Miller pierwsza w Olsztynie

Druga runda X-cross Pucharu Polski Kobiet za nami. Tym razem dziewczyny zmierzyły się na torze w Olsztynie. W pierwszej eliminacji, pod nieobecność Joasi Miller, zawodniczki zaciekle walczyły o najwyższy stopień podium. Tym razem było inaczej.... dominatorem okazała się Joasia, która nie dała żadnych szans swoim rywalkom.

Sobotnie treningi i przejazd kwalifikacyjny... Joanna pozostaje poza zasięgiem, jednak reszta zawodniczek wspaniale walczyła o każdą sekundę. Fantastyczna jazdą popisała się Zosia Radziwiłowicz uzyskując drugi czas dnia. Jak sama przyznała czuje,że jest naprawdę w dobrej formie i z dużymi nadziejami czeka na niedzielne wyścigi. Tym bardziej, że warunki na torze są bardzo dobre, organizatorzy zadbali o każdy jego metr, więc nie będzie to walka „o przetrwanie” a o każdy ułamek sekundy. Atmosfera fantastyczna, bo tam gdzie pojawiają się „Błotka” od razu gromadzi się tłum kibiców dopingujący ścigające się dziewczyny.

Drugi dzień zawodów... pogoda nadal sprzyja, nocny deszcz wyręczył tym razem polewaczki i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami ostrej rywalizacji. Gdy prowadzący zawody Andrzej Rencz zapowiada start dziewczyn, w pobliżu depo i wzdłuż toru gromadzą się widzowie a wśród nich liczne grono zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Polski, rozgrywanych równolegle na olsztyńskim obiekcie. Jako pierwsza na maszynę startową wjeżdża Miller. Po niej pojawiają się kolejne zawodniczki: Żaneta Zacharewicz, Sylwia Siebielec, Wiktoria Horodyńska, Zofia Radziwiłowicz, Monika Kaniewska, Kinga Gajewska, Aleksandra Szymuś, Agata Wochal i Milena Kojder. Rozlega się ryk silników, opadają bramki i....kilka metrów po starcie dwie driverki leżą na ziemi. Niefortunny start Kojder sprawia, że wpadają na siebie Radziwiłowicz i Horodyńska. Kilkadziesiąt sekund trwa walka ze sczepionymi motocyklami, na szczęście po chwili obydwie dziewczyny jadą dalej. I zaczyna się pościg. Przecież obydwie to pretendentki do miejsca na pudle. Tymczasem na torze niepodzielnie króluje Miller, prezentując fantastyczną technikę jazdy i niesamowitą kondycję. Zaczyna nawet dublować słabsze zawodniczki. Jako druga jedzie olsztynianka Sylwia Siebielec, która po wyścigu przyzna, że jest zaskoczona tak dobrym wynikiem tym bardziej, że pokonuje zwyciężczynię sochaczewskiej eliminacji – Żanetę Zacharewicz. W miarę stabilna jest też sytuacja na trzeciej i czwartej pozycji, na których dojeżdżają do mety Monika Kaniewska i Wiktoria Horodyńska.

Drugi wyścig zapowiada się równie emocjonująco, tym bardziej że Radziwiłowicz, mająca apetyt na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej, zapowiada ostrą jazdę po pechowym pierwszym przejeździe. I tak rzeczywiście się dzieje. Miller już po pierwszych kilkudziesięciu metrach obejmuje prowadzenie ale reszta zawodniczek rozpoczyna walkę o każdy metr. Po kilku minutach na drugie miejsce wychodzi Żaneta Zacharewicz natomiast kwestia trzeciego miejsca przez wiele minut pozostaje otwarta. Dłuższy czas nie oddaje pola Siebielec, jednak musi ustąpić Radziwiłowicz, która w tym przejeździe wszystko postawiła na jedną kartę. I w takiej właśnie kolejności zawodniczki dojeżdżają do mety.

Tradycyjnie na i koło podium stają wszystkie zawodniczki, bowiem każda z nich otrzymuje podarunki ufundowane przez Eco Touch, Naxa, Muc Off i X-cross. Kolejna edycja X-cross Pucharu Polski Kobiet w Strykowie 7 lipca.

X-cross

Motocykle: 

News

Liderzy S1GP przed niedzielnymi Mistrzostwami Świata w Słomczynie zapowiadają walkę o podium
21 lipca w Słomczynie odbędzie się czwarta runda FIM Supermoto World... więcej
Czas na Tor Głażewo! Dużo motorsportu i rodzinna atmosfera
A to wszystko z minimotocyklami pit bike w tle. To ... więcej
Niezwykłe widowisko na Autodromie Słomczyn już 21 lipca!
Zobacz w akcji najlepszych zawodników z całego świata! Już 21 lipca w... więcej
Potężna dawka emocji w Człuchowie – relacja z II rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie
Poziom nadal rośnie. Człuchów podjął wyzwanie i dał radę. Po pierwsze... więcej
Justyna Lonycz na podium w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Trial 2 Women
W niemieckim Neunkirchen do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w... więcej
Pełen emocji weekend wyścigów Pit Bike na bydgoskim Kartodromie
Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale licznie... więcej
Milan Pawelec na półmetku wyjątkowego sezonu
Walcząc o punkty w obu wyścigach czwartej rundy prestiżowej serii Red... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale na Kartodromie w Bydgoszczy!
Już 6 i 7 lipca Kartodrom Bydgoszcz po raz kolejny opanują fani... więcej
Zgłoszenia na 3 rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych Wyścigów Torowych na torze Slovakiaring
Zasady zgłoszeń na rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Motocyklowych... więcej
Wójcik Racing Team, Rea i Vinales ponownie w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours
Ekipa Grzegorza Wójcika w lipcu po raz trzeci wystartuje w ... więcej

Strony

- Archiwum