Mistrzostwa Polski w Człuchowie - relacja

Kolejna edycja mistrzowskich zmagań za nami. Tym razem zawodnicy wystartowali w Człuchowie, na jednym z najbardziej ulubionych przez nich torów. Dwa dni dostarczyły wszystkim niezwykłych przeżyć, mimo że termometry momentami rejestrowały w słońcu blisko 50 stopni Celsjusza. Jednak świadomość, że półmetek za nami i od teraz liczyć się będzie każdy zdobyty punkt, mobilizowała wszystkie zespoły i wszystkich zawodników do walki o ułamki sekund. Pierwszy dzień zawodów to rundy w klasach MX Masters MX2 Junior i MX2.

Oczywiście najwięcej emocji dostarczyli ridersi startujący w tej ostatniej, bowiem na maszynie startowej pojawiła się cała czołówka z Lonką (Automobilklub Głogowski), Wysockim (CKM Cieszyn), braćmi Kędzierskimi (KMCross Lublin) i Mańkiem (CAMK Człuchów). Przez blisko pól wyścigu liderem był Wysocki, jednak nie wytrzymał narzuconego tempa i oddał prowadzenie Lonce. O wielkim pechu może mówić Arkadiusz Mańk, który wskutek awarii motocykla musiał zjechać z toru. Nieoczekiwanie tuż przed nim wywrócił się jeden z rywali podcinając Arka tak nieszczęśliwie, że ten został odwieziony do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia. W drugim przejeździe stawkę zdominowali bracia Kędzierscy: Karol zajął miejsce pierwsze, Łukasz trzecie, a rozdzielił ich Tomek Wysocki. Wielkim przegranym okazał się faworyt Łukasz Lonka, który z powodu awarii motocykla zaliczył tylko trzy okrążenia. Ponieważ w Człuchowie zgłosiła się spora grupa Juniorów, ich wyścigi zostały oddzielone od MX2. Absolutnym dominatorem okazał się Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który wygrał obydwa przejazdy. Z kolei w klasie Masters najszybszym zawodnikiem był Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Dzień drugi zmagań to jeszcze wyższa temperatura i rosnący z minuty na minutę poziom adrenaliny.

Bohaterkami dnia były oczywiście dziewczyny, startujące w klasie Kobiet. Na maszynie stanęło 12 zawodniczek. Holsehota wygrała zgodnie z oczekiwaniami Joanna Miller (CAMK Człuchów), która błyskawicznie zdobyła ogromną przewagę nad rywalkami. Te z kolei rozegrały prawdziwa batalię o kolejne punkty w generalce. Zwycięsko wyszły z niej Kinga Gajewska (miejsce drugie, KM MXMoto Racing) i Zofia Radziwiłowicz (miejsce trzecie, Pruszkowski Klub Motocyklowy). Rundę Kobiet poprzedziły wyścigi w klasie 85ccm, którą wygrał Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno). Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w klasie Open. Tym razem Lonka pokazał wszystkim gdzie raki zimują, odnosząc dwa zwycięstwa, wspaniale pojechał w pierwszym wyścigu kontuzjowany poprzedniego dnia Arek Mańk, Tomek Wysocki w generalce był drugi, a Karol Kędzierski trzeci.

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zawodnicy pit bike po pierwsze punkty w sezonie przyjadą do Torunia
Na torze Awix Racing Arenie w Toruniu rozegrana zostanie pierwsza runda Dobre... więcej
50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej

Strony

- Archiwum