Mistrzostwa Europy na Żużlu w nowej formie!

Mistrzostwa Europy na Żużlu w nowej formie!

Firma One Sport dzięki nabyciu praw od UEM (Europejska Federacja Motocyklowa) w latach 2013-2015 będzie organizatorem i promotorem cyklu wyłaniającego najlepszego żużlowca w Europie. Przedstawiciele firmy zapowiadają szereg zmian, które mają zmienić oblicze rozgrywek oraz wpłynąć na popularyzację sportu żużlowego, głównie dzięki transmisjom na żywo w telewizji Eurosport.

Indywidualny Mistrz Europy wyłaniany jest w rozgrywkach prowadzonych przez UEM od 2001 roku, które – z wyjątkiem 2012 roku – odbywały się w formie jednodniowego finału. Organizatorzy zapowiadają nadanie zawodom nowej rangi dzięki pełnemu wykorzystaniu  czteroturniejowej formuły.  – Nabywając prawa do cyklu, zamierzamy wprowadzić sporo zmian. Speedway European Championships to zupełnie nowe rozgrywki, w których wystartują najlepsi zawodnicy, a turnieje odbywać się będą przeważnie na nowych obiektach. Naszym celem jest nadanie SEC prestiżu i rangi, jaką powinny nieść za sobą Mistrzostwa Europy. Mamy wiele pomysłów jak to zrobić – mówi Jan Konikiewicz z firmy One Sport. – Chcemy stworzyć produkt, jakiego jeszcze w sporcie żużlowym nie było. Dzięki partnerom, których już udało nam się pozyskać, możemy powiedzieć, że SEC pod względem zasięgu medialnego, możliwości promocyjnych dla partnerów, miast-organizatorów oraz samych zawodników osiągnie wymiar, jakiego speedway jeszcze nie miał. Chcemy pozytywnie zaskakiwać i wierzymy, ze SEC wniesie nową jakość do sportu, który wszyscy kochamy – dodaje Karol Lejman.

Oficjalnym nadawcą cyklu Speedway European Championships został Eurosport. Dzięki podpisanej umowie na trzy lata, stacja w swoim otwartym kanale dostępnym w 59 krajach wyemituje relacje na żywo z wszystkich turniejów cyklu. – Cieszymy się, że sport żużlowy, tak ważna dyscyplina dla Polaków, w końcu znajdzie swoje miejsce w Eurosporcie. Dzięki tej współpracy żużel będzie obecny  w 59 krajach Europy oraz basenu Morza Śródziemnego, w tym na niezwykle ważnych dla speedwaya rynkach takich jak Szwecja, Dania, Rosja, Wielka Brytania oraz oczywiście Polska. Speedway to niezwykle emocjonujący sport, który bardzo dobrze ogląda się w telewizji. Będzie to dla nas ważny projekt w najbliższych latach. Zamierzamy postawić na promocję tych rozgrywek – mówi Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eurosport Polska, przedstawiciel oficjalnego nadawcy SEC.

Start w cyklu potwierdzili już najlepsi żużlowcy z Europy. Oprócz obrońcy tytułu, Alesa Drymla (Czechy), w walce o złoto zmierzą się wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata: Nicki Pedersen (Dania), Andreas Jonsson (Szwecja), Emil Sajfutdinow (Rosja) oraz Tomasz Gollob (Polska). – Zaproszenie do startu w turnieju przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Tym bardziej, że cykl będzie organizowany przez firmę z Polski, która dwukrotnie organizując zawody Polska - Reszta Świata udowodniła, jak ze sportu żużlowego zrobić prawdziwe show. Jestem przekonany, że będą to zawody na najwyższym poziomie sportowym oraz organizacyjnym, a dzięki transmisjom w Eurosporcie wspólnie uda nam się odkryć dla tego sportu nowe horyzonty. Żużel to sport, który na to zasługuje – mówi Gollob, najlepszy polski żużlowiec w historii.

Przedstawiciele firmy One Sport podkreślają, jak ważną rolę w rozmowach z Europejską Federacją Motocyklową oraz przy samej organizacji SEC spełnia Polski Związek Motorowy.
– Sport żużlowy jest w Polsce niezwykle popularny, zarówno dzięki sukcesom na arenie międzynarodowej, jak i rozgrywkom ligowym. Bez wątpienia jesteśmy w stanie zrobić dla tego sportu znacznie więcej, popularyzując go na arenie międzynarodowej – stąd inicjatywa stworzenia nowego cyklu i budowania zasięgu, którego sport żużlowy do tej pory nie posiadał. Bardzo cieszymy się, że firmie One Sport udało się nabyć prawa do rozgrywek i z naszej strony deklarujemy wszelką pomoc przy organizacji i promocji cyklu, nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie – przyznaje Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Cztery rundy finałowe Speedway European Championships, które wyłonią Indywidualnego Mistrza Europy, odbędą się 27 lipca, 10 sierpnia oraz 14 i 29 września. Dwa z zaplanowanych turniejów odbędą się w Polsce, a dwa za granicą.

Więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej: www.speedwayeuro.com.

Pobierz plik: Mistrzostwa Europy 2013

Żużel: 
Share

News

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kurs antydopingowy od dziś po polsku!
Od dzisiaj platforma e-learningu antydopingowego (ADeL) dostępna jest w języku... więcej
PGE Ekstraliga 2020: Terminarz oraz aktualna sytuacja "odmrażania" rozgrywek
12 czerwca rusza PGE Ekstraliga.Tymczasem już 30 kwietnia pojawią się zmiany... więcej

Strony

- Archiwum