Mistrzostwa Polski MX w Strykowie

Potężną dawkę adrenaliny zaserwowali w Strykowie zawodnicy startujący w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie. Jak za najlepszych lat maszyna startowa niemal pękała w szwach, a walka toczyła się „na grubość lakieru” we wszystkich klasach: MX65, MX85, MX2, MX Junior i oczywiście w „królewskiej” klasie Open.

Zacznijmy od tej ostatniej, rozegranej w niedzielę, w której mimo odniesionej niedawno kontuzji, od startu do mety brylował Łukasz Lonka (Automobilklub Głogowski). Do niego należały holeshoty i to on zebrał największą ilość punktów. Ale za jego plecami toczyła się również zażarta walka, w której pierwsze skrzypce grali bracia Łukasz i Karol Kędzierscy (KMCross Lublin, odpowiednio w generalce miejsce drugie i trzecie). Tuż za nimi ze zmiennym szczęściem walczył o każdą sekundę Tomek Wysocki (CKM Cieszyn). Niestety, w tym zacnym gronie zabrakło innego pretendenta do miejsca na pudle - Arkadiusza Mańka, który dzień wcześniej w wyścigu klasy MX2 doznał kontuzji, co wyeliminowało go z dalszej walki. Wspaniale zaprezentowała swoje możliwości jedyna dziewczyna Joanna Miller (CAMK Człuchów). Tegoroczna maturzystka w pierwszym biegu miała wywrotkę, jednak szybko się pozbierała i z miejsca 34. ostatecznie wylądowała na pozycji 18. To dobrze rokuje przed kolejną eliminacją Mistrzostw Świata Kobiet MX.

Na słowa uznania zasługuje także Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), który jadąc na motocyklu 125ccm (czyli teoretycznie najwolniejszym wśród konkurentów) zajął miejsce piąte. Gorzej niestety tym razem wypadł piętnastolatek Maciek Więckowski (KMCross Lublin), ale miejmy nadzieję, że była to chwilowa niedyspozycja.

Tor w Strykowie, jak zwykle znakomicie przygotowany, okazał się też pechowy dla kilku innych faworytów, m.in dla Jacka Lonki (MKS Nekla), lidera w klasie Masters. W pierwszym przejeździe Jacek miał wywrotkę, boleśnie stłukł przedramię i musiał zrezygnować z dalszej walki. W klasyfikacji generalnej triumfował jego największy rywal Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno). Niezwykle emocjonująco przebiegała także walka w połączonych MX2/MX2 Junior. Szkoda jedynie, że klas tych nie rozdzielono. Ze względu na „nadkomplet” na maszynie startowej paru pechowców musiało wrócić do depo. W pierwszym wyścigu największe emocje wzbudziła pogoń Wysockiego za rywalami, gdy po wywrotce zawodnik ten z miejsca ósmego przedarł się aż na pozycję czwartą. Zresztą „glebę” zaliczył w drugim przejeździe, ale tym razem pozbierał się szybciej i był trzeci.Przed nami druga połowa rozgrywek, czy będzie równie emocjonująca? Najbliższe zawody odbędą się w Sobieńczycach (19.07/20.07 Mistrzostwa Polski Kobiet MX), a tydzień później w Człuchowie ścigać się będą zawodnicy w klasach MX85, MX Masters, MX2/MX2 Junior, MX Open, MX Kobiet.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!
Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują... więcej

Strony

- Archiwum