Miller pierwsza w Olsztynie

Druga runda X-cross Pucharu Polski Kobiet za nami. Tym razem dziewczyny zmierzyły się na torze w Olsztynie. W pierwszej eliminacji, pod nieobecność Joasi Miller, zawodniczki zaciekle walczyły o najwyższy stopień podium. Tym razem było inaczej.... dominatorem okazała się Joasia, która nie dała żadnych szans swoim rywalkom.

Sobotnie treningi i przejazd kwalifikacyjny... Joanna pozostaje poza zasięgiem, jednak reszta zawodniczek wspaniale walczyła o każdą sekundę. Fantastyczna jazdą popisała się Zosia Radziwiłowicz uzyskując drugi czas dnia. Jak sama przyznała czuje,że jest naprawdę w dobrej formie i z dużymi nadziejami czeka na niedzielne wyścigi. Tym bardziej, że warunki na torze są bardzo dobre, organizatorzy zadbali o każdy jego metr, więc nie będzie to walka „o przetrwanie” a o każdy ułamek sekundy. Atmosfera fantastyczna, bo tam gdzie pojawiają się „Błotka” od razu gromadzi się tłum kibiców dopingujący ścigające się dziewczyny.

Drugi dzień zawodów... pogoda nadal sprzyja, nocny deszcz wyręczył tym razem polewaczki i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami ostrej rywalizacji. Gdy prowadzący zawody Andrzej Rencz zapowiada start dziewczyn, w pobliżu depo i wzdłuż toru gromadzą się widzowie a wśród nich liczne grono zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Polski, rozgrywanych równolegle na olsztyńskim obiekcie. Jako pierwsza na maszynę startową wjeżdża Miller. Po niej pojawiają się kolejne zawodniczki: Żaneta Zacharewicz, Sylwia Siebielec, Wiktoria Horodyńska, Zofia Radziwiłowicz, Monika Kaniewska, Kinga Gajewska, Aleksandra Szymuś, Agata Wochal i Milena Kojder. Rozlega się ryk silników, opadają bramki i....kilka metrów po starcie dwie driverki leżą na ziemi. Niefortunny start Kojder sprawia, że wpadają na siebie Radziwiłowicz i Horodyńska. Kilkadziesiąt sekund trwa walka ze sczepionymi motocyklami, na szczęście po chwili obydwie dziewczyny jadą dalej. I zaczyna się pościg. Przecież obydwie to pretendentki do miejsca na pudle. Tymczasem na torze niepodzielnie króluje Miller, prezentując fantastyczną technikę jazdy i niesamowitą kondycję. Zaczyna nawet dublować słabsze zawodniczki. Jako druga jedzie olsztynianka Sylwia Siebielec, która po wyścigu przyzna, że jest zaskoczona tak dobrym wynikiem tym bardziej, że pokonuje zwyciężczynię sochaczewskiej eliminacji – Żanetę Zacharewicz. W miarę stabilna jest też sytuacja na trzeciej i czwartej pozycji, na których dojeżdżają do mety Monika Kaniewska i Wiktoria Horodyńska.

Drugi wyścig zapowiada się równie emocjonująco, tym bardziej że Radziwiłowicz, mająca apetyt na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej, zapowiada ostrą jazdę po pechowym pierwszym przejeździe. I tak rzeczywiście się dzieje. Miller już po pierwszych kilkudziesięciu metrach obejmuje prowadzenie ale reszta zawodniczek rozpoczyna walkę o każdy metr. Po kilku minutach na drugie miejsce wychodzi Żaneta Zacharewicz natomiast kwestia trzeciego miejsca przez wiele minut pozostaje otwarta. Dłuższy czas nie oddaje pola Siebielec, jednak musi ustąpić Radziwiłowicz, która w tym przejeździe wszystko postawiła na jedną kartę. I w takiej właśnie kolejności zawodniczki dojeżdżają do mety.

Tradycyjnie na i koło podium stają wszystkie zawodniczki, bowiem każda z nich otrzymuje podarunki ufundowane przez Eco Touch, Naxa, Muc Off i X-cross. Kolejna edycja X-cross Pucharu Polski Kobiet w Strykowie 7 lipca.

X-cross

Motocykle: 
Share

News

50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!
Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują... więcej

Strony

- Archiwum