MiCCLo Rajd czyli Walka z Wiatrakami (9.04.16r.)

Klub Classic Cars Łódź rozpoczął zapisy na kolejną imprezę, tym razem rozpoczynającą sezon 2016.

Impreza odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2016r. Ok. 120km trasa będzie wymagająca, ale i miejscami relaksująca. Będziecie mogli podziwiać krajobraz, który jeszcze nie został odkryty przez opony naszych klasyków. W trakcie trwania rajdu odwiedzimy kilka bardzo ciekawych miejscowości w tym Szadek, gdzie odbędą się próby sprawnościowe. Przewidujemy wiele innych atrakcji i kilka innowacji w porównaniu z dotychczasowymi imprezami. Start i meta z hotelu Jan Sander w Rąbieniu, który jest partnerem miCCLo rajdu. Zbiórka od godz 7.00 - odprawa o 8.00 i w trasę. Na trasie występują również odcinki nieasfaltowe, ale jak najbardziej przejezdne. Na trasie mile widzini są także motocykliści. Warto dodać, że przy organizację wspiera grupa motocyklowa ze Zduńskiej Woli i Szadku.

Do udziału dopuszczone są pojazdy wyprodukowane do 1990 roku w tym motocykle i pojazdy militarne (pamiętać należy, że pojazdy gąsienicowe muszą być dopuszczone do ruchu) zachowane w dużym stopniu oryginalności oraz samochody unikatowe po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

Liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator ma prawo nieprzyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny. Jest w takiej sytuacji zobowiązany do niezwłocznego zwrotu zgłaszającemu wszelkich kwot, o ile takie zostały wpłacone. Uczestnicy, którzy zgłosili swój udział i dokonali wpłaty, a nie otrzymali odmowy od Organizatora, automatycznie są upoważnieni do udziału w imprezie.

Wszelkie szczegóły: http://classiccarsrally.pl/micclo-rajd/2016/aktualnosci

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Sukces Automobilklubu Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
W dniach 25-27.10.2019r. odbyła się czwarta edycja targów Retro Motor Show. Jak... więcej
AK Wielkopolski podczas Retro Motor Show 2019 - galeria zdjęć
Galeria zdjęć ze stoiska Automobilklubu Wielkopolski podczas targów Retro Motor... więcej
Automobilklub Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi... więcej
Wzrost zniżki OC dla „klasyków” w Compensa lub Benefia. Do końca roku zyskasz do 30%
PROMOCJA OBOWIĄZUJE TYLKO DLA CZŁONKÓW KLUBU PZM Okres obowiązywania... więcej
Zakończenie Sezonu GKPZ 2019
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych z przyjemnością informuje, że w dniu 7... więcej
Polska załoga piąta w 1000 Miglia Warm Up USA 2019
Na piątej pozycji zakończyli Rajd 1000 Miglia Warm Up USA 2019 Marian Stoch,... więcej
Dobry wynik w USA
Według wstępnych wyników polska załoga Aston Martina startująca w 1000 Miglia... więcej
Polacy w pierwszej dziesiątce 1000 Miglia Warm Up USA
Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w Aston Martinie 15/98 z 1937 roku... więcej
Charter of Turin w polskiej wersji językowej
Zgodnie z zapowiedzią sprzed paru dni w sobotę 26 października 2019 ... więcej
Aston Martin trenuje przed 1000 Miglia Warm Up USA
Zgodnie z naszymi zapowiedziami Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens