Moto Safety Day - najbezpieczniejszy dzień roku – 9 sierpnia w Sopocie przy molo !

Lato, słoneczny dzień, jedziemy autostradą A1 w stronę polskiego wybrzeża, mamy zapięte pasy, nie przekraczamy prędkości, ale czy zawsze pamiętamy o prawidłowych zachowaniach na drodze?

Brawura, jazda pod wpływem alkoholu, brak wyobraźni na drodze to przyczyna wielu wypadków,
w których giną niewinni ludzie lub doznają uszczerbku na zdrowiu. Tegoroczna, 9. już edycja Moto Safety Day poprzez edukację zapobiega takim zachowaniom – Elżbieta Koncka, Link PR – pomysłodawca wydarzenia.

Każdego lata uczestnicy wydarzenia uczą się m.in. zasad bezpiecznego podróżowania, przewożenia dzieci w bezpiecznych fotelikach, udzielania pierwszej pomocy, poznają konsekwencje niestosowania się do zasad kodeksu ruchu drogowego oraz braku kultury motoryzacyjnej. Udział w pokazach symulujących wypadek drogowy z wykorzystaniem samochodu osobowego i motocyklisty, wybuch poduszki powietrznej w samochodzie, symulatory dachowania oraz zderzeń, alkogoogle sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać nad bezpieczeństwem swoim, najbliższych oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Impreza Moto Safety Day jest także doskonałą okazją do edukacji najmłodszych, którzy bardzo często są naszymi ambasadorami bezpieczeństwa. Podczas imprezy czeka  na nich wiele atrakcji, konkursów oraz zabawy, która uczy prawidłowych postaw w ruchu drogowym już od najmłodszych lat..

Teren imprezy zostanie podzielony na kilkanaście tematycznych stref, w których poruszana będzie szeroko pojęta kultura motoryzacyjna oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szacuje się, że co piąty wypadek samochodowy spowodowany jest złym stanem ogumienia, dlatego tez bardzo istotna jest edukacja w tym zakresie. Premio Opony – Autoserwis oraz Goodyear przygotują dla kierowców specjalną strefę, w której  eksperci doradzą  jakie opony stosować, jak kontrolować stan bieżnika oraz ciśnienie. Profesjonaliści będą przekonywać do regularnych przeglądów stanu technicznego pojazdu oraz  bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Jednym z ważnych elementów tegorocznej edycji będzie prezentacja technologii zastosowanych przez Citroëna w serii pojazdów DS., które wpływają na bezpieczeństwo. Eksperci zaprezentują m.in. inteligentny system zwiększający bezpieczeństwo na śliskiej powierzchni oraz rozwiązania techniczne pozwalające połączyć przyjemność prowadzenia samochodu z bezpieczeństwem. W strefie 95 LAT Creative Technologie wrażeń dostarczą przedpremierowe pokazy Citroëna C4 Cactus i Nowego Citroëna C1.

Specjaliści francuskiej marki przygotują również specjalną ściankę animacyjną z kolorowankami
i wyszywankami dla dzieci. Zostanie również zaprezentowana animacja, która pokaże obecne rozwiązania i nowinki techniczne z zakresu bezpieczeństwa przez pryzmat historii. 

Moto Safety Day to nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale również poza nią, dlatego          
w strefie Bezpieczeństwo nad wodą znajdą się informacje na temat ratownictwa wodnego, a także numeru ratunkowego 601 100 100. System operatora Polkomtel oferuje niezawodną, szybką łączność ze wszystkimi kąpieliskami oraz jednostkami, a przez zastosowanie specjalistycznego oprogramowania umożliwia dyspozytorowi koordynację wielu działań jednocześnie.
W strefie Ratownictwa Medycznego ratownicy pokażą jak ocenić stan osoby poszkodowanej, zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać służby ratunkowe oraz jakie czynności należy wykonywać
w razie wypadku czy urazu. Specjalny pokaz symulujący wypadek zaangażuje wszystkie strony; taksówkarzy Ele Taxi i motocyklistów - wolontariuszy z Motopozytywnych, którzy udzielą pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejscu zdarzenia pojawi się karetka i służby ratownictwa medycznego ze Stowarzyszenia Alfa. W pokazie weźmie także udział Straż Pożarna Sopot oraz Komenda Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W trosce o bezpieczeństwo powstała również strefa Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się
i żyj!”. Aż 98% wszystkich wypadków na przejazdach kolejowych powodują nieostrożni kierowcy.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą kampanię społeczną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych. W ramach edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego zaaranżowano m.in. mobilne miasteczko kolejowe. Wykorzystując elementy zabawy, dzieci będą miały możliwość poznania wybranych kategorii przejazdów i ich oznakowania oraz zasad bezpiecznego przebywania na i w pobliżu tych specyficznych skrzyżowań. Dorośli będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa kolejowego.

