Meta w MONTE CARLO osiągnięta

Nocnym odcinkiem specjalnym przez przełęcz Col de Turini zakończył się 18. Rallye Monte Carlo Historique. Historique Team Poland w komplecie dotarł do mety. Chyba najbardziej zadowolony z rajdu jest Paweł Molgo, który po awarii Polskiego Fiata 125p po drugim odcinku specjalnym zajmował dopiero 189. miejsce. Dzięki szaleńczej jeździe rajd ukończył na 51. lokacie, wyprzedzając o parę pozycji słynnego Jeana Ragnotti (Renault 12 Gordini).

Zaś Wojciech Wetula jadący BMW 320 cały rajd utrzymywał się w pierwszej pięćdziesiątce rajdu. Niestety na ostatnich dwóch odcinkach Wetula dużo stracił i spadł aż na 185. pozycję. A jak reszta polskiej ekipy? Stanisław Postawka zakończył rywalizację na 90. miejscu, Jacek Miller na 141., Robert Burchard na 147., Jacek Grochowski  195., a Andrzej Lubiak na 241. miejscu.

W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężył Piero Lorenzo Zanchi jadący Volkswagenem Golfem GTi, a drugie miejsce zajął Raymond Durand (Opel Kadett GTE). Na trzecim miejscu znalazł się Ernst Juentgen jadący doskonałym DKW F12 z dwusuwowym silnikiem pod maską. Szósty w klasyfikacji, Francuz Serge Garosi, również startował samochodem z nietypowym napędem. Jego Mazda RX-2 wyposażona jest w silnik Wankla. Znany z rajdów WRC  Daniel Elana (na co dzień pilot Sebastiena Loeba) ukończył rajd na 7. miejscu.