 dni. Trasa prowadzić będzie przez Buenos Aires -Punta Alta - Trelew - Rio Gallegos - Ushuaia,  - EL Calafant - Esquel - Mendoza - Cachi - Simoca - Purmamarca - Iruya - Salta - Tucuman-Formosa - Buenos Aires.

Ania Jackowska zdradziła szczegóły swojej podróży- Pojadę bocznymi drogami – ponoć tam można jeszcze spotkać gauczów - dumnych, nie znających strachu jeźdźców. Twardych, wolnych duchem, niczym nie ograniczonych. Ciekawe dokąd zaprowadzą mnie ich ślady i czy motocykl szybciej pojedzie na gorzkim Mate czy wytrawnym Malbecu z okolic Mendozy? I jedno i drugie w Argentynie są najwyższej jakości. Zjadę na samo południe, aż po Ziemię Ognistą. Aby w Ushuaia, najdalej wysuniętym na południe mieście świata, poczuć mroźny powiew Antarktydy. Puste przestrzenie, dzika przyroda, nieprzerwanie trwająca „chłodna wiosna” – tak wygląda kraniec świata. Ale potem znowu zrobi się gorąco! Przede mną podróż drogą- legendą – „Ruta 40” – wzdłuż ośnieżonych szczytów Andów.

 

Co będzie wyjątkowym wyzwaniem tej podróży? Bezkresne przestrzenie, w których samotność potrafi być dokuczliwa i wymaga polegania na samym sobie,zmienne temperatury i trudne warunki terenowe. To będzie test wytrzymałości i radzenie sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach. Jak zwykle będzie mogła polegać na tym co niezawodne: motocykl BMW F650 GS wyposażony w opony Metzeler oraz olej Castrol Power 1 sprawdzający się w różnych warunkach atmosferycznych.

 

 

Sponsorami wyprawy są firmy: Castrol, Metzeler, BMW Polska, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy.Wsparcia sprzętowego wyprawy udzieliły firmy: Canon Polska i BMW Auto Fus.

 

Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycji Antyradia „Odjechani”. Co dwa tygodnie ukażą się również na portalu www.malemen.pl oraz www.ścigacz.pl

 

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej ,wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009), Bałkany ("Moto Balkan Cooltour 2010"), za którą Ania została uhonorowana nagrodą „Traveler” National Gographic i USA (2011)

 

Więcej inforamcji na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu

 

Kontakt dla mediów:

HighQualityZone

Marketing&PR

biuro@highqualityzone.pl

+48606499888   

Share

News

XVII Rajd w Ciemno
Automobilklub Wielkopolski, Delegatura Mosina oraz Komisja Sportu Popularnego... więcej
Światowid 2021
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza na... więcej
23. Rajd Zagłębiowski
Automobilklub Mysłowicki zaprasza 10 października 2021 r. do Dąbrowy Górniczej... więcej
Uroki Lubelszczyzny
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ZO PZM w Lublinie oraz Automobilklub... więcej
Jesienny Liść 2021
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski organizuje w... więcej
Włóczykij 2021
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
XVI Rajd Pożegnanie Lata
Automobilklub Wielkopolski Delegatura Mosina organizuje 05.09.2021 XVI Rajd... więcej
Z Modlina do Popielżyna 2021
Automobilklub Królewski zaprasza do udziału w imprezie turystyczno-... więcej
Rajd św Krzysztofa
Automobilklub Wielkopolski Delegatura w Mosinie zaprasza w niedzielę 25 lipca... więcej
Biuletyn PZM nr 23 - Czerwiec 2021
Ale upał! Gorąco nie tylko za oknem, ale również w motorsporcie! Dużo się... więcej

Strony

- Archiwum