W strefie Bezpieczny motocyklista – Żyj Kawasaki spotkamy ekspertów, m.in. Tomka Kulika oraz Aleksego Dubelskiego, którzy zaproszą do dyskusji na temat bezpiecznego poruszania się na jednośladach. Podjęty będzie także temat odpowiedniego podróżowania na kładach w odniesieniu do obowiązującego prawa, ponadto wiele nagród i konkursów przygotowanych przez Team Kawasaki Polska.
W strefie Bezpieczna Taksówka spotkamy kierowców Ele Taxi, którzy doskonale wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Ele Taxi to jedyna korporacja  w Europie, która
w trosce o swoich pasażerów, przeszkoliła wszystkich kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zaś grupa ok. 100 kierowców ukończyła dodatkowe kursy w tym zakresie.

W strefie bezpieczna Autostrada każda osoba dorosła będzie mogła sprawdzić swoją koordynację ruchową w specjalnych alkogoglach. Główną atrakcją będzie symulator ekojazdy. Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w ekologicznym stylu. Instruktorzy z PORD i PRBRD  w swojej strefie służą pomocą w przygotowaniu do egzaminu. Na najlepszych kandydatów na kierowców czekają nagrody!

Bezpieczny transport to strefa wielu ciekawych rozwiązań, które zastosowano w pojazdach Scania służących poprawie bezpieczeństwa na drodze; wysokiej klasy układ hamulcowy, elektroniczne systemy stabilności toru jazdy, adaptacyjne systemy utrzymujące bezpieczną odległość od innych użytkowników dróg, fabryczne blokady alkoholowe to tylko niektóre z przykładów zaangażowania w zwiększanie bezpieczeństwa na drodze. Nawigacje GPS oraz wideo rejestratory w samochodach nie tylko ułatwiają podróżowanie i poprawiają jego komfort, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo.

W strefie Bezpiecznie do celu specjaliści z firmy Alga zaprezentują nowoczesne funkcje multimedialne zastosowane w ich nawigacjach. Kierowcy poznają również korzyści płynące ze stałych aktualizacji map Navitel. Ciekawostką dla podróżujących będzie strefa BlaBlaCar. Celem działań BlaBlaCar jest pomoc  
w nawiązaniu kontaktu między kierowcami a  pasażerami, którzy podróżują w tym samym kierunku. Poprzez serwis kierowcy nie tylko obniżają koszty, ale również zyskują ciekawych towarzyszy
podróży, którzy stają się pomocnymi użytkownikami ruchu drogowego. Korzyścią pasażerów jest natomiast ekonomiczna  i wygodna alternatywa dla pociągów czy autobusów.

W strefie społeczności kierowców: Coyote – bezpieczniej na drodze zaprezentujemy dostawcę informacji o utrudnieniach na drodze, który ostrzega kierowców w czasie rzeczywistym o takich zdarzeniach, jak: ograniczenia prędkości, fotoradary stacjonarne i odcinkowe, radary mobilne, korki, złe warunki atmosferyczne, wypadki, dziury na drodze itp. System posiada opatentowane rozwiązania dotyczące weryfikacji zdarzeń i wiarygodności kierowców, co pozwala na przekazywanie
sprawdzonych i rzetelnych informacji.

Podczas imprezy dostępna będzie również TOP TRADE- strefa trzeźwego kierowcy. Na gości Strefy czeka mnóstwo atrakcji. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z samochodowym systemem antyalkoholowym „ilteQ”, poznać urządzenia do pomiaru trzeźwości, stosowane np. przez policję, a także na żywo zbadać swoją trzeźwość. Dodatkowo, odwiedzający będą mieli szansę otrzymać jednorazowy Alkotest.

Organizatorzy Moto Safety Day zadbali o to, aby każdy uczestnik mógł zyskać wiedzę, miał szansę na rozmowy z ekspertami oraz dobrze się bawił.. Liczne symulacje, prezentacje oraz zabawy dla najmłodszych to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników dziewiątej edycji Moto Safety Day. Podczas imprezy odbędzie się wiele konkursów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. tygodniowy pobyt w Zakopanem – nagroda ufundowana przez Ele Taxi oraz pakiety dla motocyklistów
z Kawasaki Polska.

Imprezę poprowadzi Kuba Bielak. Na scenie głównej odbędzie się koncert wieczoru From dubstep to pop… Tomasz Dolski Live on stage  & C – Jayy.

Więcej informacji  na :

www.motosafetyday.pl/.
www.facebook.com/Motosafetyday
instagram.com/linkpr_pl

Share

News

Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.2020 r.
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 20-30.04.... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Spot "Nie dokładaj im roboty”
Święta, Święta i po Świętach. Tuż przed nimi Polski Związek Motorowy... więcej
Nośmy maseczki – dbajmy o siebie i innych
Od czwartku, 16 kwietnia obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa. Według... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
życzyPolski Związek Motorowy - Zarząd Główny 

Strony

- Archiwum

Strony